Moja balkonowa kolekcja kaktusów :) - przemek_pc

Zablokowany
Awatar użytkownika
przemek_pc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 15 mar 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :)

Post »

Dzięki za ciepłe przyjęcie :D

Nie spodziewałem się, że od razu mój wątek wzbudzi tak duże zainteresowanie...
Phacops pisze:Oj to znajdą się amatorzy tego wątku z uwagi na jego zawartość tematyczną
Jak pewnie zauważyliście w kręgu moich zainteresowań znajdują się przede wszystkim rebucje (i wszystko co jest do nich zaliczane jako podrodzaje, albo też nie, a więc Rebutia, Aylostera, Mediolobivia i Weingartia). Mam też sporo lobiwii, a także pojedyncze egzemplarze innych rodzajów. Przede wszystkim Ameryka Pd.
przemo1413 pisze:O kurczaki ;:202 ale żeś dał po oczach tak na samym wstępie Nie wiem co powiedzieć normalnie mnie zatkało Wrócę później jak trochę ochłonę :D
PS. Jesteś z wawy ? Bo ja nie daleko wawy mieszkam i może kiedyś bym kolekcję zobaczył na własne oczy ;:224
Tak, jestem z Warszawy. Mieszkam w bloku, więc moje "możliwości" są obecnie mocno ograniczone do jakiś 2-3 m2 zabudowanego balkonu. Pozwala to na posiadanie kolekcji rzędu ok. 200 szt. kaktusów, choć pracuję nad jej zwiększeniem, chociaż czasami wygląda to tak: ;:223
ROBERTOBORO pisze:Bedę tutaj częstym gościem,
Dzięki, i wydaje mi się, że coś tam kiedyś kupiłem od Ciebie na All :?:
LUKASxd pisze:;:oj Super rozpoczęcie ;:oj
Zaraz oczopląsu dostanę :wink:
Cieszę się bardzo, że ktoś takie jak ty założył swój wątek :wink:
Mogę ci obiecać, że często będę cię odwiedzał :D
Pozdrawiam :D
BigDonn pisze:;:oj
To jest to co tygryski lubią najbardziej. Ładny początek, będę często zaglądał.
Pozdrawiam.
abaddon1986 pisze:Imponujący początek kariery na FO :) Niestety takie zdjęcia tylko potęgują tęsknotę za wiosną, która uparcie zostaje spychana na bok przez opóźnioną zimę... No cóż... W każdym razie witaj na forum :) Duuuużo ludzi będzie Cię odwiedzać :wink: W tym ja :)
hen_s pisze:Ładnie. I w interesujących również mnie tematach. Czekam na więcej. Fotek oraz informacji o kolekcji. :)
Dzięki. Czekam na wiosnę, żeby wrzucić trochę więcej fotek. Co nieco już "pączkuje".
Pozdrawiam,
Przemek

Mój wątek: cz.1 cz.2
Awatar użytkownika
przemek_pc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 15 mar 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :)

Post »

czarny pisze:Czadzik, moje klimaty :] Witam kolejnego zakrąconego rebucjopodobnymi. Świetne, zadbane rośliny. Dawaj więcej fotek, pokazuj, pisz co tam masz jeszcze ciekawego ;:65

Od razu, nie złośliwie, ale jako tępiciel fejków w mediolobiwkach się przyczepię do błędu, który propagują bezmyślnie, na masową skalę czescy hodowcy (jak i kilka innych błędów). Wydawałoby się, że specjaliści od medio powinni znać się na rzeczy, a tu teraz przez nich łatwiej o pallidkę WR 645 z błędem, niż właściwą :/ Bo ta roślinka na zdjęciu to nie pallidka z opisu Rauscha. Jego opis mówi o skórce fioletowawej, a kwiatku z pomarańczowo-żółtą gardzielą, a płatkami przechodzącymi w róż. To na zdjęciu to roślinka, którą zwią M. haagei var. eratensis, acz nie jest to nazwa z żadnego opracowania, więc raczej taka umowna. Wygląda generalnie na białawą formę M. haagei var. elegantula i Hillman ma coś takiego pod numerami RH 1090 i RH 1094. Właściwa pallidka u mnie w albumie (;P), a też i roślinki, jak z Twojego zdjęciam bo też wysiałem kiedyś WR 645 i się okazało być czymś takim.
W sumie to nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Dzięki za tą uwagę. Teraz obiecuję, że przyjżę się tej mediolobiwce bliżej. Pewnie masz rację, bo pochodzi ona prawdopodobnie z Czech. ;:180
truskafka85 pisze:Siemanko :wit

