Zbieranina Wiśni

Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Zbieranina wisni

Post »

Widać wiele sztuk jest słusznych rozmiarów. Z mammilariami jakoś już tak jest-nie chce się tego nie zbiera specjalnie ale jakoś tam zawsze się to przyplącze...
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Zbieranina wisni

Post »

Moniko ,skoro się odnalazłaś :D myślę ,że zagościsz już teraz dłużej :D
Roślinki gatunkowo jak u mnie .Podoba mi się Twoja kolekcja ;:108
Historię Twoją przeczytałam z wielką przyjemnością ;:109
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zbieranina wisni

Post »

hen_s pisze:zgaduję, że jesteś ze Śląska skoro kupujesz rośliny w Gliwicach
Zgadza się, do palmiarni w Gliwicach mam najbliżej :)
hen_s pisze:krótko (za krótko!) streściłaś zmiany w kolekcji w miarę upływającego czasu
Mówisz, że za krótko? Mogę się troszkę rozwinąć i dodać, że to co było w 2011 roku było wypadkową tego, co było jeszcze wcześniej. Kaktusy miały raz lepiej, raz gorzej. Kiedy wyrosłam na tyle, że mogłam powiedzieć Tacie "Jeśli Ty się tym nie bawisz, to ja będę", kolekcja była mocno nadszarpnięta i przetrzebiona. Na początku miałam taki okres doświadczalny, który chyba sporo osób na początku przechodzi: cieszył każdy kaktus, cieszyło, że się ukorzenił odrost, że z jednego notokaktusa się zrobiło dziesięć, że można było do szkoły zanieść i obdarować kolegów (teraz już nie chodzę do szkoły, to też się zmieniło :wink:). Gatunkowo też nie przedstawiało się to specjalnie, raczej było sporo roślin jednego gatunku, radośnie wyhodowanych z odnóżek. Potem człowiek trochę wyrósł, zrobił się trochę mądrzejszy (albo głupszy, zależy od punktu widzenia, podobno na starość człowiek głupieje ;:306), doczytał sobie trochę, wyrobił preferencje, zaczął zwracać uwagę na różne dziwne rzeczy. I tak powoli (nawet już przed 2011) zaczęłam oddawać nadmiarowe odnóżki (i to główny powód, dla którego z tamtych 160 zostało 100). Rośliny w marketach przestały kusić i zaczęłam szukać urozmaicenia.
Phacops pisze:Widać wiele sztuk jest słusznych rozmiarów. Z mammilariami jakoś już tak jest-nie chce się tego nie zbiera specjalnie ale jakoś tam zawsze się to przyplącze...
Starsze rośliny przeszły ciężką szkołę życia, dlatego bardzo je sobie cenię. Przetrwały te wszelkie burze i niedogodności, są zahartowane i nawet jeśli nie zawsze wyglądają jak z katalogu, to są nie do zdarcia i byle czego się nie wystraszą.
A jak tu uniknąć mammillarii, kiedy oddawane mi przez znajomych "w dobre ręce" rośliny to w 95% mammillarie? I kiedy w prezentach urodzinowych same marketowce - czyli przeważnie mammillarie? ;:306 Generalnie już wszyscy wiedzą, żeby nie kupować mi kaktusów, ale co jakiś czas jakaś dobra dusza się znajdzie ;:224. Jeżeli chodzi o roślinki kwitnące, to wolę jeden większy kwiat niż kilka małych i to częściowo dlatego nie jestem fanką mammillarii, chociaż jest parę wyjątków. Czasami nawet taka prezentuje się nienajgorzej, albo przynajmniej stanowi mniej lub bardziej atrakcyjne tło dla innego kwitnącego :)
Obrazek

Dziękuję wszystkim za wizyty, komentarze i miłe przyjęcie ;:168. Mam nadzieję, że będę miała co pokazać w tym, dla mnie już czternastym, kaktusowym sezonie :wit .
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zbieranina wisni

Post »

Mam nadzieję, że będę miała co pokazać w tym, dla mnie już czternastym, kaktusowym sezonie :wit .
Również mam taką nadzieję. Bo narobiłaś nam smaku... ;:204
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Zbieranina wisni

Post »

Oj to prawda narobiłaś nam smaku ....bardzo lubię czytać Twoje teksty :D
A zdjęcie :D ....pierwszy plan jak i drugi super :D
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zbieranina wisni

