Moje sukulenty - tomboj0

Zablokowany
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Moje sukulenty - tomboj0

Post »

Uwielbiam tu zaglądać :!: ...piękne, dorodne rośliny i takie dzikie.
Lubię te pajęczyny ,źdźbła traw i choinek wyglądają jak w naturze....super ;:215
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Moje sukulenty - tomboj0

Post »

U Ciebie jak zawsze bardzo klimatycznie, pięknie pokazane rośliny ;:173

G. prochazkianum teraz wygląda dużo ciekawiej, przeszedł fajną metamorfozę. To niesamowite, że rośliny tak potrafią się przystosować do nowych warunków, hartują się, zmieniają i pięknieją.

Twoje Gymnocalycium nigriareolatum v. densispinum wygląda tak, jak to rosnące dziko ;:108
http://www.cactusinhabitat.org/images/u ... 040447.JPG
a pod tym adresem można obejrzeć więcej fotek tej ciekawej rośliny
http://www.cactusinhabitat.org/index.php?p=specie&id=72
tomboj0 pisze:Skłamałbym mówiąc, że wszystkie rośliny mają takie same warunki. Turbinikarpusy oczywiście stoją w suchym miejscu tzn. pod południowym okapem dachu, w cieniu opadowym. Tam mają się świetnie.
Idąc za Twoim przykładem zamierzam w przyszłym sezonie poczynić pewne zmiany. Postaram się znaleźć dla poszczególnych rodzajów jak najlepsze miejscówki. Osobne dla tych, które potrzebują więcej słońca i ciepła np. Echinocereusy i tych które wolą półcień np. gymnolki ;:208


Pozdrawiam :wink:
tomboj0
500p
500p
Posty: 655
Od: 10 gru 2007, o 22:15
Lokalizacja: Wrocław, Karwiany

Re: Moje sukulenty - tomboj0

Post »

Dzięki za oddwiedziny i sympatyczne posty.
Zgodnie z sugestią moderatora proszę o zamknięcie wątku i zapraszam wszystkich do drugiego tomu pt. "Pajęczynowy zakątek" (dziękuję Henryku za pomysł:)
Na zakończenie mały off topic - odlatujące żurawie, ta fotka wydała mi się odpowiednia w tym miejscu:
Obrazek
pozdrawiam
tomek
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”