Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Niby tak ale Twoje były pewnie kilkuletnie a te marketowe to są tak pompowane że czasami trudno określić ich wiek

-- So 25 sty 2014 20:38 --
nolina pisze:
ROBERTOBORO pisze:Ja mam 2 duże i z 15 małych i mogę dodać że u mnie dwa lata temu -6 przeżyły i nic im nie było
Robercie to mnie pocieszyłeś :D dlatego ,że te, które mam z twojego stadka są razem z innymi w piwnicy teraz maja +10
Szkoda by mi ich było :D
Według mnie to są one trudne do zniszczenia . Ale nie lubią stać długo w wodzie przynajmniej u mnie
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Marku,Robercie,Henryku - wg mnie jest jeszcze jedno " ale ? ".
Dużo zależy od tego,jak kaktusy zareagują na zmianę podłoża ?
Czyli - ile czasu potrzebują te 'marketowce' po zmianie podłoża,by zakwitnąć ?
Różnie to bywa u różnych rodzajów.Czasami wystarczy kilka miesięcy,a czasami potrzeba aż kilku lat.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Substrat, ale i inne warunki, przede wszystkim nasłonecznienie. Ale te z tego marketu chwasty wyglądają naprawdę dobrze i zdrowo, więc one chyba hiszpańskie, a nie holenderskie. Więc jeśli są w wieku do kwitnienia to, mimo straty 2/3 korzeni przy przesadzaniu, myślę, że powinny zakwitnąć.

A dziś, z okazji siarczystych mrozów, pierwszy marny kwiatuszek w tym roku. Marny chwaścior, marna fotka, ale jest ;)
Obrazek
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Ooo! A u mnie nawet pączków jeszcze nie ma... Ale w tej chwili na zimowisku gdzie stoją moje rebucjowate jest temp. od 1-5 stopni... ;:218
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Chwaścior? :( ... stara się zapracować na milsze określenie :lol:
A nowe zakupy ;:333
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Widzę, że im bardziej lekceważący stosunek do rośliny, tym ona bardziej się stara! Więc to jest ten sekret, dla którego moje kwitną sobie od niechcenia - za dobrze mają!! ;)

Śliczny zimowy kwiatek! To co - otwierasz sezon? :D
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Podpinam się do pytania Lucynki :D
To znaczy - mam się już bać nowych zakupów...? ;:306
Kwiat w żadne sposób nie da się określić, że marny. Pierwszy zwiastun piękna!
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Chwast, jak chwast, marketowa rebucja bez numerka to żadnej wartości nie ma, a kupiona właśnie parę tygodni temu, bo miała wyraźne pąki. Na wiosnę trza będzie opchnąć i zainwestowane 3 złocisze odzyskać ;)

A sezon to zacznie się, jak będzie wysiew, czyli chyba całkiem niedługo już...
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Nic tak nie poprawia nastroju jak taki widok ;:138 z błękitną krwią czy nie i tak jest super.
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

czarny pisze:Substrat, ale i inne warunki, przede wszystkim nasłonecznienie.
Może niezbyt jasno się wypowiedziałem,ale mnie chodziło Marku wyłącznie o substrat,a właściwie o reakcję różnych rodzajów kaktusów na jego zmianę.Wszystkie moje kaktusy stoją na zewnętrznym parapecie południowego okna balkonowego,czyli w pełnym słońcu.
Mnie chodziło o takie przypadki :

Notocactus crassigibbus.
W 2010 roku kwitł jeszcze pięknymi,dużymi kwiatami.Wiosną 2011 roku przesadziłem go do większej doniczki
i odpowiedniego podłoża kaktusowego,bo okazało się,że przez ostatnie lata siedział sobie w samym torfie.
Przez 2 lata ( 2011 i 2012 ),a właściwie to 2 sezony nie ruszył prawie z miejsca - prawie żadnych przyrostów.
Dopiero w mijającym już 2013 roku ruszył ze wzrostem i to dosyć mocno,ale kwiatów nie pokazał.
Mam nadzieję,że w przyszłym roku już zakwitnie,bo 3 lata bez kwiatów to trochę długo.
Dla lepszego zobrazowania kilka zdjęć z datami ich powstania :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
11.07.2010. - 05.11.2011. - 15.09.2012. - 04.10.2013.