jeszcze dobrze nie poczytałam, ale masz już we mnie wierną fankę Twojego kaktusowego wątku .... kolorki, kolorki .... wszędzie kolorki :)

więcej zdjęć poproszę !!!
AleksandraBdg pisze:Ten wątek trzeba obowiązkowo dodać do tych "obowiązkowych" !!
Witaj na Forum!
Gratuluję oczywiście pięknych roślin i fantastycznych kwitnień!
emerald pisze::wit Witam serdecznie Warszawiaka :D Piękna kolekcja ;
Juz się nie mogę doczekać następnych fotek :D
Obiecuję, że więcej fotek będzie
ROBERTOBORO pisze:A R. torquata nie jest podejrzana :?:
czarny pisze:
ROBERTOBORO pisze:A R. torquata nie jest podejrzana :?:
Hehe, rozkminimy zaraz wszytko koledze ;P No też ona zwróciła moją uwagę, ale nie widać za dobrze korpusu, a M. torquata to po cierniach widać, są niepowtarzalne. A w końcu blabla ma torquatkę z samym żółtym kwiatkiem, więc czemu nie miałoby być formy z samym czerwonym :] Generalnie jednak kwiatek trochę mi podchodzi pod M. pygmaea var. polypetala bądź var. gracilispina.
Na 100% to jest R. torquata :)
Poniżej zdjęcie samego korpusu sprzed roku (teraz jest trochę większa), a obok - choć nie powinieniem tego robić ;:224 - zdjęcie R. torquata z Pilbeama (s. 106 - kolor kwiatu jest zbliżony: fiery red with prominent pale yellow throat, stigma green - ognisty czerwony z widoczną jasnożółtą (bladożółtą) gardzielą, znamię słupka zielone), i jeszcze po prawej moja kwitnąca R. torquata z bardziej widocznym korpusem :wink:

Obrazek Obrazek Obrazek
nolina pisze:Witam :wit piękny początek zaprezentowałes ;:138
Na pewno będę tu częstym gościem :D
Zapraszam, i postaram się żeby było ciekawie :D
Pozdrawiam,
Przemek

Mój wątek: cz.1 cz.2
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :)

Post »

Witam.
Kolejny ciekawy wątek się nam narodził.
Też mam kilka kaktusów na balkonie,a właściwie to na parapecie,
ale u mnie to taki misz-masz.Bez jakiegoś ukierunkowania na określone rodzaje.
Zaciekawiło by mnie zdjęcie całości.Jak to wygląda u Ciebie na tym balkonie ?
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :)

Post »

No ja powiem szczerze, że z tych dodatkowych zdjęć, to to jednak mi nie wygląda na torquatkę ;P Sorki za czepialstwo, ale mam to dzięki temu, że jakieś 30 % mojego materiału mediolobiwek, pochodzenia w zasadzie głównie czeskiego, okazało się być z błędem. Co mnie dość zirytowało. Nie przesądziłbym na 100% bo roślinka na tym zdjęciu mocno napita, może nawet ciutek wyciągnięta, ale dla mnie torquatka ma przede wszystkim silniej zaznaczone żebra, a aureole też raczej są gęściej rozstawione. Wstawię fotki części moich torquatek, choć to młode roślinki, a dodatkowe jeszcze nie napite i zimujące.
ObrazekObrazek
I jeszcze gracilispinka, tylko niestety też nie napita i niewiele to może mówić.
Obrazek
No i jeszcze przy okazji korpusiki właściwej WR 645 (z lewej) i czeskiej pseudoWR 645.
ObrazekObrazek

