Zbieranina Wiśni

Zablokowany
Awatar użytkownika
bool
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1338
Od: 26 lip 2010, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zbieranina wisni

Post »

Nie wiedziałem, że jesteś aż tak "kaktusowa". ;:oj Bardzo mnie ten fakt cieszy!
Zbiorówkę nam pokazałaś to teraz może bardziej szczegółowo...
Piękne Eriocactusy tam widzę, wiekowe chyba?

Pozdrawiam!
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zbieranina wisni

Post »

Witam wszystkich i dziękuję za pozostawione ślady Waszych odwiedzin :wit
Akwelan_2009 pisze:całe szczęście, że nie dochodzi do "starć", bo by się bardzo poobijały (siniaki i opuchlizny na kwiatach nie są mile widziane - akceptowane) i utraciły swoje piękno. Misterne kwiatuszki Mammilarii, szczególnie gdy rozkwitnie ich cały wianuszek, jest ozdobą rośliny.
Poobijane kwiatki - święta prawda ;:306 Wianuszki Mammillarii - zgodzę się, że dobrze to wygląda :) Jednak Marian dobrze to ujął - po prostu mam priorytety, są rodzaje, które lubię bardziej :wink:.
bool pisze:Nie wiedziałem, że jesteś aż tak "kaktusowa".
Tak właściwie jestem chyba bardziej kaktusowa niż kwiatkowa, ale zima jest, kaktusy śpią, a podobno natura nie znosi próżni :D
bool pisze:Piękne Eriocactusy tam widzę, wiekowe chyba?
Dobrze, dzisiaj zrobimy dzień Eriocactusa :lol:
Co prawda Eriocactusy nie są "małych rozmiarów" (przynajmniej moje), ale również je lubię. Sporo znajomych zwraca na nie uwagę nawet, gdy stoją "w tłumie". Może jakąś pozytywną energię wydzielają albo coś, zawsze wszyscy się cieszą, kiedy te kaktusy zakwitną :wink: .
Aż mnie skłoniłeś do zastanowienia, czy sobie w nowym sezonie nie uhodować jakiegoś małego odrosta z tych eriokaktusowych bomb ;:204 .
Na zdjęciach dwa gatunki, trzy egzemplarze: E. magnificus i E. claviceps. Faktycznie wiekowe są, po osiemnastce na pewno i należą to tej grupy "twardzieli", które przetrwały wszystkie szczęścia i nieszczęścia. Mam też E. leninghausii i E. warasii, ale jakieś takie niefotogeniczne są... Szukałam też jakiegoś zdjęcia porównawczego, żebyś mógł oszacować wielkość, ale będziesz musiał poczekać na nowy sezon, bo jakoś żadne dotychczasowe nie nadaje się na publiczne okazanie ;:185

Obrazek Obrazek
Obrazek

A teraz moje pierwsze bieżące zdjęcie tutaj :D
maryjan13 pisze:Teraz to tylko : ' byle do wiosny '.
No i właśnie... W encyklopedii internetowej napisali o jednym takim Brasilicactus haselbergii: ?It flowers at the end of the winter or in early spring?.
I patrzę tak na mój zapączkowany egzemplarz, i się zastanawiam: czyżby już ten "end of the winter" nadchodził? W zeszłym roku skubaniec zakwitł dopiero po Wielkanocy, a w Wielkanoc rzeczywiście padał śnieg...

Obrazek
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zbieranina wisni

Post »

Świetne Eriocactusy, bardzo je lubię :) . Moniko, kaktus prawdę Ci powie..., prawdziwszą niż Cyganka. Trzymajmy się tej wersji, że to end of the winter.
Basia
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zbieranina wisni

Post »

Okazałe, wspaniale kwitnące egzemplarze tego rodzaju to nie jest tutaj codzienny widok. Bardzo mi się podobają! ;:138
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zbieranina wisni

Post »

Ale piękne bombki ;:138 a co do przepowiedni kaktusowych wierzę w nie mocno i bardzo chcę by się spełniły :heja
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zbieranina wisni

Post »

Dorodne egzeplarze i ciekawa kolekcja podoba mi sie ;:333 Trzymam kciuki za Brasilicactus haselbergii. Moj jest leniwy kwitl ostatnio 3 lata temu. W ostatnim sezonie sporo podrosl licze ze wezmie przyklad z Twojego.
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Zbieranina wisni

Post »

Uwielbiam kiedy kaktusy się budzą i pokazują nam takie widoki jak ta Parodia haselbergii. Cudowne uczucie ;:138
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zbieranina wisni

Post »

:wit B. haselbergii ciągle w pąkach, to może w międzyczasie pocieszę czyjeś oko wspomnieniami z zeszłych sezonów.

(Echinopsis, Notocactus submammulosus, Gymnocalycium monvillei, Astrophytum senile)
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zbieranina wisni

Post »

Nooo takie zdjęcia to ja mogę oglądać... zawsze...aż tęskno do wiosny i lata ;:63 ;:65
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Zbieranina wisni

Post »

...tak ,zdecydowanie.....ja też mogę oglądać ,aż lepiej na duszy :D
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zbieranina wisni

Post »

Wiadomo że już zaczynamy niecierpliwie odliczać dni do wiosny ale póki co takie widoki doskonałe! ;:333
Awatar użytkownika
bool
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1338
Od: 26 lip 2010, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zbieranina wisni

Post »

Mam ogromną słabość do takich pięknie kwitnących piłek i podziwiam ludzi, którym się udało takie cuda wyhodować.
Zawsze jak kupuję młodą roślinę lub wysiewam, to oczami wyobraźni widzę moje kaktusy za 15 lub 20 lat... i właśnie wygląda to mniej więcej tak jak u Ciebie.

Pozdrawiam!
D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zbieranina wisni

Post »

Kwiatki naprawdę bardzo ładne, ciężko wybrać zwycięzcę. Każdy ładny, chociaż bardziej w oczy rzucają się te żółte :)
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”