Notocactus uebelmannianus.
We wrześniu 2011 roku kupiłem okazałego kaktusa.Był okrąglutki jak balon.Sprzedający mówił,że kwitł każdego roku.
Po 2 dniach przesadziłem go do większej doniczki i do odpowiedniego podłoża kaktusowego,
bo oczywiście rósł sobie w samym torfie.Po miesiącu stracił swój ładny wygląd i skurczył się ponad 50 %.
Przez cały 2012 rok dochodził powoli do siebie,czyli do normalności.
W sezonie 2013 sporo urósł i myślałem,że zakwitnie.Jednak na kwiatki będę musiał poczekać do przyszłego 2014 roku.
I tym razem pomogę sobie zdjęciami z datami ich powstania.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
12.09.2011. - 15.09.2011. - 13.10.2011. - 02.07.2012. - 04.10.2013.

Hamatocactus ( Ferocactus ) hamatacanthus.
Był przesadzony zaraz po zakupie z tego torfu do nowego podłoża kaktusowego i zakwitł od razu w następnym roku ( po 11 m-cach ) i to dosyć obficie.Okres zimowego spoczynku spędził w specjalnym pomieszczeniu z niską temperaturą jak wszystkie kaktusy.Od wiosny 2013 roku wystawiony na parapet zewnętrzny na pełne słońce razem z pozostałymi kaktusami.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
10.11.2012. - 14.06.2013. - 07.09.2013. - 04.10.2013. - 12.10.2013.

Gymnocalycium baldianum.
Na początku czerwca 2010 roku kupiłem w kwiaciarni gymnocalycium z tzw.rzutu "Kaktus Mix " Był gładki,błyszczący,okrąglutki,jakby napompowany.Niby baldianum,ale jakoś niepodobny do baldianum .Był posadzony w samym torfie.Po kilku dniach przesadziłem go do odpowiedniego podłoża i wystawiłem na parapet zewnętrzny na pełne słońce.
Wystarczyło tym razem tylko kilka tygodni i kaktus zakwitł.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
15.06.2010 r. - 29.06.2010 r. - 24.07.2010 r. - 30.07.2010 r.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Mój H. setispisnus też pochodzi z marketu- kupiłam go w 2009 roku i zakwitł pierwszy raz dopiero 2 lata temu, więc z tym kwitnieniem może być różnie... teraz siedzi z Rebutiami w temp. ok 5 stopni i na razie nic mu nie jest, ale całe lato siedział pod chmurką, aż do przymrozków, więc się zahartował :)
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Oczywiście Marianie się zgodzę, zmiana warunków różnie służy i oczywiście nie dotyczy to tylko marketowców. Jak już kiedyś wspominałem, kilka razy kupowałem medio od Niemiaszków. Tam chyba wszyscy pędzą rośliny, bo od trzech czy czterech sprzedających zawsze dostawałem niezłe ogóry. Przez rok, albo dwa, to one się kurczyły niźli rosły (no ale kwitły) ;)
Natomiast z marketowcami to różnie bywa. Holenderskie to niestety są pędzone zazwyczaj niemiłosiernie. Natomiast do roślin pochodzenia hiszpańskiego (m.in. Kanary) nie można mieć zastrzeżeń - zazwyczaj wyglądają ładnie i zdrowo - tzn. teoretycznie ładniej wyglądają holenderskie, zieleniutkie, napompowane kaktusiki, no ale wiadomo o co chodzi. A jeszcze inna sprawa, że różnie rośliny lubią kwitnąć. Mam jakiegoś marketowego G. baldianum i też od razu kwitł. Miałem marketowego N. uebelmannianus i piernik ze cztery lata u mnie nie dał kwiatu (więc poszedł w pierony ;) - po takim czasie to już raczej nie trudności przystosowawcze były powodem braku kwiatuchów, a zapewne co innego. Więc skoro dwa badylaki u mnie zachowały się podobnie, jak u Ciebie to mam nadzieję, że i Hamatocactus się zachowa podobnie ;)
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Nie straszcie tym N ubelmannianus.... brałem go dla kwiatów. Mam jeszcze 2 inne notki które przesiedziały sobie w pełni słońca co ja wyraźnie ruszyło i jeśli w tym roku nie puszczą kwiatów będę zły.

Z tym pompowaniem to naprawdę idą ostro.... jak widzę pękatą mammillarie wys 10cm za 4,99 to ostro ją pchali.... ale przynajmniej kwitnie i co roku kwitnąć będzie. Gorzej właśnie z tymi rodzajami dającymi wielkie kwiaty im nie zawsze się chce.
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”