Epikaktusy,kaktusy itp... - King Midas

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Epikaktusy,kaktusy itp...

Post »

Mmm ta głębia fioletu :) . A propos jakości zdjęć. Ja robię tylko w najwyższej jakości (tej, którą dysponuje mój aparat), którą dodatkowo zwiększam poprzez program (PhotoScape) wyostrzając i odpowiednio rozjaśniając/przyciemniając plus zmiana rozmiaru. Jakoś nie wyobrażam sobie wstawiania na forum 'zdjęcia robionego mikrofalówką czy zapalniczką' (czyt. w złej jakości) bo i jaki byłby sens skoro jedno co można by było dostrzec do roślinę za mgłą lu jako barwną plamę.
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Epikaktusy,kaktusy itp...

Post »

Jedni maja zapalniczki i mokrofalówki a inni dobre aparaty .Każdy robi zdjęcia czym dysponuje.
Awatar użytkownika
mgr_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1467
Od: 24 paź 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemce

Re: Epikaktusy,kaktusy itp...

Post »

Znam kilka osób które mają super aparaty, obiektywy itd, a zdjęcia wychodzą im jak robione wspomnianą zapalniczką. Zastanawiam się czasami po co im takie aparaty skoro nie wykorzystują nawet ułamka ich możliwości, poza tym one zwykle duże nieporęczne (w porównaniu z kompaktami) i nie mieszczą się do kieszeni.
Z drugiej strony widziałem przykłady super zdjęć zrobionych aparatem za - jak to Tomek ujął - złotówkę.
Moim zdaniem dobry aparat sam za nas zdjęcia nie zrobi, owszem może być sporym ułatwieniem, ale kadru za nas nie ustawi nie poczeka na lepsze światło itp itd. Także starajmy się robić dobre zdjęcia tym czym dysponujemy - jestem więcej niż pewny że można.
Pozdrawiam
Marek
Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne part 1 part 2
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Epikaktusy,kaktusy itp...

Post »

To może i ja dołożę swoje pięć groszy. W zasadzie każdy z was ma rację . U mnie jest to tak że mam 2 aparaty . Jeden to prosty kodak który w zasadzie nie ma nic do ustawiania i robi ładne zdjęcia tylko na zewnątrz i w zasadzie w małych formatach . Drugi natomiast to canon który w zasadzie ma za dużo ustawień. Mógłbym powiedzeć że jeden jest za prosty a drugi za trudny w obsłudze chociaż różnica w jakości jest , ale trzeba robić kilka zdjęć w różnych ustawieniach a póżniej nie pamiętam już na jakich . Teoretycznie mam to wszystko napisane w prawie 200 stronicowej instrukcji obsługi ale ....
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Epikaktusy,kaktusy itp...

Post »

Ja tez przecież robie zdjęcia aparatem siostry i swoim (gorszym) i jakoś są dobre a to dlatego, że robię serie zdjęć i wybieram z nich jedno najlepsze, przepuszczam przez program do obróbki fotek i efekt jest zadowalający. Wystarczy chcieć. Na początku mojej historii z ty forum miałem Olympusa, który robił gorsze zdjęcia niż moja aktualna komórka 2MegaPixels to tez musiałem robić i kilkanaście zdjęć jednego obiektu by móc coś wybrać. Szybka obróbka w programie (wtedy jeszcze nie PhotoScape) i zdjęcia były znośne. Kwiat nie był barwną plamą a kwiatem, kaktus nie jakąś zjawą a rośliną. Także tłumaczenie się jakością aparatu jakoś mnie nie przekonuje. Poza tym w wielu przypadkach widać, że ludzie nie wiedzą, że jest taka funkcja jak macro.

Arek, narobiłeś mi smaka ostatnią fotką. Czekam więc cierpliwie na fotki dalszych twoich roślin z rodz. Echinocereus :wink: .
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Epikaktusy,kaktusy itp...

