Moje grubosze - Crassula - trumql

Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

Ja nie mam miejsca na takie okazy, dla mnie podstawa to kaktusy, więc nie stoję w tej kolejce. :lol:
Awatar użytkownika
Agula66
50p
50p
Posty: 87
Od: 6 paź 2012, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Muchów woj.dolnośląskie

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

Mi najbardziej spodobały się numerki 2,9 i 13 :)
Reszta też super :lol:
Pozdrawiam :D Agata
Zapraszam - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 2#p3348662" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
pieczarah
500p
500p
Posty: 789
Od: 14 lis 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

po takich zdjęciach zaczynam doceniać piękno tych zwykłych babcinych drzewek szczęścia ;:333
a zdjęcia hobbitów tym bardziej potwierdzają moją nieodwzajemnioną miłość do nich ;:138
trumql pisze: Ale wiem, że w variegatce jest jedna, czy dwie malutkie roślinki, które same wyrosły z opadłych listków, więc coś się dla Was znajdzie. Jeśli zabraknie dla którejś to mogę póki co zaoferować listki do ukorzenienia lub ja to mogę zrobić. Przypomnijcie się w tym tygodniu to coś pomyślimy w tej materii:)
to ja się dołączam ;:224
pozdrawiam,ania
kłujące
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

Ciekawa kolekcja tak trzymaj

O nr 3 się nie martw to pancerne sztuki zobacz u mnie w wątku jak potrafi się to rozrosnąć....
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

Zaznaczam wątek, skomentuje później, ale już widzę, że są super!
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

Wspaniałe grubosze, a co się stanie z 13? Jak dla mnie wygląda rewelacyjnie ;:180 , szczególnie z daleka, dlaczego czeka go metamorfoza? Super kolekcja ;:215
trumql
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 10 gru 2012, o 19:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut i okolice

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

Nyskadu, numer 13 jest bardzo obszerna i powoli przestaje mi się mieścić na parapecie, a mam jeden z głębszych parapetów. Mam dwie opcje - albo go mocno przystrzygę i wyprofiluję na coś a'la drzewo na wietrze, albo podzielę go na dwie donice i w jednej spróbuję osiągnąć "lizaka na patyku". Mam ogólnie zagwozdkę z numerem 5. Ma nudną formę i sam nie wiem co z nim zrobić. Być może część ocalę, a część przeznaczę na eksperymenty ze szczepieniem. Nie ma źródeł co do szczepienia crassuli - być może jest to niemożliwe z racji jej budowy (segmenty). Trafiłem niedawno na jakąś stronę anglojęzyczną i tam był człowiek, który przeprowadzał takie eksperymenty. Niestety, po bardzo obiecującym początku wszystkie szczepienia padły. Swoją drogą nieźle musiałby wyglądać taki Frankensein crassuli gdyby na jednej dużej roślinie zaszczepić kilka różnych odmian np: Crassula ovata hummel's tricolor variegata compacta :twisted:
Michał. Moje Crassule
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

Mnie najbardziej podoba się 11, 12, 13 wyglądają extra. Piątka troszkę tradycyjna, ale wszystkie są śliczne.
Co do szczepień, to nie moja działka, więc nic Ci nie podpowiem, ale... pewnie wszystko jest możliwe. Mogę Ci tylko napisać, że u mnie w ogrodzie rośnie jabłoń i ma zaszczepionych "na sobie" kilka odmian różnych jabłuszek, i tak na każdej z trzech gałezi rosną i dojrzewają różne jabłka.
Mało tego dokonał tego mój wtedy chyba 7 letni syn, który naśladował ojca ( mężowi mimo starań nic się wtedy się nie udalo ;:306) to samo można dokonać z bzem i każda gałąź może kwitnąć na inny kolor, więc czemu nie crassule..... ;:136
trumql
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 10 gru 2012, o 19:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut i okolice

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

Nyskadu - mieć taki bez i jabłonie to majątek - szczególnie, że nieraz jest to jedyny sposób na zachowanie starych smaków z dzieciństwa. Mam poważną ochotę zabrać się za eksperymenty ze szczepieniem różnych krzewów w ogrodzie, ale jakoś ciężko się zabrać - może na najbliższą wiosnę:) Co do moich crassuli miło mi, że Ci się podobają. "5" idzie do przeróbki w tym tygodniu. Natomiast dziś miałem wenę i brutalnie się rozprawiłem z "8". Chcę za parę miesięcy uzyskać to:
Obrazek
Potem tylko cierpliwie czekać, aż przy dole wybije kolejna gałązka i w końcu osiągnę trzy patyki z kulkami, każdą na innej wysokości.

Eksperymentował ktoś z drutowaniem crassuli?
Michał. Moje Crassule
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

Dokładnie - taka jabłoń to skarb. Ja mam szczęście mieć wspaniałego Sąsiada i dzięki Niemu też takie "cudeńko" mam. I mam zaszczepioną kosztelę, którą wręcz uwielbiam, a to był jedyny sposób na jej pozyskanie.
Co do drutowania - przecież drutuje się różne drzewka na bonsai, więc powinno i z gruboszem się udać. Pokazuj co się będzie działo. Ja się tak czasem "bawię" na działce.
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

trumql pisze:to samo można dokonać z bzem i każda gałąź może kwitnąć na inny kolor,
Z bzem czy lilakiem bo jak masz na mysli lilaka i piszesz bez to lanie ci się należy
trumql
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 10 gru 2012, o 19:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut i okolice

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

Banditoo wprawdzie to nie moje słowa, ale w sumie powiedziałbym tak samo. Nie da rady się znać na wszystkim i zresztą czy to tak istotne. Ważne, by mieć rękę do roślin i smaczne jabłka w ogrodzie. Niech się nazywają jak chcą :wink:
Michał. Moje Crassule
AleksandraBdg

Re: Moje grubosze - crassule - trumql

Post »

trumql o drutowaniu dość sporo było w poprzednich częściach wątku o Crassulach. Ludzie z powodzeniem drutowali swoje rośliny i efekty były dość ciekawe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”