Post »

Protestuję w imieniu mammilarii. To, że ma kwiatki mniejsze i mniej jaskrawe, to nie znaczy, że ma robić tylko za tło. Śliczna ta mammilaria.
Basia
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Zbieranina wisni

Post »

Mammillarie sa piekne. Ta jest jedna z moich ulubionych :D
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zbieranina wisni

Post »

I znowu długi post nasmaruję, no? ;:224 Komu się nie chce czytać, to na końcu jest parę obrazków :D
nolina pisze:bardzo lubię czytać Twoje teksty
Bardzo się cieszę, zaczęłam się nawet zastanawiać czy Taty nie przydybać na wywiad, niech mi poopowiada, co on z tymi kaktusami broił, kiedy byłam mała. Spiszę kronikę, opublikuję, a nóż widelec zarobię miliony? :;230

O Mammillariach powiem tak: cieszę się, że są ludzie, którzy je lubią.
Nudno by było, gdyby wszyscy hodowali tylko gymnole? a tak, dla każdego coś miłego, jest z czego wybierać. I nawet lubię sobie u innych mammillarki pooglądać. Zresztą, prawdopodobnie zauważycie lub już zauważyliście, że moja kolekcja to raczej taki świąteczny mix. Mam swoje preferencje i nimi się kieruję przy wyborze nowych roślin, ale to nie oznacza, że resztę, która mi nie pasuje do kryteriów, wywalam na zbity pysk :D.

Lubię gatunki kuliste, małych rozmiarów i kwitnące, jednak wolę jeden większy kwiat niż kilka małych i dlatego nie jestem wielką fanką Mammillarii. Ale kwiaty to nie wszystko - nie kupuję też Echinopsisów, bo kiedy nie kwitną, same rośliny wydają mi się mało atrakcyjne. Aczkolwiek, jeżeli jakiś Echinopsis do mnie sam przyjdzie i za darmo, to nie gardzę :D.

Jeżeli jakąś Mammillarię miałabym ratować z potopu, to byłaby to M. hahniana ? do tej mam słabość :wink: . Pozostałe Mammille, które mam, są u mnie na takiej zasadzie jak Echinopsisy ? bo same przyszły i po prostu są. Nie zaprzeczę, że jakiś tam swój urok mają, jednakże właśnie z mojego upodobania sobie roślin o średnich i dużych kwiatach, dla mnie osobiście, misterny kwiatuszkowy wianuszek Mammillarii w starciu z kwiatem takiego E. morricalli
Obrazek

N. Ottonis
Obrazek

czy Cereusa
Obrazek

po prostu nie ma szans :wink:. O! :D
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Zbieranina wisni

Post »

O cho,cho,Moniko,ten Cereus jest cudowny ;:138 a mamliarki też lubię za to ,że kwitną cały sezon ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zbieranina wisni

Post »

No proszę: po dobrym wstępie jest już tylko lepiej i ładniej. Przyznać muszę, że coraz bardziej mi się u Ciebie zaczyna podobać. ;:333
Bo-enka
500p
500p
Posty: 813
Od: 12 lip 2010, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zbieranina wisni

Post »

Miłe zaskoczenie, piękne kwitnienia !!
Kwiaty CUDOWNE ;:138
Oczywiście duże i wielkie kwiaty mają niesamowity urok, są widowiskowe , przyciągają wzrok to
oczywiste, jednak te mniejsze o wyrazistej barwie są także urocze nie tylko u kaktusów :wit
BOŻENA
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zbieranina wisni

Post »

Piękny wstęp i cd...teraz już tylko coraz lepiej, a kwiaty urocze... Cereus wręcz zabójczy ;:oj
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zbieranina wisni

Post »

Witam.
Też nie jestem fanem mamilarii,ale kilka u mnie zagościło.
Mam tylko parapet na balkonie,więc po kilka gatunków z kilku rodzai.
Widzę,że teraz to już ' zachorowałaś ' na całego,czyli kolejna osoba z chorobą kaktusową.
Bardzo ciekawie opisujesz pierwsze spotkania z kaktusami.Masz Swoje priorytety i już pewne doświadczenie.
Rośliny też już dorodne i ładnie kwitnące.Teraz to tylko : ' byle do wiosny '.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”