Żeby nie było czekam na więcej, co tam jeszcze u siebie chowasz :] Kupujesz roślinki czy też siejesz? Generalnie po zebraniu (prawie) wszystkiego z medio, chce pójść bardziej w ajlosterki i może sulki i szukam ludzi na wymianki, żeby już nie wydawać kasy. I chciałbym Cię zmartwić też takim faktem, iż te cholerne roślinki... rosną :tan Dziś 200, za 5 lat tylko 100, hehe. Ja mam takiego farta, że zbierać medio zacząłem w bloku, a obecnie już jestem współposiadaczem sporego ogrodu, więc mogę jechać w ciacho :]
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
pieczarah
500p
500p
Posty: 789
Od: 14 lis 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :)

Post »

przemek_pc pisze: Tak, jestem z Warszawy. Mieszkam w bloku, więc moje "możliwości" są obecnie mocno ograniczone do jakiś 2-3 m2 zabudowanego balkonu. Pozwala to na posiadanie kolekcji rzędu ok. 200 szt. kaktusów, choć pracuję nad jej zwiększeniem, chociaż czasami wygląda to tak: ;:223
jak na warunki balkonowe 200 sztuk to dobry wynik ;:oj
mimo, że tematyka nie moja (chociaż u mnie misz - masz) będę śledzić wątek i podziwiać roślinki i ich kwitnienia ;:138
pozdrawiam,ania
kłujące
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :)

Post »

Przemku,dla mnie kaktusiki super,pięknie kwitnące rebucje,jest co podziwiać,jak ci sie uda to pokaż ich jak masz na balkonie,
też mnie ciekawi jak Mariana ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :)

Post »

Witam i ja, chociaż na forum wpadam tylko i wypadam :)

Czuję się tu trochę, jak satelita - coraz więcej mam do śledzenia!
Ale jak nie śledzić, skoro Starsi Bracia w Kaktusach takie widoki fundują! :wink:

Wiosny, wiosny nam trzeba! A po niej koniecznie lata!

A póki co jak najwięcej takich widoków, jak u Ciebie! Kwiatuszki - cudeńka! I chociaż te gatunki, to nie moje szaleństwo, ale będę tu koniecznie zaglądać, tylko nie zapominaj wklejać zdjęć! :)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :)

Post »

Witam i ja :wit
Śliczne kolorowe rozpoczęcie. Czarny i Robertoboro mają tu chyba poważną konkurencję :wink: Nie moja bajka, ale pochwalić wypada, bo naprawdę jest co ;:333
pieczarah pisze: jak na warunki balkonowe 200 sztuk to dobry wynik ;:oj
Jak na warunki balkonowe to kiepski wynik :lol: 150 to ja trzymam na parapecie ;:306 Henia zapytaj, ile można zmieścić na zabudowany balkon. Kilkadziesiąt setek ;:oj i jeszcze kombinować, jak upchnąć więcej :lol:
Awatar użytkownika
pieczarah
500p
500p
Posty: 789
Od: 14 lis 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :)

Post »

no tak, nie wzięłam pod uwagę potentatów w hodowli parapetowej :)
pomyślałam o swoim lokum, gdzie parapetów niby 5,ale dla roślin dostępny ledwo jeden (no z kawałkiem przyległego biurka) :lol:
pozdrawiam,ania
kłujące
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :)

Post »

Potentat w hodowli parapetowej (balkonowej)... Brzmi dumnie. ;:306

Poważnie pisząc u mnie od kolejnych chciejstw głowa boli a miejsca coraz mniej...

