Moje kaktusy na przywitanie - Phacops

Zablokowany
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje kaktusy na przywitanie - Phacops

Post »

Tak, też myślałam, że to kratki z lodówki... nadają się idealnie, tylko skąd je wziąć... jak gdzieś będzie zepsuta lodówka to wezmę :lol:
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moje kaktusy na przywitanie - Phacops

Post »

Piękne ujęcia kaktusików,no konstrukcja pomysłowa ;:138
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje kaktusy na przywitanie - Phacops

Post »

Fajne zimowisko i widać że są w dobrej kondycji. Jeszcze tylko miesiąc i trzeba będzie pomyśleć o wystawianiu na zewnątrz, szczególnie tych co lubia zimny wychów. Gdybym wiedziała, że ta zima będzie taka ciepła to bym wcale swoich górali nie wstawiała do domu. Właściwie to warunki są teraz takie jak w październiku/listopadzie.
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Moje kaktusy na przywitanie - Phacops

Post »

DAK pisze:Fajne zimowisko i widać że są w dobrej kondycji. Jeszcze tylko miesiąc i trzeba będzie pomyśleć o wystawianiu na zewnątrz, szczególnie tych co lubia zimny wychów. Gdybym wiedziała, że ta zima będzie taka ciepła to bym wcale swoich górali nie wstawiała do domu. Właściwie to warunki są teraz takie jak w październiku/listopadzie.
No ostrzejsze nawroty mrozów jednak się trafiały więc nie jest tak że to siedzi schowane. Ja to paradoksalnie ale szybciej schowałem te większe a siewki trzymałem dłużej. Mają taki południowy osłonięty od wiatru czarny szybko się nagrzewający parapet. Latem to jest prawdziwa patelnia dlatego je to tak spasło (oczywiście co przeżyło bo aklimatyzacja przebiegała różnie). Chyba w listopadzie jeszcze były wystawione więc rok miały całkiem długi.
brombiel pisze:Tak, też myślałam, że to kratki z lodówki... nadają się idealnie, tylko skąd je wziąć... jak gdzieś będzie zepsuta lodówka to wezmę :lol:
Proponuje pochodzić po złomach winni mieć tego dużo. Chodzi jedna o stare modele to w nowych są różnego rodzaju szklane które się nie nadają. Ja to związałem dla usztywnienia dałem 2 półki dodatkowo od strony okna jest związane to sznurkiem na X.
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje kaktusy na przywitanie - Phacops

Post »

Pomysł dobry! ;:215 Mogę dodać, że szklane u mnie znalazły też zastosowanie - przykrywam skrzynki, które stoją pod chmurką w czasie opadów. :lol:
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Moje kaktusy na przywitanie - Phacops

Post »

U mnie raczej okrywać nie ma co. Cześć w skrzynkach czasem ma takie plastikowe osłony a reszta idzie na ten czas pod dach. Jednak długie deszcze wiosenne dobrze im robią.
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje kaktusy na przywitanie - Phacops

Post »

No proszę ile ludzi tyle pomysłów nic tylko się uczyć ;:333
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Moje kaktusy na przywitanie - Phacops

Post »

No dobra kto chciał zobaczyć potworka.....z lampą idzie zrobić tak że widać jaki jest uzbrojony
Obrazek
Obrazek
żaden inny multiplex nie ma takiego uzbrojenia co ten
Trzymany 3 rok w butelce. Ostatniego roku zakwitł. Podłoże to piasek zmieszany z lichą pylastą ziemią. Jeśli chodzi o warunki to nie oszczędzany. Wiosną czy jesienią doświadcza skrajnych temperatur bo ma ograniczoną wentylację więc w środku się nagrzewa a w nocy doświadcza chłodnych nocy. Latem już ma zapewnioną wentylacje bo by się upiekł. Wody mu nie oszczędzam bo szybko się wysusza. Trzymany dłużej niż inne sztuki czasem wystawiany miesiąc wcześniej od innych szybciej doświadcza ciepłych dni i wchodzi szybko w fazę wzrostu zdarzało się widzieć u niego w marcu oznaki wzrostu. Dłużej też trwa u niego sezon. Co ciekawe nie wypuścił przez ten czas ani jednego odrostu. Obecnie jest tak przerośnięty ze chyba trzeba będzie go eksmitować.

