Moje kakti - sancho100

Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje kakti - sancho100

Post »

Ale u Ciebie dużo ładnych kwiatków ;:173 Tak rzadko tu pisujesz, a tyle śliczności u Ciebie.
G. horstii zdecydowanie się wyróżnia, pewnie dlatego, że niewiele kwitnących horstii można tu na FO zobaczyć.
Ogólnie piątka z plusem ;:333
sancho100
100p
100p
Posty: 133
Od: 21 lut 2012, o 06:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moje kakti - sancho100

Post »

Dziękuję wszystkim za odwiedziny mojego wątku a szczególnie osobom pozostawiającym po sobie ślad w postaci wpisu.
Kwitnie u mnie na okrągło po kilka roślin ale zdjęcia większości już zamieszczałem w wątku. Z tego czego jeszcze nie pokazywałem.

Turbinicarpus krainzianus v.minimus

Obrazek
Obrazek

Ten kwitnie mi na okrągło cały sezon.Tutaj akurat zadziwiła mnie ilość kwiatów na raz. Taki wypierdek nawet z nazwy a wyprodukował niczego sobie bukiecik :shock:.


Astrophytum asterias hybryd

Obrazek

Te słoneczko maźnięte czerwonym u siebie widzę po raz pierwszy.

Wszystko to zawdzięczam zmianie lokalizacji swojej kolekcji na południowy balkon. Kilkanaście roślin zakwitło mi po raz pierwszy, a na innych które kwitły jednym, dwoma kwiatami w tym roku jest po 7,8 i więcej. Roślinki pięknie mi się odwdzięczają za ilość słonka jakie im zapewniłem.
Pozdrawiam
Paweł
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moje kakti - sancho100

Post »

Paweł,astraczek hybryda,widać ,że to cacauszko ;:138
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kakti - sancho100

Post »

Piękny ten astrak ;:215
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moje kakti - sancho100

Post »

Astrak robi szał :wink: Na prawdę warty uwagi kwiat. Na żywo zapewne prezentuje się jeszcze lepiej :)
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje kakti - sancho100

Post »

Kwiatek astro faktycznie bardzo ładny, ale mnie to się ten turbiniak podoba. Takie to małe, wątłe (w talii :wink: ), a taki uroczy bukiecik ;:oj Wygląda jak pietruszka z natką :lol: Może nie kolorystycznie, ale kształtem.
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje kakti - sancho100

Post »

Trafił się rarytasik! ;:215 Piękny astraczek!
sancho100
100p
100p
Posty: 133
Od: 21 lut 2012, o 06:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moje kakti - sancho100

Post »

Witam po długiej przerwie wszystkich odwiedzających mój wątek :wit.

Jako, że czas kwitnień naszych ulubieńców w pełni poniżej kilka fotek kwiatów. Niestety pogoda na razie nie rozpieszcza i słońca na lekarstwo. Wprawdzie pąków u mnie zatrzęsienie ale rosną w tempie żółwim. Pod względem pąków ten sezon jest u mnie rewelacyjny. Już ubiegły po zmianie lokalizacji kolekcji na południowy balkon był bardzo dobry, ale w tym roku to szok :shock: .

Zadziwiają mnie rośliny które mam od początku kolekcji czyli od 6-7 lat i które nigdy u mnie nie kwitły a w tym roku wypuszczają pąki :heja
Wśród nich takie jak G.horridispinum, G.chubutense, G.schatzlianum, G.kieslingi v.castaneum.

Tajemnicą sukcesu jest, tak myślę odpowiednie zimowanie jakie zapewniłem roślinkom. Dotychczas oczywiście zimowałem kolekcję ale odbywało się to w piwnicy bloku gdzie przeciętnie było 13-14 stopni, przy dużych mrozach na zewnątrz temp spadała do min 10 stopni. W tym roku udało mi się ulokować kolekcję w magazynie, w mojej pracy gdzie przeciętnie miały 8-10 stopni a bywało, że temp spadała do 6 stopni.Innego wytłumaczenia nie widzę.

Tak więc przekonuję się, że jednak warunki nasłonecznienia + zimowania to co najmniej połowa sukcesu. Niestety bez tego efekty w postaci kwitnień, że o wyglądzie roślin (pokrój, kolorki i ciernie) nie wspomnę, są marne.

A oto i nieśmiałe początki kwitnień u mnie.

A.myriostigma

Obrazek

G.baldianum

Obrazek

G.quehlianum

Obrazek

G.horstii ssp.buenekeri

Obrazek

cdn.
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje kakti - sancho100

Post »

Dlaczego nieśmiałe początki kwitnień :?: , zanosi się nieźle :!:
Tak więc przekonuję się, że jednak warunki nasłonecznienia + zimowania to co najmniej połowa sukcesu. Niestety bez tego efekty w postaci kwitnień, że o wyglądzie roślin (pokrój, kolorki i ciernie) nie wspomnę, są marne.
Ja zauważyłem , że z tych dwóch rzeczy słońce i temp latem są najważniejsze aby kwitnienia były udane.
Awatar użytkownika
mrooofka
1000p
1000p
Posty: 1097
Od: 4 paź 2014, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Moje kakti - sancho100

Post »

Pokazałeś piękne kwiecia moich ulubionych ostatnio roślin ;:oj
pojawiaj się na forum częściej :D
Na moim parapecie CZ I CZ II aktualna
AAA-Astrophytum, Ariocarpus, Aztekium
Pozdrawiam Magda
sancho100
100p
100p
Posty: 133
Od: 21 lut 2012, o 06:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moje kakti - sancho100

Post »

A oto widok który sprawił mi w tym roku największą radość.


Obrazek

Obrazek


Maluszki na zdjęciach siedzą w doniczkach 3cm, mają trochę ponad centymetr średnicy i szykują się do kwitnienia ;:oj . Są to moje własnoręczne wysiewy z 08.05.2012r. W ten to sposób po przeszło 3 latach cierpliwego czekania cały cykl rozwoju się zamknie i doczekam się historycznych pierwszych kwiatów u roślin które sam siałem :heja .
Mała rzecz a jakże cieszy. Pewnie za jakiś czas następne kwiaty będą czymś normalnym ale te są pierwsze i jakże wyczekiwane więc na pewno je szczególnie zapamiętam.
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje kakti - sancho100

Post »

W ten to sposób po przeszło 3 latach cierpliwego czekania cały cykl rozwoju się zamknie i doczekam się historycznych pierwszych kwiatów u roślin które sam siałem :heja .
Tylko pogratulować , ale hola hola , cykl się zamknie jak te wysiane rośliny same wydadzą nasiona :!:

Podobają mi się ładnie opisane etykietki z datą wysiewu.
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje kakti - sancho100

Post »

Ależ piękne kolorki ma ten horstii ssp.buenekeri ;:oj Ja go nie mam, więc muszę wziąć pod uwagę.
I koniecznie chuchaj i dmuchaj na G.horridispinum i G.chubutense, bo nie pamiętam, czy widziałam ich kwiatki, a moje mimo również paru latek u mnie, ani myślą zapączkować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”