Kolekcja monic855

ODPOWIEDZ
monic855
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 sie 2012, o 15:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Kolekcja monic855

Post »

witam
Jestem wielbicielka kaktusow- mam na ich punkcie "bzika"- jednak za duzo o nich nie wiem i bym bardzo chciala sie dowieciec cos na temat kaktusa o nazwie "zywy kamien" jest ten kwiatek nowa moja zdobycza i nie zabardzo wiem co i jak mam z nim zrobic!?
mam 17 rodzaji z kaktusow oprocz tego mase innych kwiatow-i jestem podwrazeniem widzac tak wspaniale okazy!!!!! Posiadacie piekne roslinki! ;)
oto pare okazow z mojej "kolekcji" :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Kolekcja monic855

Post »

Witaj, te zdjęcia są tak małe, że ja niestety :roll: tam nic nie widzę, na tym trzecim są chyba jakieś pomalowane kaktusiki z LM bo właśnie tam takie widzialam. To pierwsze zdjęcie troszkę większe, ale i tak niewiele na nim widać, tam jest jakaś opuncja i paprotka z boku? Ja już ślepa jestem ;:202 może inni coś dojrzą ;:223
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcja monic855

Post »

Witam również :wit

Mi też ciężko coś dojrzeć, ale faktycznie tam chyba są pomalowane kaktusy ;:174

Tzw. żywe kamienie to nie kaktusy, to sukulenty z rodzaju Lithops. Wymagają jeszcze większej ostrożności w podlewaniu niż kaktusy oraz zimowania w temp. około 10 stopni Celsjusza. Oczywiście przepuszczalne podłoże złożone w głównej mierze ze żwiru, do tego trochę piasku i naprawdę mała ilość zwykłej ziemi.
W warunkach blokowych ciężkie do utrzymania ze względu na zbyt ciepłe zimowanie - zamiast odpoczynku ciągle się dzielą, każda nowa roślina jest mniejsza od poprzedniej, w efekcie roślina "zanika", nie wspominając już o tym, że nie ma co marzyć o kwitnieniu.

Czekamy aż wstawisz więcej zdjęć swoich kaktusów :) proponuję wstawiać większe zdjęcia, najlepiej w rozdzielczości 800 -1000px na jednym z boków :)
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kolekcja monic855

Post »

Witam.
O warunkach uprawy kaktusów i innych sukulentów można poczytać na tym Forum
w dziale : "Kaktusy i inne sukulenty " http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=30
Odnośnie " żywych kamieni " znalazłem takie strony informacyjne :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Litops
http://kaktusklub.republika.pl/artykul4.html

Pierwsze zdjęcie jest zbyt małe,by można rozróżnić,jakie kaktusy lub sukulenty rośną w tej doniczce.
Dwa pozostałe zdjęcia wolę nie komentować.
Najlepiej zrobić zdjęcie każdej roślinie osobno,a jeżeli w doniczce rośnie kilka roślin,to całej doniczce.
Pojedyncza roślina, to niech będzie zdjęcie przynajmniej 600 x 600 px - jak poniżej :

Obrazek

Zdjęcie zbiorowe,lub kilka roślin w doniczce to 800 x 1000 px ( jak proponowała już Inez )

. Obrazek

Gdy klikniesz na zdjęcie,to otworzy się w nowej karcie i wtedy możesz powiększyć je do rzeczywistych rozmiarów.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”