Moje kaktusy - Justyna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grzdyl
500p
500p
Posty: 694
Od: 8 gru 2008, o 00:12
Lokalizacja: Police

Re: Moje kaktusy - Justyna

Post »

Czasem, zwłaszcza kaktusy kolumnowe na skutek zmian genetycznych tworzą formy spiralne (spiralis). Dla przykładu http://tiny.pl/hr7fv Echinopsis eyriesii nie rośnie zbyt wysoki, więc i jego spirala nie będzie aż tak rzucała się w oczy. Nie mniej jednak jest to nieczęste zjawisko. Masz więc bardzo rzadki okaz.
Pozdrawiam,Władek.
Wykształcenie - coś, co mądremu mówi, jak mało wie, natomiast głupiemu, jak wiele potrafi. (J. Tuwim)
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Moje kaktusy - Justyna

Post »

Jak będzie miał taki odrost to ja zamawiam jeden :D
Awatar użytkownika
Justynek
200p
200p
Posty: 396
Od: 26 lip 2010, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie, Zambrów

Re: Moje kaktusy - Justyna

Post »

Grzdyl pisze:Czasem, zwłaszcza kaktusy kolumnowe na skutek zmian genetycznych tworzą formy spiralne (spiralis). Dla przykładu http://tiny.pl/hr7fv Echinopsis eyriesii nie rośnie zbyt wysoki, więc i jego spirala nie będzie aż tak rzucała się w oczy. Nie mniej jednak jest to nieczęste zjawisko. Masz więc bardzo rzadki okaz.
Dziękuję Władku za podpowiedź. Widać, że jest inny, ale nie wiedziałam, że taki wyjątkowy. Jak to mówią: trafiło się ślepej kurze ziarno :;230 Zwłaszcza, że pozostałe kaktusy z mojej kolekcji to raczej dość pospolite gatunki.

moritius pisze:Jak będzie miał taki odrost to ja zamawiam jeden :D
Ok, tylko jak będzie miał odrosty i wstawię zdjęcie to musisz się przypomnieć, bo ja mam dobrą pamięć, ale krótką :;230


Ale mnie wzięło na te przysłowia i powiedzenia :lol:
Pozdrawiam, Justyna
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
maribat
1000p
1000p
Posty: 4942
Od: 4 mar 2010, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kaktusy - Justyna

Post »

Justynko kłujaczki z pierwszej strony śliczne, cudnie je ujęłaś z góry ;:138 ;:138
Ulubieniec mamy bardzo bogaty w szczepki ;:224 :;230
Echinopsis w kwitnieniu- fantazja- aż szkoda, że tak krótko :roll:
:wit
wszystko moje jest tu:
zapraszam
Awatar użytkownika
Justynek
200p
200p
Posty: 396
Od: 26 lip 2010, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie, Zambrów

Re: Moje kaktusy - Justyna

Post »

Marto, aż się zarumieniłam od tych komplementów :;230 , ale bardzo dziękuję ;:196

Chyba muszę w końcu zrobić jakąś zbiorczą fotkę mojej kolekcji. Bo to co do tej pory pokazałam jest tylko częścią. Chociaż jak pisałam wyżej, raczej żadnych rewelacji w niej nie ma. I to chyba wina ograniczonego dostępu :roll:
Pozdrawiam, Justyna
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
maribat
1000p
1000p
Posty: 4942
Od: 4 mar 2010, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kaktusy - Justyna

Post »

Justynko piszesz, że `rewelacji nie ma`.. a ja powiem, że najfajniejsze we własnej kolekcji jest to , że cieszy każdy okaz. I ja w porównaniu z oglądanymi tutaj zbiorami to maluczka jestem ;:224 :;230
wszystko moje jest tu:
zapraszam
Awatar użytkownika
Justynek
200p
200p
Posty: 396
Od: 26 lip 2010, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie, Zambrów

Re: Moje kaktusy - Justyna

Post »

