Sukulenty - chromat

Zablokowany
Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sukulenty - chromat

Post »

Strasznie ciemno i ponuro a ja nie mam jak zrobić lepszych zdjęć....cóż
Obrazek
na zimowisku kudłate, pojedyncze dolne liście obsychają ale to naturalne, w lecie je usunę.
Obrazek
jedna arachnoidea trochę się podciągnęła ale w lecie się wyrówna :wink:
Obrazek
zimują powiedzmy w temperaturze pokojowej ok 20C. W tym roku zbytnio się nie przejmowałem, strat brak, od czasu do czasu lekko podlane. Kudłate i "miękkie" trzymają się całkiem dobrze
Obrazek
w tej kuwecie są różne trochę się "poskładały" ale trzymają się dobrze. Ogólnie najbardziej mi pasują kudłate i one będą stanowić trzon 'kolekcji' po za gasteriami ......
Obrazek
wszystkie gasterie poszły w pemze, hmmmm zastanawiam się czy nie zrobić to samo z haworsjami?
Obrazek
byle jaka fotka podłoża pisałem o nim wyżej :wink:
Obrazek
fotka dla Mieczysława "magiczny dodatek" ;:224

sam się zacytuje może jakiś Magik mi powie co zrobić, bo chyba przeszło nie zauważone :lol:
skleraki obcięte/zdjęte z podkładek, zostawiłem kawałek może cos odbije z boku.
O ile Navajoa fickesenii powinna się ukorzenić, ładnie nawodnione tkanki i już ma na podkładce mały odrost, więc jest większe prawdopodobieństwo to natomiast Sclerocactus wrightiae pewnie się zmarnuje. Otóż słabo nawodnione tkanki ale to mnie nie martwi tylko od dołu od strony podkładki epiderma uległa skorkowaceniu. Wcześniej kolor był ten sam więc taką dostałem, dopiero po ścięciu zauważyłem co i jak. Cóż zobaczmy, nie wiem czy nie ściąć wyżej by pozbyć się korka.
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Sukulenty - chromat

Post »

Obrazek
fotka dla Mieczysława "magiczny dodatek" ;:224
- Krzysztof - dziękuję z fotkę mikoryzy - moja w niczym nie przypomina Twojej. Zrobię później fotkę mojej i wstawię w moim wątku.
Strasznie ciemno i ponuro a ja nie mam jak zrobić lepszych zdjęć....cóż
- co Ty chcesz od tych fotek, jak na tą porę roku i bez dodatkowego światła są super. Bardzo lubię te rośliny, ale nie wychodzi mi z nimi i muszę przyznać nie wiem dlaczego. Możliwe, że jeszcze spróbuję z kilkoma egzemplarzami. Planuję również przesadzić kilka moich gasterii i prawdopodobniej trochę "podpatrzę" skład Twojego podłoża dla moich roślin, może nie w 100%, ale dodam do podłoża pemzy. Mam zamiar posadzić w płytsze, ale szersze doniczki, ale to uzależniam od wyglądu "głębokości" ich obecnego systemu korzeniowego.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Sukulenty - chromat

Post »

Twoja kolekcja haworcji robi się coraz ładniejsza, rośliny coraz większe a że jest jakościowo ciekawa to już jest na co popatrzeć. :)

Bardzo lubię takie widoki. ;:333
Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sukulenty - chromat

Post »

Mieczysławie
Jeśli chodzi o gasterie to wg mnie do uprawy w 'domu' muszą mieć dobry drenaż, a mieszanka tak dobrana, że jak je wystawi się na balkon i mocniej podleje to w miarę szybko obeschnie. Można to zrobić perlitem i wermikulitem który sprawdza się też całkiem dobrze. Moje są przesadzone w doniczki 8x8x8cm :wink:

Heniu dzięki za miłe słowa, eh...myślałem, że taki Magik jak Ty :wink: co mu nie jedne rośliny spod ręki wychodzą wspaniale coś podpowie z tym ścięciem sklarków, ciąć go bardziej czy nie ;:219
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Sukulenty - chromat

Post »

Nie są to absolutnie rośliny które znam czy kiedykolwiek hodowałem.
A ponieważ nie jestem pewny to się nie wypowiadam aby przypadkiem w błąd nie wprowadzić. Są tutaj ludzie z doświadczeniami w tych tematach to pewnie prędzej czy później coś napiszą.
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Sukulenty - chromat

Post »

Te kudłate ;:111 ;:224 są cudne, co za widok no i gasterie, rozłożone, grubaśne z wywalonymi jęzorami ;:oj piękności ;:180
Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sukulenty - chromat

Post »

oj Heniu, o skleraki mi nie chodzi tylko o to czy ścinając go z podkładki, zobaczyłem u podstawy tkanka jest skorkowaciała. Teraz pytanie :lol: ściąć go wyżej czy nie? nie miałem styczności ze skorkowaciałymi kaktusami a wg. mnie takie miejsce słabo się ukorzeni, co zrobić?

nyskadu dziękuje za miłe słowa ;:168
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Sukulenty - chromat

Post »

Trzeba ciąć albo wyżej niż jest skorkowacenie albo też potem ściąć tą tkankę ze wszystkich stron w stożek, potraktować ukorzeniaczem, poczekać troszkę jak przeschnie i dalej traktować jako sadzonkę i też będzie dobrze.
Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sukulenty - chromat

Post »

Dzięki Heniu :wink:
Pozdrawiam Krzysiek
x-Cz-a

Re: Sukulenty - chromat

Post »

Dobrze,że często tu jestem ;:oj znowu czegoś się dowiedziałam/ten stożek/ a haworsje cudniaste ;:180
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Sukulenty - chromat

Post »

Ja też lubię tu zaglądać, bo Henryk to kopalnia wiedzy. A jak jedna kopalnia spotka się z drugą, jaką jest Krzysztof - to już w ogóle wiedzę kilofem można wydobywać ;:108 Do takich wątków zawsze warto zaglądać ;:138
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sukulenty - chromat

Post »

Henio za skromy jest, fakt - to kopalnia wiedzy ;:oj

Dziś byłem u siebie nad jeziorem, trochę podciąłem drzew i krzaków ale i kilka fotek zrobiłem 8-)
Obrazek
saxifraga paniculata wynurza się ! bliżej wiosny już.
Obrazek
Orostachys spinosus zobaczcie zdjęcie z 6 wrz. jak się zmienił, miałem dwie siewki i jedna padła
Obrazek
Saxifraga crustata Cudowne maleństwo, 4 lata ją mam, dwa lata w doniczce a ma może ze 4cm.
Obrazek
Sempervivum montanum jakiś podgatunek lub odmiana ale mam z dobrego źródła to klasyfikacja pewne, ogólnie bardzo podobny do niektórych form S. tectorum, tylko ten ostatni jest przynajmniej pięć razy większy!
Obrazek
Jovibarba globifera
Obrazek
Jovibarba hirta ale jaka subsp.?
Obrazek
Sempervivum arachnoideum chyba var tomentosum

Muszę posprawdzać notatki i poprostować nazwy, jakieś zwierzęta mi powyciągały etykiety, chyba ptaki, choć to nie Afryka to i też sukulenty, tylko te kupić można w centrum ogrodniczym :lol:
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Sukulenty - chromat

Post »

Piękne, iście wiosenne już klimaty i widoki z Twoje działki. No, nie do uwierzenia, że to u nas, na Ścianie Wschodniej w połowie lutego... ;:218
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”