Kaktusy Joanny - annaoj

Zablokowany
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Kaktusy Joanny - annaoj

Post »

Kolekcja widać przemyślana.... dużo czasu zbierana ? ...no ile to kosztowało. Ja zaczynam od nasion..
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Kaktusy Joanny - annaoj

Post »

Joasiu-Asiu już teraz będę pamiętać ;:196, chyba się nie gniewasz, ja też kiedyś mialam problem z moim nikiem-każdy brał mnie za faceta :roll:
Super, że wybierasz się do Gliwic, ale piszesz że zdarzyło ci się już być, czyli pierwsze koty za płoty ;:136 ja jeszcze nie byłam nawet w Palmiarni, aż wstyd się przyznać, więc chętnie dodatkowo ją zwiedzę jak będzie taka możliwość ;:215
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kaktusy Joanny - annaoj

Post »

Mam nadzieję, że to nie mój mąż się pod Ciebie podszył :;230
Phacops pisze:...no ile to kosztowało. Ja zaczynam od nasion..
Powiem tak - przeciętny palacz więcej wydaje na fajki niż ja na kaktusy. A nie palę!
I z wielu rzeczy rezygnuję, żeby mieć jakieś "cacko" Moja kochana babcia z 25 lat temu mawiała "kupiłabyś sobie coś fajnego niż znowu kaktusa" Co kto lubi - kupowałam "fajnego" kaktusa. Wtedy też trochę siałam, oczywiście to co było dostępne.

Kolekcja zdecydowanie nie przemyślana, chociaż chciałam, żeby taka była. To są impulsy serca - miłość do sulek, do tefraków, do astro, do turbiniaków, ba i do thelocactusów, echinocereusów...
Mam kilka "typów" i od czasu do czasu poszerzam swoje "zbiory".

"Trochę" latek przybyło, więc z oporami teraz podchodzę do siania. Ale jak ktoś młodszy - to jest jak najbardziej słuszne! Obserwacja od nasionka to coś pięknego!
nyskadu pisze:Joasiu-Asiu już teraz będę pamiętać ;:196, chyba się nie gniewasz, ja też kiedyś mialam problem z moim nikiem-każdy brał mnie za faceta :roll:
Super, że wybierasz się do Gliwic, ale piszesz że zdarzyło ci się już być, czyli pierwsze koty za płoty ;:136 ja jeszcze nie byłam nawet w Palmiarni, aż wstyd się przyznać, więc chętnie dodatkowo ją zwiedzę jak będzie taka możliwość ;:215
Pewnie, że się nie gniewam. Możliwość zwiedzania jest zawsze. Sama chętnie kolejny raz ją pooglądam :wink:
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Kaktusy Joanny - annaoj

Post »

Ja jak widzę te ceny...to siać siać i jeszcze raz siać bo jak się kupuje w biedronce w naprawdę niskiej cenie jak 9 zł naprawdę dużą doniczkę tylko po to aby mieć z tego 3 osobne sztuki... No to trzeba siać.
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kaktusy Joanny - annaoj

Post »

Phacops pisze:Ja jak widzę te ceny...to siać siać i jeszcze raz siać .
I tak trzymaj! :wink:

Coś - co zakwitło mi na parapecie. :tan O mały włos bym przegapiła, bo się nie spodziewałam.
Mam go kilka lat, kto wie może wcześniej też kwitł, a ja tego nie widziałam. :roll:
Ariocarpus trigonus
Obrazek

I Mammillaria plumosa - zawsze o tym czasie - jak robi się chłodniej, zaczyna kwitnąć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rejden
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2761
Od: 22 sie 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin, Zagłębie Dąbrowskie

Re: Kaktusy Joanny - annaoj

Post »

Mamilarka zawojuje to forum :D , tak pięknej w życiu nie widziałem. ;:138 ;:138
Co Ty jej zrobiłaś że tak urosła?
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Kaktusy Joanny - annaoj

Post »

O matko i córko :!: :!: jak piękna Mammillarka i wielka :!: :!: ;:oj
Jest cudowna ;:215
Masz ja od małej ;:88
Awatar użytkownika
pieczarah
500p
500p
Posty: 789
Od: 14 lis 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kaktusy Joanny - annaoj

