Kaktusowo u Abaddon'a

Zablokowany
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Super! czy to świeża zdobycz? ja teraz też czekam na G. baldianum, z tymże teraz to będzie już "mój" kwiat (a nie "zakupiony") :)

P.S. Heh, w pierwszej chwili pomyślałam że to mój gymnol, :lol: bo ja też kilka lat temu zakupiłam takie G. baldianum z kwiatem i przesadziłam w identyczną doniczkę z Obi :;230
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Inez pisze:Super! czy to świeża zdobycz? ja teraz też czekam na G. baldianum, z tymże teraz to będzie już "mój" kwiat (a nie "zakupiony") :)

P.S. Heh, w pierwszej chwili pomyślałam że to moje zdjęcie, :lol: bo ja też kilka lat temu zakupiłam takie G. baldianum z kwiatem i przesadziłam w identyczną doniczkę z Obi :;230
Praktycznie wszystkie moje kaktusy to świeże zdobycze, bo zainteresowanie tymi roślinami ma punkt kulminacyjny w tym roku :) Jakiekolwiek kwitnienia to nie moja zasługa... Dopiero w przyszłym sezonie, jeśli się uda dobrze przezimować, będę pokazywał zdjęcia już moich kwiatów :) Najstarsze kaktusy jakie mam w kolekcji to Chamaecereus silvestrii i Echinopsis eyriesii :) Mam je ponad rok. A co do doniczki to akurat moja jest z Praktikera a nie z OBI :D W OBI są o wiele droższe :?

EDIT:

Dla pewności dopiszę jeszcze - G. baldianum kupiłem jakieś 2-3 miesiące temu i początkowo nie było po nim widać by miał kwitnąć. Kiedyś zauważyłem, że coś mu tam między cierniami rośnie i tak czekałem ok. miesiąca by w końcu ujrzeć kwiatka :)
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Aaa, rozumiem, "rozwijasz się" dopiero :)
Ja już jestem na etapie stagnacji :P tzn. oczywiście nie odmawiam sobie nowych roślin, ale to już nie to co kiedyś, na łapu capu ;)

Ja swoje baldianum kupiłam z kwiatem, ale był tak wymiętolony, że chyba na drugi dzień juz zwiędł. Bo gymnole kwiaty trzymają kilka dni, przynajmniej moje damsii.

Heh, no ale pierwsza myśl - co tutaj robi mój gymnol w mojej doniczce!!? oj uśmiałam się :;230
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Inez pisze:na łapu capu ;)
To mój etap :D Łapu capu - o to to to... Wszystko mi się podoba, praktycznie każdego kaktusa chciałbym mieć... Później pewnie wszystko zgnije i będzie wielki lament :D
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Hehehe, nie chcę Cię martwić, ale u mnie trochę tak było jak napisałeś... :P
Część "nałapanych" kaktusów po prostu ...odeszła :wink: ;:222

Nie wszystko zgnije, tego jestem pewna, ale mogą być jakieś straty, czego oczywiście Ci z całego serca nie życzę! ;:185 :)
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Zaktualizowałem zdjęcie kwitnącego G. baldianum, bo udało mi się uchwycić kwiat w ładniejszym rozkwicie :)

Powrócę do tematu porównywania rozwoju kaktusów na przestrzeni kilku miesięcy :)

Parodia chrysacanthion

Obrazek

Pilosocereus azureus

Obrazek

Trichocereus bridgesii

Obrazek

Jak zapewne łatwo zauważyć zarówno Pilosocereus jak i Trichocereus dość mocno schudły. Dodatkowo Pilosocereus wydaje się być lekko pomarszczony. Rozumiem, że ich kształt się zmienił przez zmianę warunków. Mają teraz pełne słońce i ziemię zamiast torfu ale... Czy ten wygląd powinien być taki? Czy może te kaktusy tracą za dużo wody na stanowisku jakie zajmują i stąd takie wychudzenie i lekkie pomarszczenie? :)
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Ładny kwiat baldianum :) kurczę i ta parodia baaaardzo mi się podoba :)

Co do marszczenia, to fakt mogły mieć wpływ ostatnie temperatury i ostre słońce, możesz trochę podlać.
Druga sprawa, że kaktusy w marketach są ciągle podlewane i wyglądają jak napompowane.

A ja jakoś za kolumnowcami nie przepadam ;:202
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

A ja zawsze w takim przypadku wyjmuję z doniczek i oglądam dokładnie bryłę korzeniową.
W poszukiwaniu wełnowców chociażby a także sprawdzam, czy korzenie nie zgniły.
Oczywiście jeśli jestem przekonana, że wszystko jest ok z podlewaniem.
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Z podlewaniem myślę, że jest ok, bo kaktusy jedynie się odchudziły i lekko zmarszczyły ale rosną i to dość szybko :)
Inez Parodia podoba się nie tylko Tobie :D Jest jednym z największych chciejstw mojej lubej :D Szukam jej Parodi od kilku miesięcy ale znaleźć nie mogę, a w Praktikerze ich brakło zaraz po tym jak kupiłem swoją :) Może w przyszłym roku jej znajdę... Na Allegroszu ostatnio ktoś wystawił stare egzemplarze na licytację ale jednak fajnie mieć taką młodą roślinę i hodować to samemu :) Można też wysiać ale to nie dla mnie... Jestem na razie na to za cienki :D
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Czyli jeśli podlewałeś, to jednak wyjmij z doniczek i sprawdź korzenie.
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

I ja w końcu do Cb zawitałem ( byłem już wcześniej ale nie zostawiłem po sobie śladu ) Widzę że kolekcja się rozrasta i oby tak dalej :wink: :wit
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Witam :) u mnie jak na razie to szału nie ma ale trzeba co nieco pokazać żeby się z ludźmi poznać :) Fajnie, że do mnie zawitałeś ;:333
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Miałem już się wpisać jak skomentowałeś zdjęcie mojego Notocactusa na fejsie ale jakoś nie było okazji /czasu :wink:
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”