Oczarowana-nolina cz2

Zablokowany
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oczarowana-nolina cz2

Post »

Kochana ;:224 , zaskoczyłaś mnie, ile haworcji ;:oj Sama nie mogłam się zdecydować jak sadzić, razem czy osobno :roll: :D
Pozdrawiam, Zuza
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Oczarowana-nolina cz2

Post »

Wiesz, jak ma się hektary jak Aga :;230 to można i osobno ,a jak tylko balkonik to niestety...
Awatar użytkownika
eba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1242
Od: 22 lip 2008, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa
Kontakt:

Re: Oczarowana-nolina cz2

Post »

No Małgoś, dałaś zielenią po oczach :) . Bardzo ładne są te Twoje ogródki :) .
bebos
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 1 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Oczarowana-nolina cz2

Post »

Jakie masz ładne H. venosa ssp. tessellata var. simplex na pierwszej fot. - i to chyba dwie różne - jakoś od dwóch lat nie mogły do mnie trafić, ale już mam i ja - bardzo mi się podoba ten ich pistacjowy kolorek i kreseczkowany wzorek na liściach!
No i widzę, że H. truncata doszła do siebie! A ten jej odrościk rozwija się? H. longiana od Marka też odżyła - piękna! U mnie całkiem zbrązowiała na balkonie, ale już niedługo...
W ogóle wszystkie Twoje tak przyzwoicie zielone - ja już zatęskniłam za takimi barwami - jak nie brązy, to sine róże itp. - taka H. x cuspidata u mnie nie do porównania z Twoją - mam chociaż nadzieję, że te balkonowe warunki lepiej je przygotują do zimy jeśli chodzi o korzenie - ale nie mam pewności, bo na pewno to bezpośrednie światło hamuje ich wzrost nad ziemią :roll:
A taki pąk u stapeli bardzo długo się rozwijał, tak? Pokazujecie efekty końcowe, ale mam wrażenie, że o zawiązkach pąków wspomianałyście z Agą grubo ponad miesiąc temu! Pytam, bo jak już pisałam- u mnie taki zawiązek pojawił się dopiero 2tyg. temu i rośnie w ślimaczym tempie - oby zdążył przed przeprowadzką z balkonu!
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Oczarowana-nolina cz2

Post »

Piekne haworcjowe kompozycje ;:333
Trzeba jednak uważać co się z czym sadzi bo na drugiej fotce ekspansywna Haworthia cymbiformis , może szybko zarosnąć gatunki wolniej rosnące.
W większym pojemniku na pewno mają lepsze warunki jeśli chodzi o wilgoć, podłoże tak szybko nie przeschnie jak w lilipucich doniczkach.
Awatar użytkownika
Rejden
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2761
Od: 22 sie 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin, Zagłębie Dąbrowskie

Re: Oczarowana-nolina cz2

Post »

Piękne masz Gymnocalycja.
Uwielbiam te kaktusy jak mają przebarwienia od słońca.
Kiedyś moje właśnie tak wyglądały.

Obrazek Obrazek

Teraz jak muszą stać w miejscu bardziej zacienionym to tylko widać u nich zieleń.
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Oczarowana-nolina cz2

Post »

nolina pisze: Na razie mam zdjęcia Hawortia :D Paula wiem ,że Ciebie to nie zadowoli,ale może choć trochę zielonego pokarzę :D
Ok :(

Żartuję! Piękne te Twoje ogródeczki ;:215 Widzę, że miłość kwitnie. Bardzo mnie to cieszy, bo marzenia są po to, żeby je spełniać!
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Oczarowana-nolina cz2

Post »

Jak się podoba to pokażę Wam jeszcze cd :D
To jest mój największy kaktus senior :D
Obrazek

Paula dla Ciebie ;:196
Obrazek

Aga i dla Ciebie ;:196
Obrazek

Jakoś zrobiłam fotę maluchom
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jeszcze H :D

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Oczarowana-nolina cz2

Post »

Kaktus senior super ;:333
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Oczarowana-nolina cz2

Post »

bebos pisze:Jakie masz ładne H. venosa ssp. tessellata var. simplex na pierwszej fot. - i to chyba dwie różne - jakoś od dwóch lat nie mogły do mnie trafić, ale już mam i ja - bardzo mi się podoba ten ich pistacjowy kolorek i kreseczkowany wzorek na liściach!
No i widzę, że H. truncata doszła do siebie! A ten jej odrościk rozwija się? H. longiana od Marka też odżyła - piękna! U mnie całkiem zbrązowiała na balkonie, ale już niedługo...
W ogóle wszystkie Twoje tak przyzwoicie zielone - ja już zatęskniłam za takimi barwami - jak nie brązy, to sine róże itp. - taka H. x cuspidata u mnie nie do porównania z Twoją - mam chociaż nadzieję, że te balkonowe warunki lepiej je przygotują do zimy jeśli chodzi o korzenie - ale nie mam pewności, bo na pewno to bezpośrednie światło hamuje ich wzrost nad ziemią :roll:
A taki pąk u stapeli bardzo długo się rozwijał, tak? Pokazujecie efekty końcowe, ale mam wrażenie, że o zawiązkach pąków wspomianałyście z Agą grubo ponad miesiąc temu! Pytam, bo jak już pisałam- u mnie taki zawiązek pojawił się dopiero 2tyg. temu i rośnie w ślimaczym tempie - oby zdążył przed przeprowadzką z balkonu!

Dziękuję Wszystkim za miłe wpisy :D
Beatko Maje Haworcja mają taki kolorek bo są na parapecie w domu .
Wystawiłam je na parapet zewnętrzny i się poprzypalały :oops: .
W rezultacie straciłam H.pygmeae ,ugotowałam ją ;:124 ,ale już mam drugą :D i już nie popełnię tego błędu będą mieszkały w domu.
Chociaż podobają mi się takie czerwieniutkie.Co do simplex to też podoba mi się ten kolorek,Nawet nie wiedziałam ,że mam dwie ,jak będzie odrost od tej drugiej simplex i jeśli to ona to mogę Ci podesłać :D
Co do Stepelii to fakt jakoś długo mu to idzie ,ale jest coraz większy ,więc mam nadzieję ,że już nie długo...obok jest taki tyci drugi ,ale nie wiem czy zdąży się rozwinąc :wink:
Trunkata tak doszła do siebie odrościki ma nawet dwa :tan .Wsadziłam ją głębiej i mam nadzieję ,że już będzie dobrze.
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Oczarowana-nolina cz2

Post »

Titanopsis wygląda świetnie. Bałam się jak przeżyła tą podróż, ale widzę, że już się zadomowiła i naprawdę ładnie przyrasta :tan Nie robi mi obciachu w północnej Polsce :lol:
Awatar użytkownika
Spy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1860
Od: 25 lip 2009, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Oczarowana-nolina cz2

Post »

Cleistocactus spory! ;:138 Tylko czekać na kwiatki :)
Świetnego masz tefrokaktusa, jeżyk :)
Pozdrawiam. Krzysztof.
/Pustynni Strażnicy/
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Oczarowana-nolina cz2

Post »

Cudeńka, teraz niech tylko rosną i się mnożą ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”