Moja kolekcja kaktusów - blabla cz.2

Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Moja kolekcja kaktusów - blabla cz.2

Post »

:wit no to będzie oglądania ;:138 a buteleczki szkoda, tyle, że zapach Boliwii utrzyma Ci się na dłużej ;:136
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moja kolekcja kaktusów - blabla cz.2

Post »

Witamy, witamy z powrotem i na fotki i wspomnienia czekamy.. ;:65
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2578
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie (Żyraków/Rzeszów)

Re: Moja kolekcja kaktusów - blabla cz.2

Post »

7k fotek to ogromna liczba - mam nadzieję zobaczyć ciekawe lobiwki i jakieś kurioza :D.
Moje wątki (linki) | Hybrydy Chamaecereus na celowniku: 'Annie', 'Cintia', 'Glashouse Walz', 'Nelissa', 'Perla di Verona', 'Quenny', 'Wotan' :wink:
Pozdrawiam - Aleksander
Carpe diem. :wink: | Metody niekonwencjonalne - pozyskiwanie nasion, klonów, ciekawych roślin
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja kolekcja kaktusów - blabla cz.2

Post »

blabla pisze:Siedze w La Paz i czekam na samolot, ktory zabierze mnie do Warszawy jutro. Wlasciwie to powinnismy miec lodke a nie auto tak padalo. Nie mniej wyprawa z mojego punktu widzenia sie udala. Mam duzo lobiwkowych nasion, ponad 70 porcji. Widzialem wiele ciekawych roslin, moze jest tez cos nowego.
Zwyczajowo chyba się jakoś utarło, że jak komuś przez cały urlop leje to narzeka, że wprost szkoda gadać...a tu radość spomiędzy literek się uśmiecha :D
Trunku szkoda...ale za to bagaż dobrze odkażony :lol: ...nasiona też tam były?
Też czekam na zdjęcia i relację ;:65
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moja kolekcja kaktusów - blabla cz.2

Post »

Jak głównym celem podróży były nasionka a nie pogoda to strugi deszczu za bardzo urlopu nie psują. Dzięki chmurom lepiej znosiłem silne słonko, poparzeń jego promykami było znacznie mniej.
Nasion przywiozłem sporo, ponad 100 porcji, z czego moich ulubionych lobiwii jest ponad 70 porcji. Będzie co wysiewać za jakieś 6 tygodni.
Trochę mi zejdzie zanim przekopię się przez fotki, listy stanowisk, nasiona itp. To zawsze jest co najmniej kilka tygodni.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moja kolekcja kaktusów - blabla cz.2

Post »

Najważniejsze, że już jesteś. Reszta poczeka, my również - mniej lub bardziej cierpliwie... :wink:
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2578
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie (Żyraków/Rzeszów)

Re: Moja kolekcja kaktusów - blabla cz.2

Post »

Dobrze, że jesteś - mniej-więcej wiesz już, czy coś nowego przywiozłeś? Tzn nowy gatunek tudzież formę stanowiskową jakiejś lobiwki?
W każdym razie dobrze, że wróciłeś do nas ;:304 .
Moje wątki (linki) | Hybrydy Chamaecereus na celowniku: 'Annie', 'Cintia', 'Glashouse Walz', 'Nelissa', 'Perla di Verona', 'Quenny', 'Wotan' :wink:
Pozdrawiam - Aleksander
Carpe diem. :wink: | Metody niekonwencjonalne - pozyskiwanie nasion, klonów, ciekawych roślin
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moja kolekcja kaktusów - blabla cz.2

Post »

Nie przywożę roślin bo jest to prawnie zabronione. Co do nowinek to są szanse na dwie rebucje, dokładnie ajlosterki, jedną sulkę i jedną weingarcję. Są też ze 2-3 nowe parodie. Z lobiwek w Boliwii widzieliśmy 2-3 nowe lokalizacje L.chrysochete, nową formę lub odmianę L.pugionacantha, przejściowe formy między L.hermaniana, L.miniatiflora i L.caespitosa, ciekawe lokalizacje L.draxleriana i L.pojoensis oraz straszny bałagan na lokalizacjach gdzie powinna rosnąć L.schieliana. Z lobiwek w Peru widziałem ciekawe roślinki z kręgu L.hertrichiana/L.corbula/L.acchaensis oraz nowe stanowiska L.pampana. Reszta to raczej typowe roślinki na typowych lokalizacjach. Tu najbardziej przypadły mi do gustu L.arachnacantha, odmiany i formy L.pusilla (L.tiegeliana) oraz cały krąg L.pojoensis (E.rauschii).
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja kolekcja kaktusów - blabla cz.2

Post »

blabla pisze: Co do nowinek to są szanse na dwie rebucje, dokładnie ajlosterki, jedną sulkę i jedną weingarcję. Są też ze 2-3 nowe parodie. Z lobiwek w Boliwii widzieliśmy 2-3 nowe lokalizacje L.chrysochete, nową formę lub odmianę L.pugionacantha, przejściowe formy między L.hermaniana, L.miniatiflora i L.caespitosa, ciekawe lokalizacje L.draxleriana i L.pojoensis oraz straszny bałagan na lokalizacjach gdzie powinna rosnąć L.schieliana.
Ho ho ho... to będzie trudno cierpliwie poczekać :lol:
Pogratulować jak najbardziej wypada...a się będzie działo ;:224 ... już się cieszę na te zdjęcia i sprawozdanie :tan
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2578
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie (Żyraków/Rzeszów)

Re: Moja kolekcja kaktusów - blabla cz.2

Post »

Oczywiście moje niedopowiedzenie z mojej strony. Oczywiście chodziło mi o nasiona :wink:.
Z lobiwek to chyba wszystkie wydają mi się ciekawe.
Nowa sulka też brzmi świetnie ;:333.
Moje wątki (linki) | Hybrydy Chamaecereus na celowniku: 'Annie', 'Cintia', 'Glashouse Walz', 'Nelissa', 'Perla di Verona', 'Quenny', 'Wotan' :wink:
Pozdrawiam - Aleksander
Carpe diem. :wink: | Metody niekonwencjonalne - pozyskiwanie nasion, klonów, ciekawych roślin
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Moja kolekcja kaktusów - blabla cz.2

Post »

Witamy znowu u nas :wit czekamy cierpliwie no nie wiem...liczba zdjęć wskazuje,że gotowe do obejrzenia mogą byc...no hmm hmmm w czerwcu może? :D Czy to niezbyt optymistyczny termin ;:306
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Moja kolekcja kaktusów - blabla cz.2

Post »

To z tych nowych rebucjowatych jak Ty je wysiejesz to może za trzy lata jakąś nowość się kupi :wink: :roll: a jak wywieziesz do Czech to się kupi za 10 lat ;:174
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Moja kolekcja kaktusów - blabla cz.2

Post »

O ja Cię! Pewno jaka ajlosterka z żółtym kwiatkiem, to ja daję każde pieniądze ;)
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”