Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Zablokowany
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Jak możesz twierdzić, że wstęp jest mało spektakularny ;:134 ;:124 Gymnoki miodzio ;:oj , fotki cudowne, jak z katalogu ;:138
Pozdrawiam, Zuza
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Madziu,dla mnie tylko się liczą gymlaki,ślicznie ci przezimowały,na pewno ślicznie zakwitną,trzymam kciuki ;:215
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Pięknie zaczęłaś ;:138
Mnie na pewno tu nie zabraknie ;:108 Na hojkach się nie znam ,ale widać ładne i zadbane ;:138
Natomiast Gymnocalycja super :!: :!: jak by w ogóle nie zimowały są w super kondycji ;:138 one bez kwiatków też są piękne :D
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

sokolica pisze:No właśnie, wszyscy chcą kwiatków :roll:
Jacy wszyscy? :) Ja pisałem, że będzie warto tu wpadać, bo po prostu masz fajne roślinki :) Dla mnie bez różnicy czy z kwiatami czy bez, bo są fascynujące same w sobie. Kwiat to tylko dodatek i oznaka, że roślinom jest u nas dobrze :)
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Mateusz, dobrze piszesz ;:63
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

sokolica pisze:
theoria_ pisze:;:138 Śliczne i czyściutkie. Tęskniłam za nimi całą zimę!
M. nivosa przepiękna ;:167
U mnie jak zawsze - odkurzone :wink: A nivosa wygląda jak pokurcz. Ubyło jej przez zimę chyba kilka cm w talii. Wielce prawdopodobne, że w tym roku pojedzie w świat ;:224 Znaczy się do
Ja się wstydzę pokazywać, bo moje mało że anorektyczne, to jeszcze całe pokurzone :oops: Międzyrzec Podlaski kojarzę te okolice... czyste powietrze, słoneczko, idealne miejsce do opalania ;:224
;:196
truskafka85
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2012, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

parafrazując słynne "jest zima, to musi być zimno" - "jest zima (bo przecież nie wiosna :evil:), to muszą być pokurczone" ;:224
Kaktusowo :twisted:
pozdrawiam
Asia
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

AleksandraBdg pisze: Zgadzam się z Henrykiem, pokazałaś wszystko co najlepsze...Gymnocalycium i Hoye!
Gdyby do tego zestawu były jeszcze parodie,to Hynio by był cały happy.
sokolica pisze: A M. nivosa wygląda jak pokurcz. Ubyło jej przez zimę chyba kilka cm w talii.
theoria_ pisze:Ja się wstydzę pokazywać, bo moje mało że anorektyczne, to jeszcze całe pokurzone :
truskafka85 pisze:parafrazując słynne "jest zima, to musi być zimno" - "jest zima, to muszą być pokurczone"
No właśnie,moja Wigginsia sellowii po zimowaniu długo dochodzi do normalności i tak jest każdej wiosny.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ( koniec lipca 2012.)
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Mariusz, Ty lepiej zajrzyj do tych swoich roślin. Było kilka ciepłych, słonecznych dni. Może już Ci kwitną na tym strychu :lol:
truskafka85 pisze:parafrazując słynne "jest zima, to musi być zimno" - "jest zima (bo przecież nie wiosna :evil:), to muszą być pokurczone" ;:224
Ano właśnie nie są. Może kilka sztuk, tak na palcach jednej ręki licząc. Tak, jak pisała Gosia: rośliny wyglądają, jakby w ogóle nie zimowały. Boję się, co to będzie, gdy je podleję ;:202 Chyba do maja tego nie zrobię, bo będą wyglądały jak piłki plażowe.

Marianie parodii u mnie nie ma. Przynajmniej tak sądzę :lol: Zatrzymałam się na nazewnictwie co poniektórych, jako Notocactus i tak zostanie. A co do odwodnionych roślin, to Twoja Wigginsia bije na łeb na szyję wszystkie moje. Najbardziej odwodniony burak u mnie to taki:


Obrazek

Jego kondycja już jesienią była średnia (te plamy :? ). Na razie nie grzebię mu w korzeniach, zobaczę co będzie, gdy dostanie wody.
A teraz kilka obrazków wątpliwej urody.
Gymnocalycium chiquitanum - co to za rdzawe kropki? Nie może być, aby przędziorek się nim zainteresował. Przynajmniej na ile to możliwe, nie stwierdziłam żadnych szkodników. Regularnie dostaje chemię. Nabawił się tego na zimowisku.

Obrazek


Tephrocactus geometricus - nalot o którym wspominałam. Nie rozprzestrzenia się, nie da się zdrapać, po prostu wygląda paskudnie, a roślina od dwóch lat nie rośnie nic a nic. Co to może być? I jak temu zaradzić?

Obrazek


A żeby tak ponuro nie było, znalazłam kilka nowych pączków, np o taki :D

Obrazek

---------

hoja kalimantan wredota jakich mało. Mam ją od pół roku, dwa stożki wzrostu wypuściła, oba zasuszyła. I taki wypierdek sobie stoi i ćwiczy moją cierpliwość. Ale listki ma ładne :lol:

Obrazek
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Kropki gymnakowe mi raczej na coś grzybkowego wyglądają, może mu zimowanie nie spasowało. Przyjdzie słońce, to na patelnie go i luzik. Natomiast co do tephraka, to powiedziałbym, że z czasem po prostu, niektóre rośliny przestają wyglądać "ładnie". Opuncje to przecie drewnieją porządnie. Jak Ci się już nie podoba, to ja sobie mogę go zabrać :wink:
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
Nadzieja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 3 sty 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dobczyce

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Melduję się w drugiej części.
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

sokolica pisze:od gymno chciałabym tylko kwiatków
sokolica pisze:A żeby tak ponuro nie było, znalazłam kilka nowych pączków, np o taki
No i proszę mówisz-masz ;:108

A tak poważnie to już od jakiegoś czasu lubię sobie popatrzeć na Twoje roślinki, u mnie jest trochę pomarszczonych ;:14
truskafka85
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2012, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Poszłam sprawdzić w jakim stadium pomarszczenia są moje i muszę stwierdzić, że w niewielkim. Chyba było chłodno w tym miejscu gdzie je zimuję, bo nie potraciły za dużo wody. A o suchym pysku są od połowy września, albo i wcześniej.
Kaktusowo :twisted:
pozdrawiam
Asia
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”