Moje grubosze - Crassula - trumql

Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

Wiesz banditoo, że koty chętnie włażą na jabłonie, bzy i lilaki?
Co Ty na to?
trumql
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 10 gru 2012, o 19:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut i okolice

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

Dzięki Banditoo:) Niestety nie mam wiedzy o lilakach, więc zdam się na ciebie. Jeśli chodzi o szczepienie jabłoni - czasem ma się jakieś stare odmiany w sadzie - nie zna się nazwy, bo to po dziadkach, być może takiej odmiany już się nie kupi. Wtedy pozostaje szczepienie i zachowanie starej odmiany jabłoni. A samo szczepienie to temat równie ciekawy, co trudny. Mam nadzieję poświęcić mu sporo czasu za kilka miesięcy.
Michał. Moje Crassule
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

Oglądnęłam dokładnie Twoje okazy na pierwszej stronie wątku. Jestem zachwycona, wszystkie są wyjątkowe i bardzo dorodne.
Gratulacje!
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

banditoo pisze:
trumql pisze:to samo można dokonać z bzem i każda gałąź może kwitnąć na inny kolor,
Z bzem czy lilakiem bo jak masz na mysli lilaka i piszesz bez to lanie ci się należy
Oj tam, tak się utarło i tak się u nas mówi i nie tylko u nas, bo chodziaż to nazwa niewłaściwa to jednak pospolita. To tak jak z kotami, jak ktoś zacznie grilować koty, to później trudno mu wytłumaczyć, że to takie ozdobne, domowe, futerkowe zwierzątko, tak samo było z "Alfem" jak ktoś oglądał ;:306
trumql
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 10 gru 2012, o 19:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut i okolice

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

raflezja pisze:Oglądnęłam dokładnie Twoje okazy na pierwszej stronie wątku. Jestem zachwycona, wszystkie są wyjątkowe i bardzo dorodne.
Gratulacje!
Dzięki Raflezjo:) Są już ze mną od lat, a ostatnio dostałem nowego kopa i zaczynam znów "modzić", co wczoraj odczuł numer "8". Mam też zamiar zdobyć po jednej crassuli z każdej odmiany:)
Jestem w trakcie przeglądania twojego wątku. Podzieliłem go sobie na części, bo bardzo obszerny i żeby nie przeoczyć żadnej strony. Póki co ciśnie mi się na usta jedno piękne staropolskie słowo "łał!". Wszystkie rośliny piękne, ale mnie szczególnie przypadły do gustu sukulenty. Piękne zestawienia i kompozycje z dorodnych i licznych odmian - naprawdę "łał". Chętnie bym taką kolekcję posiadł, ale póki co mam ograniczenie w formie metrażu parapetów (choć patrząc na moje rośliny nie mam co narzekać), więc jest tylko miejsce na crassule (i parę innych chabaziów). W mojej głowie dojrzewa myśl, by rzucić wyzwanie naszemu klimatowi i zbudować szklarenko-oranżerię w stylu angielskim dobudowaną do domu, najlepiej przylegającą do salonu. Mam od lat takie marzenie, by mieć taki azyl obsadzony roślinami i poza sezonem mieć miejsce, by usiąść z lampką winka i popatrzeć sobie w niebo lub na moje crassule (i inne sukulenty). Kto wie, technologia coraz lepsza, izolacje coraz wydajniejsze - może mi się coś z tego wykoci ;:oj
Michał. Moje Crassule
Awatar użytkownika
Spy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1860
Od: 25 lip 2009, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

Hej. Ładna kolekcja gruboszy. Efektownie formowane. ;:108
Pozdrawiam. Krzysztof.
/Pustynni Strażnicy/
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

Wszystkie cudne, Kocham Crassulki, a Variegatka jaka śliczna :D Brawo :)
x-Cz-a

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

Sukulenty to moja bajka więc z ochotą obejrzałam Twoje grubosze ;:108
Ładnie prowadzone ;:108
trumql
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 10 gru 2012, o 19:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut i okolice

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

Dzięki Czereśnia:) Masz może fotki swoich okazów? Bardzo lubię patrzeć na ładnie uformowane sukulenty.
Michał. Moje Crassule
karlor
200p
200p
Posty: 201
Od: 13 lis 2010, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

trumql pisze:
Do: Karlor, Paula1984, nolina i annaoj wiem, że w variegatce jest jedna, czy dwie malutkie
Ja wywołałem chęć posiadania variegatki, ale chyba jestem ostatni ;:223 :?: . Zmoderowano

Mam prośbę by załatwiać sprawy prywatne typu kupię/sprzedam za pomocą PW
Tomek/blabla
Pozdrawiam Bogdan
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Moje grubosze - Crassula - trumql

Post »

Cześć Michał :)

Red Horn z listków ma sie całkiem nieźle, powoli miedzy korzeniami zaczyna wyrastac roslinka :) A więc wiosną...wiosna mam nadzieje będzie gotowy na podroz do Ciebie :)
pozdrawiam
trumql
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 10 gru 2012, o 19:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut i okolice

Re: Moje grubosze - Crassula - trumql

Post »

Super Kotolin:) Ostatnio nie mam czasu siedzieć na forum, ale pamiętam o tobie:) Niedługo coś podrzucę. A na red horna warto cierpliwie poczekać - będzie większa frajda :tan
Michał. Moje Crassule
Awatar użytkownika
jang
500p
500p
Posty: 729
Od: 11 paź 2012, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Moje grubosze - Crassula - trumql

Post »

Michał,
"Krasulki" są R E W E L A C Y J N E ;:180 , wszystkie mi się podobają. Mam nadzieję, że i mnie kiedyś uda się chociaż jeden taki egzemplarz wymodelować :roll:

Crassula Gollum Variegata - jeszcze nie widziałem ale chętnie bym sie załapał :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”