Mały sucholubny zbiorek

Zablokowany
Awatar użytkownika
darekcn42
1000p
1000p
Posty: 2606
Od: 9 lut 2009, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wilkołaz

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Kaktuski piękne, ech fajnie, że kolekcja się rozrasta. ;:138

Nawiązując do tego co napisała Małgosia, owszem, że niektórzy mają dużo kaktusów, ale jak mi kiedyś Pan Henryk powiedział, hobby to hobby ale trzeba uważać aby nie stało się uciążliwe. Święte słowa,
Pozdrawiam, Darek.
Paula1984
200p
200p
Posty: 246
Od: 6 lis 2010, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Ja też wpadłam się przywitać! :wit

Bardzo ładna kolekcja! I... nie martw się, jak złapiesz bakcyla (a chyba już złapałaś) na pewno się powiększy bardzo szybko, już teraz myśl o nowych parapetach 8-) Tak sobie przypominam jak to było ze mną: Jakieś półtora roku temu zaczynałam z trzema kaktusami jako totalna amatorka - na ciernie mówiłam kolce, wszystko pakowałam w ziemię do kaktusów. Dzisiaj policzyłam moje roślinki i mam ich dokładnie 50! - nie mam pojęcia kiedy ta liczba tak urosła :shock: Ale... cieszą mnie one niesamowicie!

Tobie też życzę wiele pociechy z hodowli tych wdzięcznych roślinek! No i niech kwitną :!: :!: :!:
Pozdrawiam, .Paula. ;:3

Zobacz moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

godzinami ślęczę przy monitorze, oglądam setki zdjęć, porównuję żebra czy brodawki, areole, układ i liczbę cierni itd... a i tak często strzelam kulą w płot
Magdo, nie dramatyzuj. To nie ma być męczarnia (chodzi o porządne sklasyfikowanie swoich roślin) a przyjemność. :wink: Najprościej zresztą zakupować swoje rośliny u sprawdzonego sprzedawcy i wtedy otrzymujesz prawidłowo oznaczone rośliny. Odpada Ci ten trud(??) poszukiwań - dla mnie on jest zresztą przyjemnością... ;:108
Zapewniam Cię jednak, że to doskonała szkoła - przyda Ci się na przyszłość na pewno!
I chwała Ci za to, że chcesz mieć dobrze opisane rośliny - u mnie za to masz ogromny plus!! :P
Pan spojrzy na zdjęcie i po prostu wie... Dla mnie to mistrzostwo świata
Ja to nazywam doświadczeniem. Ogromną większość z tych roślin - prostych i często spotykanych przecież - prowadziłem przez ponad 30 lat swojej przygody z kaktusami. Ot, chociażby rodzaj Mammillaria to pierwszy w którym się specjalizowałem... Jak je miałem u siebie lat kilka/naście to i wiem jak się zwą...
A to doświadczenie zamienił bym chętnie chociażby na odjęcie tych dziesiątków lat...
Szkoda, że nie można... ;:224
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Dziękuję za miłe słowa.
Theoria, pokusa zakupów to jednao, drugie trzeba mieć gdzie je pomieścić. A potem jeszcze gdzie zimować. Ale masz rację, oglądając wspaniałości innych, nie jest łatwo powiedzieć sobie "dość" :wink:

Nolina, mam nadzieję, że przynajmniej o wiedzę będę bogatsza, przebywając tu z Wami :)

Darekcn42, słowo uciążliwe może mieć tu wiele znaczeń :wink: Na razie ani ja, ani nikt z mojego otoczenia, przez moje zbieractwo, nie cierpi :wink: A hodowla/uprawa (nie wiem, jak jest poprawnie) na wielką skalę, w 100% mi nie grozi. Warunki...

