Kolekcja kaktusów Hubert82

Awatar użytkownika
Majorek
500p
500p
Posty: 571
Od: 9 lis 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kolekcja kaktusów Hubert82

Post »

To zależy od tego, jakie to są kaktusy. Ja swoje trzymam na balkonie najczęściej do połowy listopada, a podlewam do końca września, rosną i mają się bardzo dobrze, z tą jedynie drobną różnicą, że ja swoje trzymam na balkonie na 1 piętrze, a Ty z tego co wynika w gruncie.
Życzę miłego dnia
Tomek.
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcja kaktusów Hubert82

Post »

Do połowy listopada? Dysponujesz krytym balkonem czy po prostu nie posiadasz żadnych 'ciepłolubnych'?
Hubert, ponoć chwilowe spadki temp. poniżej 10*C nie powinny zaszkodzić roślinom, jeśli stoją w bezwzględnie suchym substracie.
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
darekcn42
1000p
1000p
Posty: 2606
Od: 9 lut 2009, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wilkołaz

Re: Kolekcja kaktusów Hubert82

Post »

Racja Artur, dodatkowo można powiedzieć, że jeśli roślinka napita, jest bardziej podatna na przemrożenie... Natomiast roślinka, że się tak wyrażę ,,przysuszona" wytrzyma więcej.
Ciekawe tylko jaka pogoda się utrzyma? Mam nadzieję, że jeszcze pogoda pozwoli kaktuskom korzystać z promieni jesiennego słoneczka. Jeśli nie, to moje melaki, uebelki, disco, wszystko co szczepione na badylach i mytrilo polecą do domu na zimowisko...
Pozdrawiam, Darek.
Awatar użytkownika
Majorek
500p
500p
Posty: 571
Od: 9 lis 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kolekcja kaktusów Hubert82

Post »

Posiadam głównie opuncje, kilka mammillari, grubosze, agawy amerykańskie, cereusy, aloesy. Więc praktycznie wszystko co wytrzymam mi nawet pierwszy śnieg. Przynajmniej ten majowy wytrzymało, przysypało ich wtedy śniegiem tak, że prawie całe rośliny były zakryte. W tamtym roku stały aż do dni kiedy przy gruncie była temperatura -2, -3 stopni Celsjusza. Mieszkam na pierwszym piętrze, rośliny stoją w pustym, oczyszczonym korycie kwiatowym. Niebawem jak znajdę czas zrobię zdjęcia i wrzucę w którymś wątku.
Życzę miłego dnia
Tomek.
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcja kaktusów Hubert82

Post »

Grubosze i aloesy raczej ciepłoluby - u mnie padły gdy temp. spadła poniżej 10*C. Wystarczyło 4dni bez kontroli (ale to było ze 3 lata temu) kiedy praktycznie byłe zielony w tej materii :wink:
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
Majorek
500p
500p
Posty: 571
Od: 9 lis 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kolekcja kaktusów Hubert82

Post »

U mnie grubosz (a mam tylko jedno drzewko, posadzone w doniczce dla bonsai, bo więcej mieć nie chcę) wytrzymał temperatury koło 1-3 stopni Celsjusza z 2 tygodnie i wytrzymywałby nawet więcej gdyby nie fakt, że bałem się, że zaraz śnieg spadnie :).. Moim zdaniem wszystko zależy od tego jak dobrze uprawiana jest roślina i czy jest odpowiednio zahartowana, oczywiście nadmiar wody (szczególnie w drugiej połowie października, kiedy temp. w nocy to najczęściej 4-6 stopni) jest nie wskazany, gdyż zwiększa ryzyko nagłej utraty rośliny, ale za to moim zdaniem jeszcze w dni takie jak teraz kiedy temp. w dzień w słońcu to nawet 25 stopni, myślę że nie podlewanie rośliny szybciej ją wykończy, gdyż przyschnięta będzie bardziej narażona na szkodliwe czynniki. Aloesy też wytrzymują u mnie zimne noce, a opuncje to już weterani mojego balkonu.
Życzę miłego dnia
Tomek.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kolekcja kaktusów Hubert82

Post »

Po pierwsze kaktusów zimą się nie podlewa. Sugeruję wydrukować wielkimi literami i powiesić nad łóżkiem.
Po drugie chyba nie masz innej alternatywy jeśli chodzi o warunki zimowania. Zatem poczekaj na efekty do wiosny.

Nie napisałeś jakie kaktusy masz. Jeśli w poszczególnych pokojach są różne temperatury to można roślinki rozlokować możliwie optymalnie względem ich potrzeb. Czyli ciepłoluby w pomieszczeniach cieplejszych, górale tam, gdzie chłodnej. Słońce praktycznie zimą nie ma znaczenia. Roślinki nie rosną. Oczywiście lepiej, gdy mają go możliwie dużo ale nie jest to czynnik decydujący.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Zuza_i_Tygrysek
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 paź 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Kolekcja kaktusów Hubert82

Post »

witam:) Patrząc na twoje kaktusiki dochodzę do wniosku, ze kaktusy to chyba będzie moje kolejne uzależnienie poza storczykami. Wczoraj już nabyłam jednego, ale marzy mi się taka kolczasta kula. Ależ one ślicznie u ciebie wyglądają:)
Pozdrawiam Edyta :)
Zapraszam do obejrzenia mojej storczykowej kolekcji
Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”