Henryk - moje kaktusy i sukulenty

Zablokowany
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mało nas! Nie do pieczenia chleba a do hodowli kaktusów

Post »

Na wiosnę będe szczepić 3 odrosty z tej 'pospolitej' parodii także, jeśli do tej pory nie znajdziesz to się upomnij - chyba, że chcesz się męczyć z takim małym odrostem choć to ryzykowne to zaoferuje nieszczepiony na podkładce. A może siewy? Ja planuje zaopatrzyć się w SuccSeed chyba, że uda mi się pozyskać nasiona w Polsce jak dostane odpowiedź od kaktusiarza z Wawy chyba, że wcześniej pojawi sie lista na 2011 Kamila Procházky.
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mało nas! Nie do pieczenia chleba a do hodowli kaktusów

Post »

Dzięki. Napisałem do pana Andrzeja, ale pewnie już zapakował paczkę. Jak tak to może wiosną. :D

Z tą nieuleczalną chorobą to całkowita prawda. Wyleczyłem się trochę z owadożernych, z domowych a z kaktusów nie mogę. Jak widzę zdjęcie takiej lobiwii czy ajlostery w sklepie to jak tu nie zamówić, żeby zakwitła w przyszłym roku. :roll:
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mało nas! Nie do pieczenia chleba a do hodowli kaktusów

Post »

Ja już zamówiłem nasiona parodi u Prochazki
Reposit-08
500p
500p
Posty: 799
Od: 25 sie 2010, o 15:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mało nas! Nie do pieczenia chleba a do hodowli kaktusów

Post »

Witaj :wink:
Wcale nie mało nas, a np. dzięki Tobie coraz więcej :tan
Piękne te Twoje parodie, prawdziwy z Ciebie specjalista, aż czuje się zawstydzona, ze mnie taka amatorka, ale co tam, wszystkich nas łączy ta sama pasja - kaktusy :D
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mało nas! Nie do pieczenia chleba a do hodowli kaktusów

Post »

banditoo pisze:Ja już zamówiłem nasiona parodi u Prochazki
Uuuua? A masz już aktualną listę czy można jeszcze korzystać z tej na 2010? Teoretycznie jest nadal 2010 :roll:
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mało nas! Nie do pieczenia chleba a do hodowli kaktusów

Post »

wzedłem na sklep online prochazki i wrzuciłem do koszyka co mi się podobało i wysłałem. Jedynie nie wiem czy mam odrazu płacić czy jak przyjdzie przesyłka
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mało nas! Nie do pieczenia chleba a do hodowli kaktusów

Post »

banditoo pisze:wzedłem na sklep online prochazki i wrzuciłem do koszyka co mi się podobało i wysłałem. Jedynie nie wiem czy mam odrazu płacić czy jak przyjdzie przesyłka
Aaa takie buty :)
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mało nas! Nie do pieczenia chleba a do hodowli kaktusów

Post »

Witaj Alino,

Miło poznać na moim nowym wątku. :)
Hoje jakie ogromne Też bym się uśmiechnęła o sprzedanie kawałeczek Tam Dao ale teraz to już nie ukorzenię więc może na wiosnę o ile Ci nie oskubią chętni wcześniej.
I pokaż tę laxiflorę, kwiaty ma śliczne.
Coś mi się wydaje, że większą "karierę" zrobię na wątku hoi niż na kaktusów! Eeee, co Wy wszyscy tacy fascynaci tych roślin? Przez lata w PTMK tylko 3-4 osoby poznałem co to się nimi interesują a tutaj już kilkanaście w kilka dni! Hmm... Niech będzie i tak. :D
H. Tam Dao na zapisy. :wink:
Napisz na priv.
Czy ja tam dobrze widziałam, że hojki miałeś też na balkonie? A ja się nie odważyłam wynieść na zewnątrz... no ale moje to raczej niemowlęta.
Wzrok masz dobry. :)
Stoi w szklarence na balkonie 4 moich największych krzaków. I dobrze im tam. Oczyiście nigdzie ich nie przenoszę - zimują tam jak pozostałe, tyle, że ograniczam mocno polewanie.

