Kaktusowo u Abaddon'a

Zablokowany
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Witam wszystkich forumowiczów, których ciekawość zaprowadziła na mój temat z kaktusami ;:7

Na forum trafiłem kilka miesięcy temu, głównie w celu zidentyfikowania kaktusów z mojej mini kolekcji lub ewentualnych dolegliwości jakie mogą mieć. Funkcjonowanie forum i wiedza osób kręcących się tutaj zachęcała do częstszych wizyt, aż w końcu doszło do tego, że forum odwiedzam kilka razy dziennie.
Nigdy wcześniej nie interesowałem się roślinami... Mogły tygodniami stać w moim otoczeniu a nie zauważyłbym ich obecności. Zainfekowany zostałem przez moją kobietę :) Ona sama posiada Mammillarię elongata oraz Echinopsisa eyriesii. Kiedyś dostałem od niej kilka odrostów Mammillarii ale przez ciągły brak zainteresowania zmarnowały się :oops: Niedługo potem zakupiłem Chamaecereusa silvestrii, którego to znowu przez brak wiedzy źle prowadziłem i chłopak mocno się zdeformował... Był cały powyciągany (można znaleźć mój temat tyczący się tego problemu na forum) więc przeszedł "operację" przywrócenia do normalności przez co zdjęć tego akurat kaktusa w chwili obecnej nie pokażę :)

Wystarczy tego pisania... Może teraz trochę tego na co każdy czeka (i zapewne nie jeden w ogóle pominął część pisaną :D ).

Parodia chrysacanthion

Obrazek
Obrazek

Mammillaria hahniana

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trichocereus bridgesii

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przypalony niestety ale mimo to rosnący Echinocactus grusonii

Obrazek
Obrazek

Brasiliopuntia brasiliensis

Obrazek
Obrazek

Na początek myślę, że wystarczy :) To nie cała kolekcja co prawda ale tak na pierwszy strzał nie można odsłonić wszystkich kart :wink:
Wszystkie kaktusy są jeszcze małe i szczerze mówiąc chciałem się nimi podzielić dopiero kiedy podrosną ale cóż... Uległem w końcu :) Może będzie się Wam podobać.
Wszelkie rady, poprawki błędów w nazewnictwie itp. mile widziane 8-)
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
Spy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1860
Od: 25 lip 2009, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Hello!
abaddon1986 pisze:Może teraz trochę tego na co każdy czeka (i zapewne nie jeden w ogóle pominął część pisaną :D ).
No ja na pewno nie, bardzo lubię takie historyjki, jak to się u kogoś zaczęła pasja, to interesujące.
Sam z początku nie dostrzegałem swoich kaktusów na parapecie, potem dopiero jak chciałem zidentyfikować barwnego gymnola i dotarłem tutaj, nooo to się zaczęło :D
Podobają mi się ujęcia na Twoich fotkach, ładne zbliżenia, takie coś lubię ;:108
A że kaktusy małe, to nie ważne, chwal się, przecież nie będziesz czekać do następnego sezonu, davaj.
Pozdrawiam. Krzysztof.
/Pustynni Strażnicy/
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20119
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Witaj na Forum :)

Dobry wstępniak, dobre fotki, ładne rośliny. A że młode i niewiele ich? Wszystko przed Tobą! :wink:
zapewne nie jeden w ogóle pominął część pisaną
Jesteś w błędzie. Jest tu kilka osób co to słowo dla nich ważniejsze niż obraz.

Powodzenia życzę - w hodowli kaktusów i sukulentów oraz na Forum! :D
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Historia zapadnięcia na chorobę kaktusową ma punkt kulminacyjny w trochę innym miejscu :)
Pojechałem jakoś na początku marca do Praktikera po roślinkę Coffea arabica dla mojej miłości i przy okazji zauważyłem pokaźną wystawę kaktusów. Gdy podszedłem bliżej by zobaczyć cóż tam ciekawego stoi, do kupna zachęcił mnie ogromny wybór gatunków i śmiesznie niskie ceny (od 3zł do 10,50zł maks). W moje ręce wpadła Mammillaria o czerwonych cierniach, którą pokażę w tym temacie nieco później, gdyż na chwilę obecną zwyczajnie mi się nie chce zdjęć ładować :D
Zaprezentowałem mój nowy nabytek mojej kobiecie i niestety przez to, że nabytek jej się spodobał nastąpiła reakcja łańcuchowa:

- Ale fajny! Weź mi też kup jakiegoś
- Okiej!

Jak się już pojechało po jakiegoś kaktusa dla niej to wziąłem też jakiegoś sobie. Sytuacja powtórzyła się kilkakrotnie. Później doszły jeszcze Targi Ogrodnictwa w Częstochowie, gdzie nabyłem ponownie 2 kaktusy - jeden dla mnie, jeden dla mojej lubej. Na targach poznałem pana, który jak się okazało prowadzi szklarnię z kaktusami gdzie można było zakupić jakieś okazy. Wybrałem się tam oczywiście z moja kobietą i znowu oboje powiększyliśmy kolekcję :) Efekt końcowy jak na razie to ok 14 sztuk w mojej kolekcji i podobna ilość w kolekcji mojej lubej :)
Wszystkie moje kaktusy stopniowo będę prezentował w tym temacie więc jeśli ktoś ma cierpliwość i trochę chęci na odwiedziny to obejrzy je wszystkie :)
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Witam kolejnego miłośnika kaktusów.