Jak ktoś chce uzyskać dobre efekty to polecam trzymanie w butelce można uzyskać imponujące przyrosty.
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje kaktusy na przywitanie - Phacops

Post »

W najśmielszych wyobrażeniach nie myślałam, że jest on taki duży i że mówisz o butelce 5 l. przynajmniej na zdjęciu tak to wygląda. Myślałam, że w grę wchodzi butelka 1,5l. Jest faktycznie niezły, masz się czym chwalić, mnie ten potworek przypadł do gustu ;:138
Czy pod spodem butelki zrobiłeś otwory odpływowe? pewnie tak, bo przecież kubeczkiem nie wybierasz nadmiaru wody... ale wolę zapytać...
Na prawdę fajny okaz i faktycznie uzbrojony po zęby ;:138
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje kaktusy na przywitanie - Phacops

Post »

;:oj Miło popatrzeć na twojego butelkowca. Naprawdę myślałam, że już go stamtąd wydobyłeś. Moje małe nabytki też dobrze przyrastają, choć nie mają osłonek z butelki. Ale fakt, że mój zakupiony w roku ubiegłym E. hybryd narobił mi jesienią niepotrzebnych odrostów. Trudno, zobaczę co z niego wyrośnie jak zakwitnie.
Z maluszków Echino tylko haku-jo pod moją nieobecność zmarniał w sierpniu i mocno podsechł, ale chyba udało mi się go uratować i pod koniec jesieni wrócił do życia. Jednak pewna będę dopiero jak się będzie budził wiosną.
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Moje kaktusy na przywitanie - Phacops

Post »

brombiel pisze:W najśmielszych wyobrażeniach nie myślałam, że jest on taki duży i że mówisz o butelce 5 l. przynajmniej na zdjęciu tak to wygląda. Myślałam, że w grę wchodzi butelka 1,5l. Jest faktycznie niezły, masz się czym chwalić, mnie ten potworek przypadł do gustu ;:138
Czy pod spodem butelki zrobiłeś otwory odpływowe? pewnie tak, bo przecież kubeczkiem nie wybierasz nadmiaru wody... ale wolę zapytać...
Na prawdę fajny okaz i faktycznie uzbrojony po zęby ;:138
Nie ma dziury i naprawdę nie potrzebuje mieć. U góry ma otwór tak mały ze w zasadzie nigdy nie napada mu tyle aby było żle. To już ja go wręcz potrafię przelać jednak jest na tak szybko nagrzewającej się powierzchni w jakiej przebywa jak i sam się szybko nagrzewa to nic mu się nie dzieje. Zbyt szybko wysycha.

DAK pisze: Moje małe nabytki też dobrze przyrastają, choć nie mają osłonek z butelki. Ale fakt, że mój zakupiony w roku ubiegłym E. hybryd narobił mi jesienią niepotrzebnych odrostów. Trudno, zobaczę co z niego wyrośnie jak zakwitnie.
Z maluszków Echino tylko haku-jo pod moją nieobecność zmarniał w sierpniu i mocno podsechł, ale chyba udało mi się go uratować i pod koniec jesieni wrócił do życia. Jednak pewna będę dopiero jak się będzie budził wiosną.

Taką drobnice polecam utuczyć w podobny sposób. Ja młodym wody nie oszczędzam bo i tak szybko wysychają. Kaktus rośnie głównie wiosną i jesienią gdy są chłodne noce a różnice temperatury miedzy nocą a dniem jest znaczna. Dzięki butelce szybciej wchodzą w fazę wzrostu. Polecam zrobić eksperyment z jakimiś odrostami i trzymać je tak na wiosnę ale latem musi być przewiem.
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
Spy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1860
Od: 25 lip 2009, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Moje kaktusy na przywitanie - Phacops

Post »

;:oj Świetny ten butelkowy. Napędziłeś ostrego bimbru ;)
Pozdrawiam. Krzysztof.
/Pustynni Strażnicy/
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Moje kaktusy na przywitanie - Phacops

Post »

ale się z niego potwór zrobił!!! :shock:
Niedługo będziesz musiał beczkę dla niego zakupić :wink:
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”