Moje kaktusy - echinopsis

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

echinopsis pisze:Tomku tak się składa że nie wszystkie z pokaznych przeze mnie rebutie to kundle;)Gdyby wszyscy hodowali to co Ty to by było nudno...
Nie widzę powodu do krytykowania każdy hoduje to co lubi...Skoro tak nie lubisz kundli (hybryd poprawna nazwa)to nie musisz odwiedzać mojego wątku..
Nie krytykuję Twojej kolekcji tylko wyrażam swoją opinię na temat tworzenia mieszańców wewnątrz rodzaju Rebutia. Moim zdaniem u tych roślin gatunków i form stanowiskowych jest wystarczająco dużo i nie potrzeba dodatkowo tworzyć nowych. Oczywiście dla mnie kolekcje, w których brakuje mieszańców nie pochodzących z natury nie należą do nudnych. Naturalnie postaram się w przyszłości ograniczyć liczbę swoich wpisów w Twoim wątku.
ROBERTOBORO pisze:W zasadzie to popieram zdanie Tomka i też staram się mieć te naturalne , ale nie ukrywam że kwiatki hybrydek też mnie się podobają. Jest u ciebie Tomku jedna rebutia WR 680 której nie mogę nigdzie wypatrzeć ale może na wiosnę w Czechach :D
Mam tylko jedną sztukę WR680. Pochodzi ona z nasion ze SuccSeed'u wysiewanych w roku 2003. Kiepsko one wtedy kiełkowały. Nie wiedziałem, że to trudno dostępna roślinka. Muszę się za nią rozejrzeć.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
echinopsis
200p
200p
Posty: 381
Od: 2 mar 2011, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

Kolejnym razem wyrażaj swoją opinie na swoim wątku......Bo nic oprucz krytyki do mojego wątku nie wnosisz..
Wesołych Świąt
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

trochę się wtrącę :wink:
Odkąd "człowiek" zajął się jaką taką uprawą roślin "tworzył" mieszańce( rolnictwo, ogrodnictwo) dla uzyskania konkretnych cech. Mogę docenić świadomą hodowlę i selekcję roślin dla uzyskania np. jakiegoś ciekawego koloru kwiatów, nawet przypadkowego mieszańca też docenię. Warunek? zarejestrowana odmiana lub wiarygodna szkółka/hodowca, a nie np. na jak czasem widzę różne aukcje z nazwami z kosmosu w stylu ( niech będzie) Rebutia sp.aff. cv. "Super Hiper White" :lol:

Choć patrząc po sobie to z czasem wolę "stanowiskowe" bo na cv'ry mam za mało miejsca by mieć wszystko :lol: ( ostatnio zrezygnowałem z kolorowych gasterii, wolę jednak zielone - jest ich tak mało, że w jednej kuwecie wszystko się zmieści )
echinopsis - jetem ciekaw twoich variegat jak po pełni sezonu 2012 będą rosły ( trzymam kciuki!)

Wesołych Świąt :wit
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

Kupiłem sobie w tym roku nasiona Lobivia jajoiana z białymi kwiatkami (a przynajmniej tak była opisana ) bo spodobała mi się jak zobaczyłem te zdjęcia u ciebie jakoś wiosną czy latem ale nie wiem co z tego wyjdzie .Pewnie z jedną zaszczepię aby się przekonać co do koloru kwiatków a resztę o ile mi kilka wzejdzie przetrzymam kilka lat :)
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

echinopsis pisze: Obrazek
Cholera, przypomniałeś mi właśnie, że nie dałem rady odratować tej siewki od ciebie, która kiepsko zniosła transport :P Ciąłem do zdrowej tkanki aż doszedłem prawie do stożka wzrostu :lol:
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
echinopsis
200p
200p
Posty: 381
Od: 2 mar 2011, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

Hej
Mammillaria albiflora jest dość trudnym gatunkiem ze względu na swój rzepowaty korzeń nie wiem czy by wytrzymała balkonie?Ja hoduje moje M.albiflory w czysto mineralnym podłożu z dodatkiem kruszywa wapiennego.
Robert co do biało kwitnącej Lobivii to masz nie wielką szansę żeby taką otrzymać z nasion.Nawet jeżeli obydwie rośliny mateczne były białe.Tak to właśnie jest z hybrydami.Ale trzymam kciuki.Ja też zapylałem w tym sezonie Lobivie cv.anemone pyłkiem kilku różnym echinopsis hybr.zostawiłem sobie około 100 nasion i na wiosnę je wysieję.
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

Ze względu na dużą ilość roślin które mnie się podobają w Twoim pokusiłem się po raz kolejny przejrzeć cały i doszedłem do wniosku że masz super roślinki ;:180
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

Nie Ty jeden - też to mam. :wink:
Awatar użytkownika
echinopsis
200p
200p
Posty: 381
Od: 2 mar 2011, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

Dzięki bardzo za miłe słowa :wink: za miesiąc mam zamiar powiększyć szklarnię o jeden stół 130cm x 80cm wiele się tam nie zmieści ale zawsze coś.Ogranicza mnie ogrodzenie sąsiada :D .Poza tym mam zamiar zrobić wylewkę betonową na podłodze bo na razie mam żwir.
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

Ambitne masz plany na ten rok - szczerze życzę ich zrealizowania. :)

Masz tyle wspaniałych roślin, że naprawdę warto zainwestować. No i doskonałe warunki do hodowli - szklarenka - bez których za dużo zdziałać nie można.
Pamiętać też trzeba, że Twoja kolekcja wciąż młoda i bardzo perspektywiczna. Czyli, rośliny masz młode i dużo sprowadzasz nowych. Dlatego nowego miejsca będziesz potrzebował naprawdę BARDZO dużo. :wink:
Awatar użytkownika
chaveiro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1135
Od: 26 sie 2011, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom, Śląsk

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

Witam, pierwszy raz obejrzałem ten wątek od 1 do ostatniej strony (wcześniej tylko strony ostatnie) i postanowiłem też zostawić po sobie ślad. Powiedziałbym, że roślinki piękne kwitnień bardzo dużo też pięknych, największą uwagę przyciągnęły rodzaje Mammillaria (te trudniejsze w uprawie) i pozostałe meksykańskie kaktusy jak również Sulcorebutia po prostu super kolekcja
Witam w kolekcji kaktusów i sukulentów - mój wątek
Mariusz "Chaveiro"
Awatar użytkownika
echinopsis
200p
200p
Posty: 381
Od: 2 mar 2011, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

Witam w nowym sezonie :wit
Kilka obecnych kwitnień.
Trichocereus hybr.
Obrazek
Obrazek
Rebutia hybr.
Obrazek
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

Z pompą zaczynasz nowy sezon :D Ja swoje do tej pory trzymam bez wody (poza kilkoma wyjątkami, które maja już wykształcone pąki i siewkami) w nadziei na kwiaty i prawdę mówiąc jak na razie jest dobrze, sporo roslin po takiej 'gehennie' będzie kwitło po raz pierwszy (w tym niektóre od ciebie np. ten mocno ocierniony Echinopsis). No i nareszcie Lobivia ferox zakwitnie.
Tak poza tym to w tym roku już jakieś nowości się pojawiły u ciebie z wiadomego portalu aukcyjnego?
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”