Moje kaktusiki i sukulenciki-nyskadu cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Moje kaktusiki i sukulenciki-nyskadu cz.2

Post »

No nie przesadzaj, opuncje przywiozlam z wczasów, rodzinka nawet pomagała przemycić ją w czajniku elektrycznym :oops: ale to był jeden człon :lol:
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moje kaktusiki i sukulenciki-nyskadu cz.2

Post »

nyskadu pisze:rodzinka nawet pomagała przemycić ją w czajniku elektrycznym :oops: ale to był jeden człon :lol:
Każdy sposób jest dobry, a liczy się też pomysłowość :;230 Czyli wynika z tego, że rodzinka nie jest tak całkowicie na nie :D
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kaktusiki i sukulenciki-nyskadu cz.2

Post »

Ładny kolorek. ;:333

Oczywiście żółty byłby ładniejszy ale to się lubi co się ma, rozumiem. :;230
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Moje kaktusiki i sukulenciki-nyskadu cz.2

Post »

Ładna ta Twoja opuncja, oryginalny kolor kwiatu ;:215
Awatar użytkownika
pieczarah
500p
500p
Posty: 789
Od: 14 lis 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje kaktusiki i sukulenciki-nyskadu cz.2

Post »

nyskadu pisze: Przemku odrościki są jak tylko chcesz, nie ma problemu :)
ja też jestem chętna :wit
nyskadu pisze:
A teraz zobacz jaki piękny kolorek dzisiaj rano przywitał mnie. To, to jest kolor mhmhmh


Obrazek
nyskadu pisze:No nie przesadzaj, opuncje przywiozlam z wczasów, rodzinka nawet pomagała przemycić ją w czajniku elektrycznym :oops: ale to był jeden człon :lol:
podobna to mojej, której człon koleżanka przywiozła mi w zeszłym roku z wakacji, czyli też mam szansę na taką piękną czerwień...tylko za ile lat :|
pozdrawiam,ania
kłujące
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moje kaktusiki i sukulenciki-nyskadu cz.2

Post »

O przemycaniu kaktusa w czajniku elektrycznym nigdy nie słyszałem ale chyba jeszcze nie jedno mnie w życiu zadziwi :lol:
Z jednego członu taka wielka opuncja się zrobiła? Ileż Ty ją czasu musisz już mieć u siebie :roll: Kwiat ma super! Bardzo ładny kolorek i aż szkoda, że tylko jeden :)
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Moje kaktusiki i sukulenciki-nyskadu cz.2

Post »

To jeszcze raz opuncja specjalnie dla Henryka, żeby zobaczył jak powinien wyglądać prawdziwy kolor kwiatuszka kaktusika :;230 a nie jakieś tam żółty ;:185

Obrazek Obrazek

Paula takie osoby jak mąż i syn, zabiera się na wczasy w wiadomym celu, no bo po co
brać drzewo do lasu ;:170 ? Jeden wyrywa opuncje a drugi ciągnie walizkę, role muszą być jakoś podzielone ;:224 no i muszą się czuć potrzebni i dowartościowani :uszy

Aniu chcesz to masz ;) opuncje rosną szybko i jeśli są odpowiednio zimowane kwitną chętnie

Mateusz to nie chodzi o jakieś tam przemycanie, bo nie spotkałam się, żeby to było zabronione, a uwierz, że wracam zawsze z mnóstwem sadzonek :) tylko czajnik to dobre miejsce, żeby zbytnio rośliny nie pogniotły się, no i trzeba wykorzystać każde wolne miejsce ;:170

Paula dziękuję ;:196
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kaktusiki i sukulenciki-nyskadu cz.2

Post »

Ładnie, coraz ładniej. :)
Nie spierajmy się o kolory kwiatów - grunt, że rośliny rosną zdrowo chcą kwitnąć. ;:108

Twoi mężczyźni mają z Tobą przechlapane... :lol:
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Moje kaktusiki i sukulenciki-nyskadu cz.2

Post »

Henryku, masz rację we wszystkim ale nikt nie obiecywał, że będzie łatwo :twisted:
Ja tak lubię, wszystkiego po trochu, troszkę żółci, fioletu, czerwieni, pomarańczu, bieli, żeby nie bylo monotonnie
Mateusz Nie odpisałam Ci o tych opuncjach. One rosną bardzo szybko. W pierwszym roku masz jeden człon i raczej już nic Ci nie urośnie, ale na drugi urosną Ci 2-3, a na trzeci na każdym kolejne 2-3 itd Teraz dolicz do tego, że każda ma min. 20 cm, to możesz sobie wyobrazić, że ta kolumnowa za 4-5 lat nie mieści się już w drzwiach na wysokość a ta bardziej "płożąca" nie zmieści Ci się w drzwiach na szerokość ;:108 Tak to w skrócie wygląda ;:172
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Moje kaktusiki i sukulenciki-nyskadu cz.2

Post »

Aga , masz racje też pomarańcz zdecydowanie ładniejszy ;:215
Opuncja super ,ale rozmiar :roll: nie dla moich parapetów :D
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje kaktusiki i sukulenciki-nyskadu cz.2

Post »

Eriocactus super ;:333 , mnie ciagnie do brodawek mamilarii a Ty widzę lubisz takich starszych panów ;:215

Przemycanie w czajniku sam praktykowałem ale nie by cos przemycić czy ukryć ale by się w podróży nie pogniotło i podusiło.

No i teraz tak jak piszą poprzednicy myslę, że zamiast nastepne kaktusy to priorytet na 2013, to szklarnia albo tunelik , siła robocza pomoże postawić , w końcu muszą się czuć potrzebni :;230 (oby kiedyś na to forum nie wpadli i tego nie doczytali o tym do czego potrzebni, czy też przemycaniu kaktusów o porannej porze :wink: )
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Moje kaktusiki i sukulenciki-nyskadu cz.2

Post »

Małgosiu dzięki, a opuncja masz rację do domu nie bardzo, ale gdybyś zmieniła zdanie ;:oj to wiesz :;230
Jacku, no Ty od razu upraszczasz Ty brodawki ;:209 ja starsi panowie :evil: ja tam za eutanazją nie jestem, staruszek też chce żyć ;:136 a czajnik sam się przekonałeś, rzecz potrzebna w podróży, nic się nie pogniecie ;:224 co do siły roboczej ;:58 jest zawsze gotowa, lata praktyki ;:125
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moje kaktusiki i sukulenciki-nyskadu cz.2

Post »

nyskadu pisze: Paula takie osoby jak mąż i syn, zabiera się na wczasy w wiadomym celu, no bo po co
brać drzewo do lasu ;:170 ? Jeden wyrywa opuncje a drugi ciągnie walizkę, role muszą być jakoś podzielone ;:224 no i muszą się czuć potrzebni i dowartościowani :uszy
Hahaha widzę, że dbasz o dobre samopoczucie swoich chłopaków ;:63

Kolor kwiatka naprawdę bardzo ładny, taki ni to pomarańczowy, ni to czerwony i jeszcze ten środek :D
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”