Sukulenty i inne (bez kaktusów) - jang

ODPOWIEDZ
AleksandraBdg

Re: Sukulenty i inne (bez kaktusów) - jang

Post »

Janku,
jak zawsze zadziwiasz pomysłowością! Jestem pewna,że wiele dobrego wniesiesz swoimi eksperymentami do uprawy Adenium! Bardzo Ci za to dziękuję! Z niecierpliwością czekam na efekty!
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Sukulenty i inne (bez kaktusów) - jang

Post »

;:215 - piękna roślina, "plątanina" zdrowych jasnych korzeni zapowiada szybkie przyjęcie przesadzonej roślinki, lubię takie widoki ;:63 . Dodatkowy duży plus dla rośliny, za piękne rozgałęzienia. Nie rozważałeś przesadzenia sadzonki w doniczkę o większej średnicy, ale płytszej w celu "pozwolenia" na rozrastanie korzeni na boki w wierzchnich warstwach podłoża, a przy następnym przesadzaniu wyeksponowanie ich nad podłożem ? Żółknącymi i opadającymi listkami nie przejmuj się, idzie wiosna jeszcze będziesz cieszył się ilością nowych zielonych listków. Gałązki pomaleńku ale rosną, więc coś muszą zrzucić, bo jest im "ciężko" :wink: .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
jang
500p
500p
Posty: 729
Od: 11 paź 2012, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Sukulenty i inne (bez kaktusów) - jang

Post »

Olu, Mieczysławie bardzo dziękuje mój grubasek i ja również :D
Nawet przez myśl mi nie przyszło aby go przesadzać do innej doniczki a to dlatego, że :
1. doniczka ma raptem 6 cm wysokości a na dno dałem dosyć sporych rozmiarów "kamyczki"
2. może na zdjęciu tego nie widać ale wokoło roślinka ma jeszcze około 15 do 25 mm wolnego miejsca więc moim zdaniem wystarczająco dużo :) a coś mi się wydaje, że jednak thai socotranum nie ma zbytnich ciągotek do takiego rozrastania się kaudeksu jak obesum czy arabicum.
Jeśli chodzi o rozgałęzienia, to nie jest moja sprawka :wink: ona tak sama od siebie ;:oj
Awatar użytkownika
jang
500p
500p
Posty: 729
Od: 11 paź 2012, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Sukulenty i inne (bez kaktusów) - jang

Post »

Pamiętacie jeszcze moje testy z adenium i światłem ? :wink:
Poniżej jeden z egzemplarzy z tychże testów. Postanowił coś wypuścić ze swoich uśpionych pąków mimo, że listki jeszcze ma :shock: :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
kanapl
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 lut 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sukulenty i inne (bez kaktusów) - jang

Post »

Witam! Ja dzisiaj dostałam zamówione na allegro róże pustyni, mają dopiero 4 cm. i nie wiem czy je przesadzić do nowej ziemi czy mają pozostać w tej której są? Pomocy!
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=64054 Zapraszam serdecznie wszystkich.....
Awatar użytkownika
jang
500p
500p
Posty: 729
Od: 11 paź 2012, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Sukulenty i inne (bez kaktusów) - jang

Post »

kanapl pisze:Witam! Ja dzisiaj dostałam zamówione na allegrooo róże pustyni, mają dopiero 4 cm. i nie wiem czy je przesadzić do nowej ziemi czy mają pozostać w tej której są? Pomocy!
Wiesz nawet jak pogotowie przyjeżdza to pytają co Ci jest :wink:
Napisz co tam w doniczce masz ... a najlepiej daj zdjęcie...
Jeśli mieszanka w doniczce jest sucha to usyp trochę i daj dobre zdjęcie również tej mieszanki - postaramy się postawić diagnozę ;:oj
Awatar użytkownika
jang
500p
500p
Posty: 729
Od: 11 paź 2012, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Sukulenty i inne (bez kaktusów) - jang

Post »