Na Twoje i innych Pań życzenie kilka zrobinych dziś zdjęć moich hoji - tym razem innych. :wit

hoja bella
Obrazek
hoja lacunosa
Obrazek
hoja laxiflora
Obrazek
hoja picta
Obrazek
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mało nas! Nie do pieczenia chleba a do hodowli kaktusów

Post »

Henryku Twoje hoje to mistrzostwo świata ogromne dorodne PIĘKNE ;:108 z bellą to ja sie dogadać nie mogę , ciągle zrzuca liście ;:223 ale twoja picta to mnie powaliła na kolana ale okaz :) moja sadzonka ma 2 liście ...tak dokładnie dwa i nie wiem czy da radę przeżyć zimę , tym bardziej że moje hojki zostaną pod opieką mojego M który nie obeznany za bardzo, ale całe 2 - 3 tyg spędzę z w klinice 100 km od domu z synem ...Boję się o niego i boję się o to co zastanę po powrocie ;:223
hen_s pisze:Przez lata w PTMK tylko 3-4 osoby poznałem co to się nimi interesują a tutaj już kilkanaście w kilka dni! Hmm... Niech będzie i tak. :D
jestem laik co to PTMK? czyżby Polskie Towarzystwo Miłośników Kaktusów? tu jest więcej hojkowo zakręconych :) ja jeszcze oprócz hoj i fiołków wpadłam w storczyki i tak się moja miłość do coraz większego kręgu zielonych powiększa
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mało nas! Nie do pieczenia chleba a do hodowli kaktusów

Post »

Witaj Daga - i proszę nie zawstydzaj mnie!
Jaki ze mnie specjalista?
Ot, więcej lat hoduję rośliny i tyle. Niestety też mam nieco więcej lat...

Jeśli w czymś mogę pomóc - pisz!

Pozdrawiam
Henryk
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mało nas! Nie do pieczenia chleba a do hodowli kaktusów

Post »

Twoje hoje to mistrzostwo świata ogromne dorodne PIĘKNE z bellą to ja sie dogadać nie mogę , ciągle zrzuca liście ale twoja picta to mnie powaliła na kolana ale okaz
Zawstydzony jestem :oops:
Nie wiedziałem nawet, że z tymi roślinami jest kłopot...
Napiszę tyle, że one nie cierpią przestawiania i przekręcania nawet. Też dotyku, przeciągu etc. WSZYSTKIE o małych liściach. To jest ogólnie znane i pewnie to wiesz ale nie szkodzi napisać - może ktoś przeczyta mniej w temacie obeznany.
Te są spore - jest z czego ciąć jakby coś. :D

aha, przy okazji - to jest cała moja lista rodzaju hoja tych co posiadam. Niewiele ich, napawdę. I wiele więcej nie potrzebuję bo jednak sporo miejsca potrzebują.
hoja bella
hoja gracilis
hoja laxiflora (kentiana?)
hoja picta
hoja carnosa compacta
hoja carnosa compacta variegata
hoja eitapensis
hoja halophylla
hoja lacunosa
hoja mini bell
hoja silver pink
hoja australis
hoja multiflora
hoja sp. Tam-Dao !! (duży liść)

PTMK to Polskie Towarzystwo Miłośników Kaktusów. Ciekawie tam.. I Forum mamy... Ale jakoś mniej uczęszczane :|

Pozdrawiam i zapraszam częściej
Henryk
Awatar użytkownika
Agnezja
200p
200p
Posty: 273
Od: 7 lis 2009, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. podlaskie

Re: Mało nas! Nie do pieczenia chleba a do hodowli kaktusów

Post »

Witaj Hen :) Obejrzałam Twoje roślinki i też oniemiałam, jak wszyscy tutaj. Nie dość, że lubię kaktusy i inne sukulenty to też uwielbiam hoye, Twoje są piękne i zadbane, aż miło popatrzeć.
Co do popularności tego gatunku, u mnie w miejskich kwiaciarniach wiszą i wiszą... sobie niewielkie, urocze c.compakty i nikt nie zwraca na nie uwagi, czyli trzeba się chyba odczarować na hoye, a potem zaczarować na dobre ;)
H. laxiflore pierwszy raz widzę i bardzo spodobały mi się 'jeżynowe' kwiatki. ;:108
Tam Dao cudna, listki trochę podobne do aff. fungii, ale pewnie kwiecie inne.

Jeśli byś był łaskaw, poproszę przy najbliższej okazji o kilka fotek haworthii, które też uwielbiam, choć ich kolekcję mam bardzo małą.
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mało nas! Nie do pieczenia chleba a do hodowli kaktusów

Post »

hen_s pisze: PTMK to Polskie Towarzystwo Miłośników Kaktusów. Ciekawie tam.. I Forum mamy... Ale jakoś mniej uczęszczane :|
Forum jest uczęszczane ale nie te na którym się ostatnio zarejestrowałeś. Wejdź na Ptmk Wrocław - tam po prawej pulsuje ikonka forum :wink:
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”