Post »

mgr_ pisze:Znam kilka osób które mają super aparaty, obiektywy itd, a zdjęcia wychodzą im jak robione wspomnianą zapalniczką. Zastanawiam się czasami po co im takie aparaty skoro nie wykorzystują nawet ułamka ich możliwości, poza tym one zwykle duże nieporęczne (w porównaniu z kompaktami) i nie mieszczą się do kieszeni.
Z drugiej strony widziałem przykłady super zdjęć zrobionych aparatem za - jak to Tomek ujął - złotówkę.
Moim zdaniem dobry aparat sam za nas zdjęcia nie zrobi, owszem może być sporym ułatwieniem, ale kadru za nas nie ustawi nie poczeka na lepsze światło itp itd. Także starajmy się robić dobre zdjęcia tym czym dysponujemy - jestem więcej niż pewny że można.
Chyba takie osoby myślą, że jak wydadzą kupę kasy to już zdjęcia będą robić się same. A bardzo często nie zanja podstawowych pojęć typu przesłona, czas naświetlania czy czułość. Zatem posiadanie drogiego aparatu wcale nie zwalnia z myślenia i z konieczności nauczenia się jego obsługi.
Przypomina mi to trochę biznesmenów, którzy kupują sobie samochody terenowe by później jeździć nimi z domu do pracy i z powrotem po pięknych asfaltowych drogach.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
darekcn42
1000p
1000p
Posty: 2606
Od: 9 lut 2009, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wilkołaz

Re: Epikaktusy,kaktusy itp...

Post »

Chyba Tomku chciałeś napisać pseudo-terenowe, bo to w teren się nie nadaje i tak, widziałem nie raz jak taka dziwaczna maszynka zakopała się w kałuży...
Co do fotografowania, to masz rację, żaden aparat nie zrobi za Ciebie zdjęcia, to osoba fotografująca odpowiada za jakość zdjęcia nie aparat. Znam wielu, którzy posiadają lustrzanki, jednak osobiście fotografuję kompaktem Fuji s6500fd, którego kupiłem za 500zł w tym roku.
Jeżeli chcecie to zerknijcie sobie na moje fotograficzne zamiłowanie. Może ktoś się przekona do fotografii.
Oto link.
http://www.darekcn4.flog.pl/
Pozdrawiam, Darek.
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Re: Epikaktusy,kaktusy itp...

Post »

Dyskusja trochę pogalopowała na inne tory ;:224 .
Tutaj przydatna strona dla miłośników mieszańców z rodzaju x Epicactus
http://www.epikakteen.de/14%20galerieei ... nstieg.htm
http://www.epiphyllumsociety.org
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20119
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Epikaktusy,kaktusy itp...

Post »

Tutaj przydatna strona dla miłośników mieszańców z rodzaju x Epicactus
http://www.epikakteen.de/14%20galerieei ... nstieg.htm
Już ją dawałem. :)
Świetna! Tyle roślin co tam jest to szok. I to najlepszych...
Ech, marzenie... ;:224
Awatar użytkownika
King Midas
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lis 2010, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Epikaktusy,kaktusy itp...

Post »

Dzięki Marku za info

Obrazek

a to jeden z kilku które pojechały ze mną na wakacje:

Obrazek
Awatar użytkownika
King Midas
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lis 2010, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Epikaktusy,kaktusy itp...

Post »

cd
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Re: Epikaktusy,kaktusy itp...

Post »

Ja też zapadłem na przypadłość o nazwie x Epicactus :;230 zobaczcie sami http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=252 .
Awatar użytkownika
King Midas
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lis 2010, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Epikaktusy,kaktusy itp...

Post »

No i bardzo dobrze więcej takich nam trzeba!!!
Niewiedzieć czemu jest to u nas niedoceniona roślina(i dalej trudna do zdobycia) może przez to że bez kwiatów wygląda nieciekawie.Co niektórzy narzekają że za wielka do kolekcji.A od czego sekator,nożyczki?W odróżnieniu od od większości kaktusów można je formować.Może jeszcze mało znana?No ale internet daje doskonałe możliwości poznawcze i wykorzystujmy to aby propagować te piękne kwiaty.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Arek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”