Crassula ovata

Późną jesienią ubiegłego roku wpadło w moje łapki 6 sztuk "krasulek". Wszystkie wyglądały jak ta na poniższym zdjęciu z prawej :
Obrazek

miały całe mnóstwo lisków a teraz wyglądają tak :
Obrazek
Obrazek

a to wszystko co na poniższym zdjęciu postanowiłem ukorzenić :
Obrazek

Wszystkie listki pochodzą oczywiście z tych pięciu roślinek z pierwszych trzech zdjęć ;:oj

Mieszanka pod listkami to :
1x ziemia do kaktusów
1 x żwirek akwariowy kolorowy

W najbliższych dniach również roślinki przeniosą się do takiej samej mieszanki :)
AleksandraBdg

Re: Sukulenty i inne (bez kaktusów) - jang

Post »

Jasiu,
co Ty zrobisz z taką ilością,kiedy się ukorzenią ;)
Pewnie będzie na obiad, jako sałatka ;)
Listkami się nie przejmuj, zima to trudny okres dla roślin. Do tego dochodzi ogrzewanie, suche powietrze. Poza tym Twoje roślinki rosną.
Już niedługo z miejsc po listkach powinny wyrosnąć gałązki,więc nie ma tego złego....
Awatar użytkownika
jang
500p
500p
Posty: 729
Od: 11 paź 2012, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Sukulenty i inne (bez kaktusów) - jang

Post »

AleksandraBdg pisze:Jasiu,
co Ty zrobisz z taką ilością,kiedy się ukorzenią ;)
Oleńko :wit odstąpię Tobie :;230 :;230 :;230
AleksandraBdg pisze:Pewnie będzie na obiad, jako sałatka ;)
Sałatki lubię a najbardziej z wszystkich sałatek to schabowego :tan
AleksandraBdg pisze:Listkami się nie przejmuj, zima to trudny okres dla roślin. Do tego dochodzi ogrzewanie, suche powietrze. Poza tym Twoje roślinki rosną.
Dzieła zniszczenia (czytać : ogołocenia roślinek z listków) dokonałem sam osobiście ;:108 i uważam, że teraz (przynajmniej dla mnie) są ładniejsze :uszy
AleksandraBdg pisze:Już niedługo z miejsc po listkach powinny wyrosnąć gałązki,więc nie ma tego złego....
O o , to mnie zmartwiłaś :shock: się znaczy, że za jakiś czas znowu będę się musiał nad nimi znęcać... ;:145 Moje gruboszki mają mieć grubaśne pieńki i małe listki a te które oberwałem były oooogromniaste.
Awatar użytkownika
jang
500p
500p
Posty: 729
Od: 11 paź 2012, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Sukulenty i inne (bez kaktusów) - jang

Post »

Pinguicula emarginata - Tłustosz

Tak wyglądały początki kwiatka (20 luty b.r.) :
Obrazek
Obrazek

a tak wygląda dzisiaj :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
AleksandraBdg

Re: Sukulenty i inne (bez kaktusów) - jang

Post »

Crassula wygląda całkiem porządnie ;:333 Dla mnie te w formie drzewek wyglądają najlepiej także dobrze zrobiłeś,ze formujesz je już od małych sadzonek.
Tłustosz super zakwitł! Gratulacje!
Awatar użytkownika
jang
500p
500p
Posty: 729
Od: 11 paź 2012, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Sukulenty i inne (bez kaktusów) - jang

Post »

AleksandraBdg pisze:Crassula wygląda całkiem porządnie ;:333 Dla mnie te w formie drzewek wyglądają najlepiej także dobrze zrobiłeś,ze formujesz je już od małych sadzonek.
Dzięki ;:136
Też wolę drzewka od "krzaczków" ;:108
AleksandraBdg pisze:Tłustosz super zakwitł! Gratulacje!
Ten kwiatuszek ma raptem jakieś 6 mm a mój aparacik niestety nie potrafi już bardziej makro... Śliczny jest ten wzorek na nim ale nie potrafię go lepiej pokazać... :cry:
kanapl
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 lut 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sukulenty i inne (bez kaktusów) - jang

Post »

Jangu to jest moje adenium, które przyjechało pocztą do mnie. Chciałeś zobaczyć w czym jest wsadzone więc pokazuję. Do tej pory jeszcze go nie przesadziłam bo jestem ciekawa co Ty mi doradzisz?
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=64054 Zapraszam serdecznie wszystkich.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”