Moja balkonowa kolekcja kaktusów :) - przemek_pc

Zablokowany
Awatar użytkownika
przemek_pc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 15 mar 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :) - przemek_pc

Post »

U T. też nie ;:185 Moim zdaniem, akurat te sulki, które on oferuje nie są warte pieniędzy, których za nie żąda. Sulki wolę kupować u naszych południowych sąsiadów. Kiedyś coś tam też zakupiłem u Pana Hinzta.

Ogólnie, jeżeli chodzi o ładne sulki i w przystępnej cenie, to u nas jest ciężko. Chociaż jak się na coś uprę to potrafię wydać na to sporo pieniędzy ;:224 Niestety... :wink:

Mam nadzieję, że już dzisiaj dojdą te nasiona Adenium, co to je zakupiłem na niedziałającym ostatnio portalu aukcyjnym ;:222

A co do wolnego miejsca na balkonie, to mam jeszcze co nieco w zanadrzu ;:224
Pozdrawiam,
Przemek

Mój wątek: cz.1 cz.2
Awatar użytkownika
Andrew Be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 803
Od: 19 lut 2013, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :) - przemek_pc

Post »

:wit Przemku do mnie też dzisiaj dotarły nasionka, więc dzisiaj uprawie poletko a jutro do ziemi ;:65
Wielkie DZIĘKI!!! :tan
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :) - przemek_pc

Post »

przemek_pc pisze: Moim zdaniem, akurat te sulki, które on oferuje nie są warte pieniędzy, których za nie żąda. Sulki wolę kupować u naszych południowych sąsiadów. Kiedyś coś tam też zakupiłem u Pana Hinzta.

Ogólnie, jeżeli chodzi o ładne sulki i w przystępnej cenie, to u nas jest ciężko.
Ale przynajmniej na moje amatorskie oko to co sprzedaje mniej więcej zgadza się z opisem.

Drogo czy nie to już nie mnie sądzić, Tomek (blabla) już kiedyś tłumaczył jakimi prawami rządzi się nasz rynek kaktusowy.

Rarytaśne roślinki dla wyspecjalizowanych to raczej nie na rodzimym portalu aukcyjnym ;:185

Mojej zbieraninie daleko do kolekcji a jeszcze dalej do specjalizacji ale mam zakusy np na: gymnocalycium friedrichii LB 2178 Aqua Dulce
i na alle to go raczej nie znajdę.
Awatar użytkownika
przemek_pc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 15 mar 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :) - przemek_pc

Post »

przemek_pc pisze:I żadnych lobiwii ;:131 Ale na nie muszę poczekać do maja, jak przyjdą zamówione od naszych przyjaciół z południa ;:65 Albo jak Kolega Tomek zacznie wystawiać na All... ;:209 Może znajdzie się też co nieco na czerwcowej wystawie PTMK w Warszawie :?:
Przepraszam, jest jedna, a w zasadzie dwie lobiwki: L. famatimensis. Więc będę już miał ich cztery albo pięć (o ile pozostałe są prawdziwymi L. famatimensis; co do jednej nie mam wątpliwości bo kupiłem ją od Kolegi Tomka).
BigDonn pisze: :wit Przemku do mnie też dzisiaj dotarły nasionka, więc dzisiaj uprawie poletko a jutro do ziemi ;:65
Wielkie DZIĘKI!!! :tan
Cieszę się, i życzę udanych wysiewów ;:333
Martada pisze:Rarytaśne roślinki dla wyspecjalizowanych to raczej nie na rodzimym portalu aukcyjnym ;:185
Czasem uda się tam coś naprawdę fajnego trafić. Sam mam sporo kaktusów kupionych na All... Więc nie jest tak, że tam w ogóle nie robię zakupów ;:173 Chociaż przyznam, że jednak staram się świadomie dobierać rośliny :wink: Przykładem jest choćby część kupionych przeze mnie ostatnio kaktusów; szczerze to sam byłem miło zaskoczony - ale sami to ocenicie po fotkach ;:224
Pozdrawiam,
Przemek

Mój wątek: cz.1 cz.2
Awatar użytkownika
przemek_pc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 15 mar 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :) - przemek_pc

Post »

przemek_pc pisze:Mam nadzieję, że już dzisiaj dojdą te nasiona Adenium, co to je zakupiłem na niedziałającym ostatnio portalu aukcyjnym ;:222
Właśnie wyjąłem ze skrzynki ;:215
Pozdrawiam,
Przemek

Mój wątek: cz.1 cz.2
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :) - przemek_pc

Post »

Dlaczego dopiero teraz wpadłam na ten wątek :shock: :shock: Będę czeeeestym gościem :D
Awatar użytkownika
przemek_pc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 15 mar 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :) - przemek_pc

Post »

Ktoś wie co trzeba (jeżeli w ogóle) zrobić z nasionami Adenium przed posadzeniem? Przeglądałem wątek na ten temat, ale ile osób, tyle opinii :?
Pozdrawiam,
Przemek

Mój wątek: cz.1 cz.2
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :) - przemek_pc

Post »

Ja swoje wkładałam do letniej wody i czekałam, aż napęcznieją a potem w ziemię, albo na ręcznik papierowy, który obficie spryskiwałam, a jak zaczęły kiełkować w ziemię :) Potem folia na doniczkę i cierpliwość :) Pierwszy sposób pewniejszy, bo ręcznik trzeba pilnować, żeby nie wysechł :wink:
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :) - przemek_pc

Post »

Ja czekałam aż opadną na dno. Trwało to od kilku do kilkunastu godz. I potem od razu do przygotowanej mieszanki.
Awatar użytkownika
przemek_pc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 15 mar 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :) - przemek_pc

Post »

Dzięki. Tak też uczynię. Namoczę w letniej wodzie i rano do ziemi ;:173

A teraz do roboty, przesadzać kaktusy ;:215 Może jak się uda, to jeszcze dzisiaj wrzucę kilka fotek :D
Pozdrawiam,
Przemek

Mój wątek: cz.1 cz.2
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :) - przemek_pc

Post »

Magda dobrze pisze-jak opadną to są już gotowe :wink: Czekam na fotki ;:173
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :) - przemek_pc

Post »

Tylko nie wsadzaj ich za głęboko w ziemię. Tak maks na centymetr. Ja w zasadzie swoje kładłam na ziemi i lekko obsypywałam na wierzchu, może z 0,5cm. I powodzenia. Ja po dwóch latach nie mam już ani jednej rośliny, a nasiona też były z all. Miernota jakaś. Pewne nasiona to od Przemka albo Tomka (eikoden).
Awatar użytkownika
jorkis
500p
500p
Posty: 865
Od: 24 cze 2012, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :) - przemek_pc

Post »

Ja moczyłam swoje w wodzie, gdy opadły na dno kładłam je na przygotowane podłoże w doniczkach, nie przysypywałam ich i wszystkie pięknie wykiełkowały. A gdy zrobiłam metodą na ręcznik i po wsadzeniu do ziemi przysypałam je cienką warstwą to część mi zgniła.
Pozdrawiam Marzena
Moje kaktusy i sukulenty
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”