Post »

ale plumosa ;:224 u mnie raptem jedna :kulka:, do której co jakiś czas zaglądam czy aby na pewno coś zielonego jeszcze się pod włosiem znajduje, a u Ciebie...kula ogromna, zieleń widoczna i jeszcze kwitnie, eh.... :lol:
annaoj pisze: Agnieszko, mam zamiar się wybrać do Gliwic, jak nic nie stanie na drodze. Raczej autobusem - to dopiero stres gdzie i jak. :roll:
no i kolejna osoba szykująca się na ten zjazd...a mnie wyjątkowo bardzo niedziela najbliższa nie pasuje...a jak się zechcę wybrać kolejny raz,to pewnie nowych chętnych nie będzie...a samemu to strach :;230
pozdrawiam,ania
kłujące
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kaktusy Joanny - annaoj

Post »

Nie chciałam robić "zamieszania" wielkością, tylko kwiatkami! :wink: :D
Ona tu tylko wygląda na tak wielką. :wink: Widziałam większe! Ale dziękuje.
Ktoś, kto wiedział, że mam hopla na jej punkcie, się nade mną zlitował, więc nie od maluszka, ale też "nieco"zdążyla podrosnąć. :wink:
Maluchy też mam, bo jak napisałam mam bzika i same kleją się do mnie. ;:173

U mnie żaden kaktus szybko nie rośnie, bo ma pod górkę - słabe podłoże i b.liche nawożenie

Jak się ciągle nie zagląda to szybciej rosną. :wink:
pieczarah pisze:ale plumosa ;:224 u mnie raptem jedna :kulka:, do której co jakiś czas zaglądam czy aby na pewno coś zielonego jeszcze się pod włosiem znajduje, a u Ciebie...kula ogromna, zieleń widoczna i jeszcze kwitnie, eh.... :lol:
Pytanie do Tomka
Czy to marne "coś" - odratowane (mam nadzieję, że idzie ku dobremu), to może być Lobivia, aż boję się spytać - jajoiana?
Obrazek
Awatar użytkownika
Farel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2505
Od: 22 lip 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Kaktusy Joanny - annaoj

Post »

Chyba pierwszy raz u Ciebie piszę, więc witam :wit
Mammillaria robi wrażenie, nawet na mnie (mam tylko jedną bo jakoś mnie nie interesują). Piękny okaz.
Ariak na patyku też fajny.
Awatar użytkownika
Sebek87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1108
Od: 10 gru 2010, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kaktusy Joanny - annaoj

Post »

Witam . ;:138 ;:138 za piękną kolekcję.
Gdyby mammillarki szybko rosły do takich rozmiarów pewnie i ja bym urozmaicił kolekcję w te rośliny :)
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kaktusy Joanny - annaoj

Post »

Witaj Sebastianie. Powiem tak, co wejdę na Twój wątek, to zamiast coś napisać, wgapiam się w Twoje ariaki, ale poprawię się. :wink:

Mammillaria to był dawniej mój ulubiony rodzaj, więc sentyment pozostał. Kilka gatunków szczególnie mnie "rusza" - plumosa, carmenae, "białe" i "włochate" :wink: i dawny rodzaj - Dolichothele

Ariaki mam raczej szczepione, ale próbuję oswoić te na własnym korzeniu. Wcześniej poległam, może będzie lepiej.

Sebek87 - kaktusy małe, też są piękne. Tylko trzeba poczuć do nich "miętę". ;:167
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kaktusy Joanny - annaoj

Post »

annaoj pisze:Czy to marne "coś" - odratowane (mam nadzieję, że idzie ku dobremu), to może być Lobivia, aż boję się spytać - jajoiana?
Obrazek
Rzeczywiście roślinka wygląda bardzo podobnie do Lobivia jajoiana v.paucicostata. Może być to również coś z kręgu Eriosyce. Niech kaktus jeszcze trochę podrośnie i zakwitnie to będziemy mieli pewność.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”