Paula, dzięki. Ja pierwsze kaktusy dosłownie utopiłam. Ale to było dawno temu. Od nowa wzięło mnie jakiś czas temu i staram się. I tak nie wszystko wychodzi. Parę padło. Ta M. bombycina to pierwsza, którą przynajmniej próbuję ratować. Do tej pory nie miałam pojęcia, że tak się da :D Pierwszy raz też będę zimować.

Panie Henryku, mój błąd w wypowiedzi. Ślęczenie nad zidentyfikowaniem poszczególnych sztuk, a jakże, jest przyjemne. Inaczej poszłabym po najmniejszej linii oporu, wstawiła zdjęcie i krzyknęła POMOCY! Chodziło mi o kolosalną różnicę w łatwości nazwania danego kaktusa, jaka jest między mną, a innymi, doświadczonymi kolekcjonerami. Oczywiście ma Pan rację. To lata praktyki i obeznania z roślinkami. Dlatego "zadania domowe" nie są dla mnie najczęściej całkiem prostą sprawą.
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

sokolica pisze:Dziękuję za miłe słowa.
Theoria, pokusa zakupów to jedno, drugie trzeba mieć gdzie je pomieścić. A potem jeszcze gdzie zimować. Ale masz rację, oglądając wspaniałości innych, nie jest łatwo powiedzieć sobie "dość" :wink:
Forumowicze już nieraz udowodnili, że hodowca w potrzebie zrobi wiele aby zmieściła się chociaż jeszcze jedna doniczka więcej na parapecie, więc to nie będzie chyba aż tak duży problem :wink: Również z zimowaniem na pewno sobie poradzisz. Moja lepsza połowa twierdzi, że jeśli pojawiają się jakieś trudności to znak, że jesteśmy na właściwej drodze. Powodzenia :!:
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Theoria_ ja przede wszystkim nie wykazałam się myśleniem :wink: Na wiosnę pozamieniam doniczki z okrągłych na kwadratowe, i zaraz przybędzie miejsca.
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Na początku zależy Ci żeby wszystkie rośliny miały piękne doniczki dla podkreślenia ich urody, jednak po pewnym czasie bardziej zaczyna zależeć Ci na miejscu i to jest jak najbardziej normalne. Ja też tak zrobiłam i jestem bardzo zadowolona z kwadraciaków, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że w większej gromadzie rośliny wyglądają lepiej :wink:
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Na początku to zależało mi na tym, by w ogóle jakieś mieć. I nie uśmiercić. W większości zakupy były dość przypadkowe. W dodatku dla mnie były to po prostu kaktusy. Od niedawna ogarnęła mnie mania zbierania, nazewnictwo i jakieś takie poważniejsze zaznajamianie się z tematyką uprawy.

To moi ulubieńcy:
Ferocactus glaucescens
Obrazek Obrazek

Astrophytum ornatum
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Chyba każdy tak zaczynał, niedługo wybierzesz kierunek uprawy, bo to naturalna kolej rzeczy przy coraz mniejszej ilości miejsca do zagospodarowania.

Astrophytum ornatum cudo :!:
daro72
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 9 gru 2010, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Bardzo ładny ten zbiorek. ;:138
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Dzięki Daro72 :)

Dziś niespodziankowy dzień :) Dotarło do mnie nie tylko słońce, ale i przemiła paczuszka.
Oto moi nowi lokatorzy:
Od lewej - Rebutia haagei v. mudanensis , Rebutia malanea
Obrazek

Rebutia pygmea v. friedrichiana , Rebutia acbiareolata
Obrazek

Rebutia theresae , Rebutia pygmea v. diersiana
Obrazek

I całe przedszkole:
Obrazek

Wszystkie to wychowankowie jednego z forumowiczów :) , któremu bardzo dziękuję za hojność i dobre rady.
Mam nadzieję, że podołam dalszemu "wychowywaniu".
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

coś co mnie interesuje :D :roll:
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Mały sucholubny zbiorek

Post »

Wspaniałe maluszki ;:138
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”