Właściwie to rewelacji nie ma dla bardziej doświadczonych kaktusiarzy. Dla mnie każdy, którego nie mam to ciekawy okaz, zwłaszcza że w moim małym miasteczku wybór jest ograniczony. Ale jak mam jakiegoś nowgo kaktusa, albo coś kwitnie to jestem strasznie dumna. Na czym cierpią znajomi, którzy mnie odwiedzają, bo wszyscy muszą przymusowo oglądać. A wiem, że tylko nieliczni są zainteresowani :;230
Pozdrawiam, Justyna
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
maribat
1000p
1000p
Posty: 4942
Od: 4 mar 2010, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kaktusy - Justyna

Post »

Justynek pisze:A wiem, że tylko nieliczni są zainteresowani :;230
O, dobre i prawdziwe to co piszesz :;230
i ja się oduczyłam pokazywać swoje `zbiory`, bo nieliczni tylko rozumieją, a większość uważa , że to kolekcja dzieci ;:224 :;230
wszystko moje jest tu:
zapraszam
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Moje kaktusy - Justyna

Post »

Zgadzam sie z Wami dziewczyny też mam tak ,że chciałabym wszystkim pokazywac swoje roślinki,a już jak kwitną to wogólenie ma o czym mówic.Ale nie wszyscy są tym zainteresowani :D (zupełnie nie wiem dlaczego :;230 )
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje kaktusy - Justyna

Post »

Justynek pisze:Właściwie to rewelacji nie ma dla bardziej doświadczonych kaktusiarzy. Dla mnie każdy, którego nie mam to ciekawy okaz, zwłaszcza że w moim małym miasteczku wybór jest ograniczony. Ale jak mam jakiegoś nowgo kaktusa, albo coś kwitnie to jestem strasznie dumna. Na czym cierpią znajomi, którzy mnie odwiedzają, bo wszyscy muszą przymusowo oglądać. A wiem, że tylko nieliczni są zainteresowani :;230
Hahah. Mam to samo. :lol: Kolegę zawsze oprowadzałem. :;230 O kuzynach nie mówie, bo oni są trochę zainteresowani. Ja może będę zainteresowany. :P
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje kaktusy - Justyna

Post »

To normalne. W miarę zagłębiania się w temat kaktusów wyrabiamy sobie jakąś skalę atrakcyjności roślin. Na początku wszystko się podobało co miało ciernie a dziś już mamy "wysublimowany gust". Niektórzy już od samego początku się określili a niektórzy do tego doszli po miesiącach. Ja np. należę do tej drugiej grupy, wprawdzie jeszcze do końca się nie określiłem ale jedne kryterium mam już sprecyzowane - kwiaty, wielkie i barwne.
Sorry za OffTopic, bo w sumie nie powinno tu pisać o swoich przemyśleniach tylko 'konstruktywne wypowiedzi' :lol:
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
Justynek
200p
200p
Posty: 396
Od: 26 lip 2010, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie, Zambrów

Re: Moje kaktusy - Justyna

Post »

Artur89 pisze:To normalne. W miarę zagłębiania się w temat kaktusów wyrabiamy sobie jakąś skalę atrakcyjności roślin. Na początku wszystko się podobało co miało ciernie a dziś już mamy "wysublimowany gust". Niektórzy już od samego początku się określili a niektórzy do tego doszli po miesiącach. Ja np. należę do tej drugiej grupy, wprawdzie jeszcze do końca się nie określiłem ale jedne kryterium mam już sprecyzowane - kwiaty, wielkie i barwne.
Sorry za OffTopic, bo w sumie nie powinno tu pisać o swoich przemyśleniach tylko 'konstruktywne wypowiedzi' :lol:
Ja jestem na etapie:podoba mi się wszystko co ma kolce :;230 Ale to też ma swoje dobre stony, bo ciągle coś szukam i czytam żeby poszerzyć swoją wiedzę. A jeśli chodzi o wypowiedzi, a zwłaszcza moje wypowiedzi w tym wątku to wolałabym nie sprawdzać ich pod względem merytorycznym :lol:
Pozdrawiam, Justyna
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Moje kaktusy - Justyna

Post »

Skąd ja to znam :tan mnie tez się podobają kaktusiki im większe dziwadło tym fajniejszy, duże małe, okragłe, podłużne, wszystkie są piękne ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”