Chętnie popatrzę u Kolegi na całość kolekcji, wtedy możemy dopiero napisać czy kolekcja jest przyszłościowa jeśli chodzi o miejsce do uprawy dalszych roślin z pięknych krain Ameryki Południowej. ;:204
Awatar użytkownika
przemek_pc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 15 mar 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :)

Post »

czarny pisze:No ja powiem szczerze, że z tych dodatkowych zdjęć, to to jednak mi nie wygląda na torquatkę ;P Sorki za czepialstwo, ale mam to dzięki temu, że jakieś 30 % mojego materiału mediolobiwek, pochodzenia w zasadzie głównie czeskiego, okazało się być z błędem. Co mnie dość zirytowało. Nie przesądziłbym na 100% bo roślinka na tym zdjęciu mocno napita, może nawet ciutek wyciągnięta, ale dla mnie torquatka ma przede wszystkim silniej zaznaczone żebra, a aureole też raczej są gęściej rozstawione. Wstawię fotki części moich torquatek, choć to młode roślinki, a dodatkowe jeszcze nie napite i zimujące.
(...)
Żeby nie było czekam na więcej, co tam jeszcze u siebie chowasz :] Kupujesz roślinki czy też siejesz? Generalnie po zebraniu (prawie) wszystkiego z medio, chce pójść bardziej w ajlosterki i może sulki i szukam ludzi na wymianki, żeby już nie wydawać kasy. I chciałbym Cię zmartwić też takim faktem, iż te cholerne roślinki... rosną :tan Dziś 200, za 5 lat tylko 100, hehe. Ja mam takiego farta, że zbierać medio zacząłem w bloku, a obecnie już jestem współposiadaczem sporego ogrodu, więc mogę jechać w ciacho :]
Nie będę się spierał :) Chociaż jako R. torquata zostało to "coś" przeze mnie zakupione.
W końcu to Wy jesteście profesjonalistami. Dzięki w ogóle za cenne uwagi. Będę musiał poświęcić trochę czasu, żeby sprobować tę mediolobiwkę zidentyfikować. Może jak trochę podrośnie...

Jeżeli chodzi o warunki, to mam nadzieję w bliższej lub dalszej przyszłości uda mi się opuścić mieszkanie w bloku, a wtedy pomyślę nad czymś w rodzaju ogrodu zimowego, albo przynajmniej tunelu... Chociaż i teraz miałbym możliwość "zbudowania" jakiejś szklarenki, tylko trochę dalej od domu.

Co do powiększania się kolekcji, to jeszcze jakiś zapas na balkonie mam :wink: Jak zrobi się trochę cieplej będę robił większe półki.

Jak na razie to rośliny kupuję. Na sianie trochę brakuje mi czasu, ze względu na obowiązki rodzinne i służbowe :(

Co do wymiany, to chętnie jak będzie coś Ciebie interesowało udostępnię - choć w moim wypadku w grę wchodzą - z tego względu, że nie sieję - odrosty, i jeżeli Ci to będzie odpowiadało, to nie ma problemu. Zrobię listę moich roślin i wrzucę na forum. Ale bardzo dużo moich kaktusów to rośliny bardzo młode lub młode...
Pozdrawiam,
Przemek

Mój wątek: cz.1 cz.2
Awatar użytkownika
przemek_pc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 15 mar 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :)

Post »

A teraz tak przed snem, jeszcze kilka wspomnień z poprzednego sezonu :wink:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I zaczekam, aż zaczną kwitnąć w tym sezonie...
Pozdrawiam,
Przemek

Mój wątek: cz.1 cz.2
Awatar użytkownika
Andrew Be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 803
Od: 19 lut 2013, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Moja balkonowa kolekcja kaktusów :)

Post »

No i już mam po spaniu :;230
Musiałeś!!??
A tak na serio, to baaaardzo ładne. Też tak chcę. ;:65 Ale jeszcze sobie poczekam, bo moje mają już 5 tygodni... więc jeszcze troszkę i zakwitną :;230
Pozdrawiam Andrzej.
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”