Kaktusowe zainteresowanie Alosi

Awatar użytkownika
Myszoskoczek
200p
200p
Posty: 216
Od: 17 lut 2013, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ZABRZE

Re: Kaktusowe zainteresowanie Alosi

Post »

Cześć Alosia!
Trochę trwało zanim naumiałam się wkleja foty. Ale zrobiłam to.
Czekam na Twoje ;:138
Ania
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Kaktusowe zainteresowanie Alosi

Post »

Oj tam, oj tam dasz radę, zakupy zrobione, to teraz tylko chwalenie pozostało ;:108
Alosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 2 mar 2013, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kaktusowe zainteresowanie Alosi

Post »

Cześć koleżanki ! :D
myślę że dam radę z wklejaniem zdjęć, kiedyś to robiłam na innym forum też za pomocą imageshack, ale to było tak dawno, więc będę musiała trochę poćwiczyć... ;:131 może jutro to zrobię, po południu pracuję ;:174

a tak poza tym, macie dla mnie jakieś porady przy przesadzaniu młodych kaktusków ??


pozdrawiam wszystkich
AleksandraBdg

Re: Kaktusowe zainteresowanie Alosi

Post »

Alosiu!
Witam Cię na forum i z niecierpliwością czekam na zdjęcia. Jeśli potrzebujesz pomocy,tutaj na pewno ją otrzymasz!
x-K-B
---
Posty: 561
Od: 4 gru 2012, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaktusowe zainteresowanie Alosi

Post »

Witaj :wit też czekam niecierpliwie na fotki ;:65
Alosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 2 mar 2013, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kaktusowe zainteresowanie Alosi

Post »

Witam was :wit

niestety dziś znów brakło mi czasu dla kaktusków, jak na razie podziwiam tylko ich urodę, są takie śliczne..ale jutro mam zamiar wziąć się za przesadzanie i zrobię zdjecia
jestem tak zajęta ostatnio, że nie mam czasu tu posiedzieć dłużej, poszperać po tematach i poszukać interesujących mnie informacji..
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Kaktusowe zainteresowanie Alosi

Post »

Teraz to idealny okres na przesadzanie....
Co do porad to nie dawaj samej ziemi (choćby pisała ze do kaktusów) zawsze trzeba ją zmieszać ze żwirem piaskiem.... W odpowiednim wątku wszystko pisze. W przypadku kupnych kaktusów z marketu przesadzanie jest konieczne bo trzymanie je w czystym torfie niczym dobrym się nie kończy.
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Alosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 2 mar 2013, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kaktusowe zainteresowanie Alosi

Post »

Phacops pisze:Teraz to idealny okres na przesadzanie....
Co do porad to nie dawaj samej ziemi (choćby pisała ze do kaktusów) zawsze trzeba ją zmieszać ze żwirem piaskiem.... W odpowiednim wątku wszystko pisze. W przypadku kupnych kaktusów z marketu przesadzanie jest konieczne bo trzymanie je w czystym torfie niczym dobrym się nie kończy.
kupiłam extra mieszankę do kaktusów, wszystko w niej jest, piasek, żwir, nawóz, keramzyt
Alosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 2 mar 2013, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kaktusowe zainteresowanie Alosi

Post »

moje kaktuski przed rozsadzeniem :

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Kaktusowe zainteresowanie Alosi

Post »

Tylko po co je rozsadzać? Chętnie zobaczę tę cud mieszankę :!:
Alosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 2 mar 2013, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kaktusowe zainteresowanie Alosi

Post »

theoria_ pisze:Tylko po co je rozsadzać? Chętnie zobaczę tę cud mieszankę :!:
a dlaczego nie miałabym ich rozsadzić ??
nie napisałam że to jakaś cud mieszanka tylko że zawiera dużo niezbędnych składników potrzebnych dla kaktusów, to nie jest zwykła ziemia..wszystko w niej jest co potrzeba

...i kaktuski po przesadzeniu :

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Kaktusowe zainteresowanie Alosi

Post »

Po prostu nie spotkałam jak dotąd gotowej mieszanki, która była by odpowiednia do kaktusów - komponenty zazwyczaj są ok, ale proporcje pomiędzy nimi już niekoniecznie. Stąd moje zainteresowanie.
Noto mogły spokojnie rosnąć razem, bo taka kępa prezentuje się imponująco, naturalnie (w przeciwieństwie do mamilarii po których od razu widać, że były dosadzane na potrzeby handlu). Rozsadzanie to nie tylko kwestia estetyki czasem poszczególne człony są ze sobą bardzo zrośnięte, zaczepiają się cierniami w stopniu uniemożliwiającym ich nieinwazyjne rozdzielenie. Tak więc rozdzielać można, ale nie zawsze jest to wskazane.
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kaktusowe zainteresowanie Alosi

Post »

Odnośnie mieszkanki jak dla mnie nie jest to optymalne podłoże do kaktusów - pomimo nieostrego zdjęcia i drobnych kamyków na wierzchu. Zbyt dużo części organicznej, a zbyt mało mineralnej (jeśli to możliwe to cyknij zdjęcie tej mieszanki - tak jak ja to zrobiłem). Co prawda dwukrotnie już wstawiałem zdjęcie substratu, którego ja używam ale nie zaszkodzi ponownie pokazać, może więcej osób skorzysta :) Wcześniej bazą dla mieszanki był żwir o mniejszej granulacji jednak zauważyłem lepsze właściwości tego o średnicy ziaren 2-4mm.
Artur89 pisze:Miałem kiedyś pokazać jaki obecnie substrat stosuje do moich roślin więc przy okazji przesadzania zrobiłem zdjęcie. Żwir o średnicy ziaren 2-4mm (kupiony na all bo taniej wychodzi niż w Kakadu, szczególnie, że ostatnio mieli braki na półkach) oraz przesiana ziemia (tu akurat 'do kaktusów' bo była w promocji). Proporcje są na oko.
Obrazek
Jedną z zalet takiego podłoża jest fakt, że podczas przesadzania z łatwością można w krótkim czasie wytrząsnąć cały substrat z bryły korzeniowej bez jej naruszania tak, że zostaje ci ażurowa bryłka bez podłoża.
Dodam jeszcze info od Tomka odnośnie powyższego substratu:
blabla pisze:Osobiście do podłoża Artura dodałbym nieco jakiejś pylastej frakcji mineralnej. Przydałoby się dodać np. trochę gliny, która mogłaby związać humus. Ogólnie niewielki dodatek gliny nieco hamuje wzrost ale za to poprawia wybarwienie naskórka i powoduje, że rosną dłuższe i mocniejsze większe ciernie.
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”