Moje kaktusy... i początki choroby, którą wszyscy znacie;-P

Awatar użytkownika
phoebs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1956
Od: 20 wrz 2008, o 01:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radawiec k. Lublina

Re: Moje kaktusy... i początki choroby, którą wszyscy znacie;-P

Post »

Imponujące kwitnienia a zakupy ;:oj
najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same...
Moja kolekcja kaktusów
pozdrawiam Ania
Awatar użytkownika
Justyna86
100p
100p
Posty: 140
Od: 10 maja 2011, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje kaktusy... i początki choroby, którą wszyscy znacie;-P

Post »

maryjan13 pisze:W ładne nowości zaopatrzyłaś się Justyno !
Ciekawy kolor kwiatu ma ta Twoja sulka.Ja też mam Sulcorebutia steinbachii v. horrida ,ale kwiat ma zupełnie inny kolor.
Dziękuję Marianie. Muszę przyznać, że kolor mojej sulki mi się podoba, ale jak zobaczyłam ciernie w Twoim okazie to moja wypada blado :?
Spy pisze:Piękne zakupy :D
Czy tamtemu delaetii coś rzeczywiście się stało, że wzięłaś drugiego?
Niby w doniczce jeszcze siedzi, ale czy on żyje to ciężko powiedzieć. Wzięłam więc drugiego, ale niesety ten nie ma już takich długich cierni :(
sokolica pisze:To się nazywa ZAKUPY ;:oj Muszę Mężowi pokazać, gdyby znowu mnie się czepiał, że następnych 5 szt nabyłam :lol:
Hehe, z zagranicy nie mogłabym zamówić 5 roślin. Staram się robić rzadko zamówienia, ale za to konkretne. To miało być ostatnim w tym roku, ale...no właśnie miało być. Następne będzie na 100% ostatnie :D
leszek2 pisze:Justynko ,zaszalałaś,same cuda a te Gymno,no super,gdzie to wszystka zamówiłaś,zresztą wszystkie są super ;:108
poz.Leszek
Dziękuję Leszki. Roślinki zamówiłam od p.Miloslava Stanii z Cieszyna Czeskiego

Dziękuję Wam wszystkim za odwiedziny i komplementy dla moich kaktusików. Zapraszam ponownie, bo będzie dużo oglądania, wpadłam w manię robienia zdjęć.

Moje ostatnie zakupy
Jednego kaktusa brakuje, ale muszę uciekać, więc dodam później

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje kaktusy... i początki choroby, którą wszyscy znacie;-P

Post »

Rośliny cud, miód ;:215 Jak dla mnie G. glaucum ten naj, chyba dlatego że sama go bardzo lubię i długo szukałam. Ale i pozostałe nie ustępują.
Pomimo upodobań, największe wrażenie zrobił na mnie Pyrrocactus megliolii JO 1310.1. Bardzo ciekawie ucierniony ;:108
Justyna86 pisze: To miało być ostatnim w tym roku, ale...no właśnie miało być. Następne będzie na 100% ostatnie :D
Akurat :lol: Ja tak mówię co miesiąc. Ale ciekawa jestem, co będzie w następnym zamówieniu. Masz dobry gust jeśli o dobór roślin chodzi ;:333
Awatar użytkownika
eikoden
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1059
Od: 12 kwie 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Moje kaktusy... i początki choroby, którą wszyscy znacie;-P

Post »

Też zaglądam chociaż nie bardzo wiem co napisać, bo o kaktusach wiedza nie wielka :)
Ale zbiór ładny i duży pzdr
Awatar użytkownika
Justyna86
100p
100p
Posty: 140
Od: 10 maja 2011, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje kaktusy... i początki choroby, którą wszyscy znacie;-P

Post »

sokolica pisze:Pomimo upodobań, największe wrażenie zrobił na mnie Pyrrocactus megliolii JO 1310.1. Bardzo ciekawie ucierniony ;:108
Justyna86 pisze: To miało być ostatnim w tym roku, ale...no właśnie miało być. Następne będzie na 100% ostatnie :D
Akurat :lol: Ja tak mówię co miesiąc. Ale ciekawa jestem, co będzie w następnym zamówieniu. Masz dobry gust jeśli o dobór roślin chodzi ;:333
Zaopatrzyłam się w kilka egzemplarzy chilijczyków właśnie ze względu na ich ciekawe uciernienie. Muszę wstawić kiedyś fotki pozostałych. Niestety nie zanosi się u nich na kwiaty w tym roku.
W kwestii gustu to każdemu podoba się co innego, ale dziękuję. Rośliny dobieram do warunków które posiadam w okresie wiosenno-letnim jak i w czasie zimowania.

