zaczątki kolekcji

Awatar użytkownika
OnArt
200p
200p
Posty: 375
Od: 4 sie 2009, o 18:01
Lokalizacja: zach-pom.

Re: zaczątki kolekcji

Post »

A ja troszeczkę dziegciu dorzucę do tematu. Substrat na zdjęciach wygląda jak by był do pomidorów a nie kaktusów. Szkoda by było zmarnować taką kolekcję. Zdecydowanie za żyzna gleba.
Kaktusiarze - tacy - jesteśmy.
Moje STORCZYKI
Moje KAKTUSY
an-na22
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 25 cze 2010, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: zaczątki kolekcji

Post »

OnArt - wszystkie kaktusy mam wsadzone do ziemi do kaktusów!!Także nie wiem co mogę jeszcze zrobić aby ją ulepszyć. Te stare kaktusy tak samo traktuję i rosną.
Pozdrawiam, Ania:)
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Re: zaczątki kolekcji

Post »

Kolekcja bardzo fajna
Jak te wszystkie maluszki podrosną to będzie bardzo bogato. Czyżby to setka maluszków zakupiona na All.. od pani M....Ja skusiłam się na takową w zeszłym roku i nie narzekam.
Co do substratu, to faktycznie jest zbyt żyzny. Ja do podłoża do kaktusów (1 część) dodaje żwirek akwarystyczny (1 część), piasek taki z piaskownicy też 1 część, odrobinę pokruszonej cegły i w celu aseptycznym pokruszonego węgla drzewnego. Przy takim substracie woda nie zalega w donicy i masz pewność, że korzenie i katus Ci nie zgnije.
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
an-na22
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 25 cze 2010, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: zaczątki kolekcji

Post »

Dziękuję za Wasze odpowiedzi!! Jak będę przesadzać to wymieszam tą ziemię, teraz mam żwirek na dnie doniczki i ziemię do kaktusów.
Tak maluszki zakupione na all u pani M - też jestem bardzo zadowolona!
Pozdrawiam, Ania:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”