Że kaktusy jeszcze małe.to może i dobrze,bo będziesz miał okazję obserwować jak rosną.
A gdy pojawi się pierwszy kwiat - to dopiero będzie uciecha.
Żeby nie było cały czas miło,to ja mam kilka pytań i uwag.
1. To białe w doniczkach z Trichocereusem i Echinocactusem - czy to nie jest przypadkiem grys marmurkowy ?
Jeżeli jest,to go wyrzuć,bo podnosi pH.
2. Czy ten żwir w pozostałych doniczkach jest tylko na powierzchni,czy w całym podłożu ?
3. Czy kaktusy zakupione w kwiaciarni ( markecie ) nie rosną w samym torfie ?
abaddon1986 pisze:Brasiliopuntia basiliensis
Powinno być - Brasiliopuntia brasiliensis ( zjadło Ci " r " ).
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

1. To białe w doniczkach z Trichocereusem i Echinocactusem - czy to nie jest przypadkiem grys marmurkowy ?
Jeżeli jest,to go wyrzuć,bo podnosi pH.
To jest żwir marmurkowy ale został zlikwidowany jakiś czas temu. Obecnie na powierzchni ziemi wysypany ma żwirek płukany do akwarium.
2. Czy ten żwir w pozostałych doniczkach jest tylko na powierzchni,czy w całym podłożu ?
To też żwirek płukany. Znajduje się na powierzchni doniczek i jest wmieszany w ziemię, w której posadzone są kaktusy.
3. Czy kaktusy zakupione w kwiaciarni ( markecie ) nie rosną w samym torfie ?
Wszystkie od razu przesadzałem do mieszanki ziemi z ogródka z ziemią uniwersalną, piaskiem i żwirem.

EDIT:
Powinno być - Brasiliopuntia brasiliensis ( zjadło Ci " r " ).
Poprawione :wink:
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Widzę Mateusz,że moje pytania i uwagi były niepotrzebne.
Jesteś przygotowany jak do matury.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20119
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Dobrze mi się oglądało co pokazałeś, dobrze też czyta co piszesz. Masz dar do pisania - polonista? To nie jest często spotykane. :)

A roślinki ile masz pokazuj! Jeśli były dobrze zimowane to powinny Ci niedługo zakwintąć i wtedy dopiero będzie jazda... :wink:
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Dla mnie super i jeszcze twoja pani też się interesuje tym samym co ty,no to jesteś wygrany,
bo moja dama mówi ,żżee mam coś nie tak w sobie,a ja myślę odwrotnie ;:7
poz.Leszek
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
mgr_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1467
Od: 24 paź 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemce

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

abaddon1986 pisze:Efekt końcowy jak na razie to ok 14 sztuk w mojej kolekcji i podobna ilość w kolekcji mojej lubej :)
Najwyższy czas na połączenie kolekcji :wink:
Witaj na forum :)
Pozdrawiam
Marek
Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne part 1 part 2
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Mateusz!
Miło poznać kolejnego kaktusowo zakręconego, młodego człowieka.
Powiększaj kolekcję i koniecznie prezentuj!
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

Dobrze mi się oglądało co pokazałeś, dobrze też czyta co piszesz. Masz dar do pisania - polonista? To nie jest często spotykane. :)
I tu pewnie zaskoczę wszystkich, gdyż jestem inżynierem budownictwa i teraz kształcę się na magistra 8-) Z polonistyką zbyt wiele nie mam wspólnego, a co do stylu pisania to sam nie wiem... Osobiście męczy mnie czytanie tego co napisałem :)
raflezja pisze:Mateusz!
Miło poznać kolejnego kaktusowo zakręconego, młodego człowieka.
Powiększaj kolekcję i koniecznie prezentuj!
No kolekcja dzisiaj się powiększyła właśnie o kolejną Mammillarie :D Tak się kończą wyprawy po sklepach z moją lubą :) Ona zwiększyła kolekcję o Notocactusa leninghausii a ja o Mammillarie zeilmanniane.
Prezentacji ciąg dalszy przewiduję zrobić jutro. Trochę trzeba popisać coby się poznać z ludźmi, zebrać jakiś ewentualny ochrzan typu "co Ty wyczyniasz z tymi biednymi roślinami" no i nieco się pochwalić cóż to u mnie na półce stoi :)
Rad jestem widząc zainteresowanie moim tematem :D
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20119
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusowo u Abaddon'a

Post »

No to na żądanie: Co Ty wyczyniasz z tymi biednymi roślinkami? Pryskasz je? Po co? Tylko zacieki pozostają... ;:124

Np. rośliny z rodzaju Parodia nie lubią wody na wierzchołach i w aksilach - od tego zagniwają.

Jak na inżyniera budownictwa to masz gadane! Teraz mówi się na to bajer(?). :lol:
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”