Nie wiem czy tylko ja tak mam, że już dwa wieczory pod rząd nie mogłam się dostać na stronę forum, zwyczajnie się nie wczytywała :evil: Z tego powodu dopiero dziś zapomniane ostatnio zdjęcie.
Obrazek
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Moje kaktusy... i początki choroby, którą wszyscy znacie;-P

Post »

Sulcorebutia steinbachii v. horrida G30 ma jeden z najładniejszych kolorów kwiatów u kaktusów (moim zdaniem). Taki złotawy pomarańcz to miód na oczy :D .
Awatar użytkownika
Justyna86
100p
100p
Posty: 140
Od: 10 maja 2011, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje kaktusy... i początki choroby, którą wszyscy znacie;-P

Post »

moritius pisze:Sulcorebutia steinbachii v. horrida G30 ma jeden z najładniejszych kolorów kwiatów u kaktusów (moim zdaniem). Taki złotawy pomarańcz to miód na oczy :D .
Zgadzam się, jest w czołówce najładniejszych kolorów

Teraz trochę zaległych fotek do obejrzenia :D

Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Aylostera heliosa ma jest bardzo podejrzana, gdyż ma miękki i suchy czubek, ale pomimo tego kwitnie. Odrosty wyglądają na zdrowe. Co jej może dolegać?
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kaktusy... i początki choroby, którą wszyscy znacie;-P

Post »

Pięknie i kolorowo dziś u Ciebie. Aż miło zobaczyć. Rośliny ładne, zadbane i duże to ślicznie kwitną. ;:215

Aylostera heliosa być może tylko przyschła i nie jest to żaden powód do zmartwienia. Moje tak często mają jeśli są nie podlane. Trzymam kciuki aby i Twoja tak miała. :)
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje kaktusy... i początki choroby, którą wszyscy znacie;-P

Post »

Śliczne kwiaty ;:333 Moje gymnocalycium achirasense jeszcze nie ma pąków :(
Pozdrawiam, Zuza
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje kaktusy... i początki choroby, którą wszyscy znacie;-P

Post »

Nic tylko chwalić. I rośliny, i kwiaty i same zdjęcia ;:333 G. achirasense chyba już dość duży. Ładna sztuka. Miło do Ciebie zajrzeć ;:108
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Moje kaktusy... i początki choroby, którą wszyscy znacie;-P

Post »

Kielichy kwiatów w "spokojnych" kolorach, bardzo przyjemnie w oglądaniu, piękny dodatek do ładnych roślin.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Moje kaktusy... i początki choroby, którą wszyscy znacie;-P

Post »

Super kwiatuchy. Helioską nie ma się co przejmować, np. moje mediolobiwki, jak kwitną przy upałach to w ogóle się flaki robią i chowają w podłożu.
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje kaktusy... i początki choroby, którą wszyscy znacie;-P

Post »

sokolica pisze:Rośliny cud, miód ;:215 Jak dla mnie G. glaucum ten naj, chyba dlatego że sama go bardzo lubię i długo szukałam. Ale i pozostałe nie ustępują.
Pomimo upodobań, największe wrażenie zrobił na mnie Pyrrocactus megliolii JO 1310.1. Bardzo ciekawie ucierniony ;:108
Justyna86 pisze: To miało być ostatnim w tym roku, ale...no właśnie miało być. Następne będzie na 100% ostatnie :D
Akurat :lol: Ja tak mówię co miesiąc. Ale ciekawa jestem, co będzie w następnym zamówieniu. Masz dobry gust jeśli o dobór roślin chodzi ;:333
Piękne kaktusiki i piekne fotki, i podpisuję się pod tym także co do najwiekszego wrażenia co do Pyrrocactus megliolii , o ile zaczęłaś zbierać chilijczyki to chyba obecnie wszystko to rodzaj Eriosyce , a ten gatunek przez swoje uciernienie będzie tylko zyskiwał z wiekiem , wiem bo mam tylko E.bulbocalyx za to stary okaz i cały czas jestem pod wrażeniem wyjątkowości jego cierni. ;:333 ;:333 ;:333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”