Moje kaktusy- Bartii9512

Awatar użytkownika
bartii9512
500p
500p
Posty: 858
Od: 30 mar 2010, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Planuje iść głównie w rodzaje takie jak Lobivia, Acanthocalycium, Echinopsis i Rebutia. Pewnie jakieś drobnonasienne Parodie.
Większość będę starał sie głównie uzyskać z własnych wysiewów, czyli znowu będzie wojna w domu o parapety :twisted:
Moje kaktusy | Pozdrawiam, Bartosz.
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Z nami pewnie w niedługim czasie na nowo zbudujesz kolekcję :) Zawsze można odwiedzić południowych sąsiadów w celu dokonania 'przemyślanych' zakupów choć przy takiej mnogości roślin jest to dość trudne lub tak jak piszesz, wznowić zabawę z wysiewami :wink: Poza tym, jako, że mróz spustoszył ci kolekcję to może warto pomyśleć o zbudowaniu mniejszej lub większej grupy złożonej z mrozaków (opuncje, echinocereusy, eskobarie, pediaki, skleraki etc.) :idea: Zawsze to coś zostanie na balkonie/szklarni gdy wszystkie inne kaktusy pójdą na zimowanie i nie trzeba się będzie martwić przymrozkami. Ja właśnie powoli tworzę własną, skromną ze względów metrażowych grupę mrozaków ale na chwilę obecną koncentruje się głównie na echinocereusach.
Bywaj częściej na forum bo grupie to zawsze raźniej :)
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

bartii9512 napisał(a):
(...) Echinopsis i Rebutia. Pewnie jakieś drobnonasienne Parodie (...)
TO mi się podoba! ;:333
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Mnie też się to podoba ;:333
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

bartii9512 pisze:Planuje iść głównie w rodzaje takie jak Lobivia, Acanthocalycium, Echinopsis i Rebutia. Pewnie jakieś drobnonasienne Parodie.
Większość będę starał sie głównie uzyskać z własnych wysiewów, czyli znowu będzie wojna w domu o parapety
Cztery pierwsze rodzaje to rozumiem, że z siewu ale...ciekawią mnie szczególnie te ;:oj drobnonasienne parodie bo plan pioruńsko ambitny ;:215 ale superowy ;:138

Wszelkim siewom kibicuję ;:138 (to już maniakalne u mnie :lol: ) i od razu proszę o zdawanie relacji ze szczególnym uwzględnieniem parodii... niecałkiem bezinteresownie ale nie chodzi o wyłudzenie tylko o odgapienie...to tak na uspokojenie.
Ja z kurzowych wysiałam mieszańce co mi się same uprodukowały... i nawet coś już zaczyna wyłazić ale czy coś się uchowa to czas pokaże. To był próbny siew bo po pierwsze muszę przetestować lampki na noworodkach(boszeee jak to brzmi :lol: ) a po drugie chciałam mieć jakiekolwiek własne doświadczenie w sianiu takiego pyłu.
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Bartosz ,pokaż co Ci zostało po ataku wełnowców,ja też straciłem dwie piękne Rebucje przez te robactwo,ale w zamian,
kupiłem 10 szt i zaraz po zakupie lepiej mi się na sercu zrobiło jak na nich patrzę ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Było tego tyle a tu trzeba od nowa... to bywa faktycznie dołujące. Widziałem na wcześniejszych stronach ze już malutka Lobivia arachnacantha daje kwiata. Sam mam taka (i jak większość Lobivi dopiero od roku) i chyba ona jedyna mnie pozytywnie zaskoczyła taka mała a chętnie kwitnie. Jak idzie odbudowywanie? Echinopsis multiplex też się zmarnował?
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
x-Cz-a

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Myślisz pozytywnie a to daję siłę ;:180
Odbudowuj kolczaste a my będziemy wsparciem i razem z Tobą,trzymaj się ;:215
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2578
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie (Żyraków/Rzeszów)

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Rzeczywiście dawno cię tu nie było, ale wróciłeś, dobrze, że jesteś, bo nie miałem z kim o szczepieniu gadać :wink:.

A skoro zostajesz przy rodzaju lobiwia, to jakbyś był zainteresowany, prawdopodobnie będę miał w tym roku na wydaniu parę siewek, bo rosną dość solidnie. (a jakbyś chciał, mam też nasiona E. subdenudata x E. eyriesii, co na podkładki chcę przeznaczyć - ale z taką ilością nasion, jaka mi została, obsiałbym chyba z 15m^2 :lol:; no chyba, że już nie szczepisz).
Trzymaj się, rozwijaj kolekcję ;:333
Moje wątki (linki) | Hybrydy Chamaecereus na celowniku: 'Annie', 'Cintia', 'Glashouse Walz', 'Nelissa', 'Perla di Verona', 'Quenny', 'Wotan' :wink:
Pozdrawiam - Aleksander
Carpe diem. :wink: | Metody niekonwencjonalne - pozyskiwanie nasion, klonów, ciekawych roślin
Awatar użytkownika
bartii9512
500p
500p
Posty: 858
Od: 30 mar 2010, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

No więc ten tydzień minął mi w całości na szpitalu, dopiero dzisiaj wróciłem, można powiedzieć że jest ze mną wszystko w porządku, o ile jutro słonko na parapet zawita i aparat zrobi ładne fotki to pokaże "resztki" mojej kolekcji :D
Moje kaktusy | Pozdrawiam, Bartosz.
Awatar użytkownika
Schatten
50p
50p
Posty: 55
Od: 14 lut 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Witaj Barti,
zaintrygowało mnie przycinanie kaktusów ;)
Ostatni wpis był o powrocie ze szpitala i wątek umilkł- mam nadzieję że wszystko dobrze i to tylko nadmiar pracy jest przyczyną braku obiecanych zdjęć, które chętnie obejrzę ;:172


Pozdrawiam! :wit Ola
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 2#p4099962" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje małe roślinne schronisko :)
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Bartek,słoneczko już wysoko,więc czekamy za tymi fotkami ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
bartii9512_
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 kwie 2022, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Cześć wszystkim :wit
Niektórzy może mnie pamiętają, kiedyś zapalony dzieciak, dzisiaj juz 27 na karku.
Po 8 latach postanowiłem powrócić do hobby jakim były kaktusy, wcześniejszą kolekcje zniszczył mróz, choroba dodatkowo namieszała mi w życiu i odpuściłem sobie wszystko. Pochłonęła mnie praca i aktualnie zaczęło mi brakować kaktusów i w zasadzie potrzebuje waszej pomocy bo całkowicie zapomniałem gdzie można kupić nasiona, cokolwiek. Po takiej przerwie niewiadomo od czego zacząć.
Może ktoś jest chętny w jakiś sposób pomóc?
Jedyne kogo pamiętam do zdecydowanie Tomka i jego Lobivie :D

Wątek jest mój lecz nie jestem w stanie odzyskać hasła do poprzedniego konta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”