Tam gdzie rosną kaktusy... i nie tylko- Paula cz.2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chaveiro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1135
Od: 26 sie 2011, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom, Śląsk

Re: Tam gdzie rosną kaktusy... i nie tylko- Paula cz.2

Post »

Ja też się wpisuję do nowej części, mamilarie piękne tylko pozazdrościć w pozytywnym zrozumieniu oczywiście.
Witam w kolekcji kaktusów i sukulentów - mój wątek
Mariusz "Chaveiro"
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tam gdzie rosną kaktusy... i nie tylko- Paula cz.2

Post »

Nie wyobrażam sobie, żeby mogło Ciebie tutaj zabraknąć!
ja też sobie nie wyobrażam by mnie mogło tu nie być więc zaglądac na pewno będę , choć nie zawsze coś wpisuję
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Tam gdzie rosną kaktusy... i nie tylko- Paula cz.2

Post »

theoria_ pisze:Lucy, stapeliowaty miło zobaczyć nowe osoby :wit
Witam i ja, chociaż nie taka nowa - zaglądam do Was w miarę regularnie od jakiegoś czasu, tyle, że z partyzanta i nie wszędzie zostawiam ślad :wink:
Dobrze mieć kogo podglądać i od kogo się uczyć, ale przyznam, że nie tylko podziwiam, ale i zazdrosna o te rozkwitłe kwiatki i letnie stanowiska jestem :oops:
;)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
stapeliowaty
100p
100p
Posty: 198
Od: 10 lip 2012, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tam gdzie rosną kaktusy... i nie tylko- Paula cz.2

Post »

Co prawda zarejestrowałem się nie dawno ale forum odwiedzam od ponad roku. Bardzo miło jest popatrzeć na ładne zdjęcia roślin. Jak rozrośnie się moja kolekcja to pewnie zrobię własny wątek na forum.
Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Tam gdzie rosną kaktusy... i nie tylko- Paula cz.2

Post »

Ale ładnie się nowa część wątku zaczyna!
Wszystkie pokazane rośliny są bardzo ciekawe, a Mammillaria pectinifera jest wyjątkowa!
Gratuluję tak pięknej kolekcji mammillarii.
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Tam gdzie rosną kaktusy... i nie tylko- Paula cz.2

Post »

Paula, udowodniłaś teraz, ze Mammillarie są cudne. Co za bogactwo kształtow, różnorodność, odmienność ;:180 co jedna to inna, każda następna ładniejsza ;:333
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tam gdzie rosną kaktusy... i nie tylko- Paula cz.2

Post »

Pięknie rozpoczęta część :D Mammillaria pectinifera ma piękne ułożenie cierni, a do Mammillaria candida Charco blanco mam słabość :wink: , miałam ją nawet kiedyś, ale wyschła zimą :|
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tam gdzie rosną kaktusy... i nie tylko- Paula cz.2

Post »

Naprawdę piękne Mammillarie! Wszystko już zostało napisane :wink: - bardzo różnorodne ale ciekawe gatunki zaprezentowałaś.
Wchodząc na twój watek od razu trzeba sobie przytrzymywać tzw. "szczenę" :D
bebos
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 1 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tam gdzie rosną kaktusy... i nie tylko- Paula cz.2

Post »

Zanim zaczęłam odwiedzać Twój wątek, a potem jeszcze Jacek pokazał swoje okazy Mammillaria - rodzaj ten nie przykuwał szczególnie moje uwagi - teraz cieszę się z każdego nowego zdjęcia jakie pokazujecie!
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Tam gdzie rosną kaktusy... i nie tylko- Paula cz.2

Post »

Mariuszu zazdrość jest zawsze pozytywna i mile widziana, dzięki niej rozwijają się nasze kolekcje :wink:

Jacku cieszę się i postaram się Ciebie nie zawieść.

Lucy o kwiaty to i ja jestem zazdrosna. U mnie latem praktycznie nic nie kwitnie, odbijam to sobie poza sezonem - już takie mam dziwne te mamilarie :lol: Na letnie stanowisko jest tyle sposobów co kolekcji na pewno znajdzie się coś i na Twoje warunki.

stapeliowaty masz nerwy ze stali ja bym nie mogła tak długo się nie odzywać :lol: Już nie raz zostało udowodnione, że rozwój kolekcji nabiera tempa po założeniu własnego wątku. Mam nadzieję, że pokażesz wkrótce swoje roślinki.
Paula!
Gdybyś coś chciała wiedzieć o ogródkowych, to pytaj. Mam duży ogród a w nim prawie wszystko. :D
Iwonko dziękuję za życzliwość i miłe słowa. Na razie nie przykładam aż tak dużej wagi do wyglądu ogrodu, pewnie to się zmieni za kilka lat kiedy "pójdę na swoje" - wtedy na pewno się do Ciebie zgłoszę ;:196

Agnieszko już dawno to mówiłam, ale jednak "na tym forum sami wariaci" cytując wieszcza i nikt tego nie chciał docenić :lol:

Paulinko dzięki za odwiedziny! Ja przesuszam maluchy latem - musi być równowaga w przyrodzie :wink: U M. candida uwielbiam te różowe ciernie.

Inez dobrze, że jesteś. Lubię towarzystwo osób, które mają doświadczenie w uprawie mamilarii i słabość do nich :D

Wzajemnie Beatko! Miło i Ciebie powitać! Na razie będę pracować nad kondycją moich roślin zamiast robić zakupy, więc raczej możesz się spodziewać tylko powtórek... mam nadzieję, że kwitnących :wink:
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tam gdzie rosną kaktusy... i nie tylko- Paula cz.2

Post »

theoria_ pisze:Hej hej! Dzięki za odwiedziny i wszystkie miłe wpisy ;:196
Szczególnie cieszy mnie zainteresowanie M. pectinifera. Ta kruszynka (ok. 1 cm średnicy) przeżyła zmasowany atak przędziorów zimą i cudem jest, że dożyła wiosennych oprysków i tak ładnie rośnie. Wcześniej jej nie pokazywałam bo i za bardzo nie było czego, mam nadzieję, że teraz to się zmieni!
ta pectinifera wygląda na bardzo zdrową , ładna soczysta zieleń, wcale nie widać by była po ataku przędziorów ;:333
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Tam gdzie rosną kaktusy... i nie tylko- Paula cz.2

Post »

Dół najlepiej im smakował, z góry praktycznie nie widać, bo sporo podrosła w tym roku. Niestety Gymnocalycium monvillei nie miało tyle szczęścia i nie wiem czy się jeszcze pozbiera :( Przez długi czas nieźle się trzymało, ale ostatnio jakoś podupadło na zdrowiu, je przędziory najbardziej zmasakrowały. Całe szczęście, że miałam parapet cały czas na oku i w miarę szybko się zorientowałam, bo miała bym znacznie więcej "chorych". Boleśnie przekonałam się, że okres w którym niemożliwe są opryski, nie jest najlepszym na sprowadzanie nowych roślin do kolekcji.
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Tam gdzie rosną kaktusy... i nie tylko- Paula cz.2

Post »

Paula ja je zawsze doceniałam za odmiennosć i nigdy nie potrafilabym z nich zrezygnować. Co prawda niektóre starsze egzemplarze nie wyglądają już atrakcyjnie, ale co zrobić czasu nie zatrzymasz :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”