Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Zablokowany
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

No i miał być szał kwiatów medio w weekend i się pogoda spieprzyła. Dziś kilka fajnych roślin już zaczęło się rozwijać (m.in. najulubiona M. aureiflora v. eburnea), ale się nie rozwinęło. Mam nadzieję, że jutro lub choć w poniedziałek będzie z rana trochę słońca, bo dłużej kwiatki mogą nie przetrwać. Pozostaje parę fotek, które wczoraj udało się cyknąć.

Obrazek
KK 637 Mediolobivia haagei var. orurensis

Obrazek
KK 873 Mediolobivia sp. - nie wiem co to zacz. Kupiona, jako einsteinii, ale to na pewno nie to. Roślina wygląda na atrovirens, natomiast kwiat jak u euanthemki i raczej nie jest to błąd z KK 973. A kwiatek naprawdę ładny - żółty, czerwony i na końcach płatkó fioletowo-biały.

Obrazek
RH 326 Mediolobivia haagei var. eos (kupione, jako mixta, ale nie wiem o co Ritterowi chodziło z opisem mixta)

Obrazek
KHM 9840 Mediolobivia malochii

Obrazek
RH 327a Mediolobivia haagei var. eos

Obrazek
WR 650 Mediolobivia atrovirens var. zecheri

Obrazek
WR 305 Mediolobivia leucanthema - jedna z ulubionych roślin z fajowymi cierniami, jedyna, która dziś cokowliek się otworzyła.
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

super , to co lubię :D
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

Też lubię na tych roślinach oko "zawiesić". :)
Ładne!
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

Trochę słońca z rana i chłodno. Ulubiona pogoda mediolobiwek = trzeba podlać :]

Obrazek
KHM 9840 Mediolobivia malochii - jeszcze raz bo dołożyła 2 kwiatki

Obrazek
WR 305 Mediolobivia leucanthema - też jeszcze raz bo w słońcu ładniejsza fotka

Obrazek
FR 1118 Mediolobivia pygmaea var. gracilispina

Obrazek
RH 330 Mediolobivia pygmaea var. rutiliflora

Obrazek
WR 646 Mediolobivia pygmaea var. friedrichiana

ObrazekObrazek
Mediolobivia einsteinii var. aureiflora f. eburnea - jedna z moich ulubienic, niestety chce więcej słońca do kwiatów. To jakaś hybryda, a nie naturalne znalezisko, ale z czym liźnięte to nie mam pojęcia. Pan Andreas Wessner, znany niemiecki krzyżownik echinopsów, niestety nie odpowiedział mi co zacz. Fakt faktem roślina wygląda, jak aureiflorka, kwiat w miarę też, tylko biało-kremowy, natomiast owoc i nasiona już troszkę inny, początkowo myślałem że jak ajlosterki, ale chyba bardziej jednak jak zwykłej rebucji. Tylko jakoś nie wydaje mi się, żeby medio z rebucją dało się skrzyżować, już prędzej właśnie z ajlosterką. Trzeba będzie kiedyś rozciąć kwiat, żeby zobaczyć budowę w środku :]
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

Trochę słońca z rana i chłodno. Ulubiona pogoda mediolobiwek = trzeba podlać :]
Nie za zimno??
Tutaj tylko 12 stopni. Czyli [chłodno + podlać = śmierć]. :twisted:

Jak czytam masz zacięcie naukowe. Do prawidłowej identyfikacji koniecznie potrzebne. Podziwiam to i doceniam. Ktoś taki jest nam tu potrzebny, ba, niezbędny. Obaj z Tomkiem który też się na tych roślinach wyznaje prawidłowo zdiagnozujecie nam nasze rebucjo-podobne. Doskonale. :idea:
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

W nocy przynajmniej 5 stopni było, a ma być ciut cieplej więc luzik. Czasami sprawdzam sobie pogodę tam, gdzie rosną w naturze i dopiero tam czasem mają hardcore, bo nie można zapomnieć, że mediolobiwki rosną na wysokościach 3000-4000m n.p.m. Tym bardziej, że troszkę muszę podlać, bo te ciepłe dni dały się we znaki 3 i 4-letnim siewkom, które sobie pąki wypuściły. Bez podlania zrzucą je raczej. Np. ta iscayachensis np. która miałą 5 kwiatów to spora roślina, mająca ze 4cm wzrostu, a teraz jest równiutko z substratem. To upalne lato + podlanie = śmierć :]
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
popiolek69
500p
500p
Posty: 802
Od: 22 paź 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Trawniki

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

Witam, przejrzałem cały Twój wątek i przyznaję że masz trochę tych medio które nie ukrywam też bardzo lubianymi przeze mnie roślinkami :) Mam pytanko czy może zapylasz swoje roślinki?
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

Conajwyżej bawię się w pylenie, bo siewy dopiero zaczynają kwitnąć, a kupnych roślin to mam 1-2 sztuki często, bo tyle tylko często było. Niby medio samopylne, ale np. z grupy einsteinii w ogóle się same nie pylą, a samopylne, kiełkowalne nasiona to dają najpopularniejsze rośliny. Rarytasy jakoś gorzej. Ale cośtam pewno będzie, jakby coś interesowało.

Tak naprawdę w pylenie mogę się zacząć bawić, jak zaczną kwitnąć maluchy, które w ostatnich dniach pikowałem do piąteczek.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

A rośliny z kwiatami czekają na słoneczny weekend :]
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
popiolek69
500p
500p
Posty: 802
Od: 22 paź 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Trawniki

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

To jeśli miałbyś jakieś nasiona do podkupienia to ja się piszę :)
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

Daj znać, za jakieś 3 miechy to się zobaczy :]

Mediolobiwki czekają na zapowiedziany słoneczny weekend. Próbka pąkowa poniżej, choć ta rozkrzewiona steinmannka raczej jeszcze nie w weekend da czadu :]
Obrazek

Zastanawia mnie natomiast inna stara haagejka (btw jak kupowałem nie było mowy, że to ukorzeniona po szczepieniu), która w ciągu ostatnich 3 lat dała cały jeden kwiatek. Teraz nie wiem czy nie szykuje się niezła parodia, tj. Parodia haagei var. orurensis ;:65
Obrazek

Natomiast nieśmiało trzeci dzień szczęścia z rozwinięciem kwiatu próbuje elegantulka, ale dziś znów nic z tego, tj. z pełni szczęścia :]
Obrazek
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
popiolek69
500p
500p
Posty: 802
Od: 22 paź 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Trawniki

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

Widzę w Twoich poszukiwaniach FR1115 czy chodzi o M. rosalbiflora? Pytam ponieważ posiadam ten numer plus kilkadziesiąt siewek z tamtego roku, a medio oczywiście będę pylił jak co roku :)
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

Ano chodzi o rosalbiflorkę. Byłbym zainteresowany, tylko roczne siewki to niestety raczej za małe na transport. No i oczywiście żeby to na bank był właściwy materiał, bo moje rosalbiflorki okazały się M. canacruzensis :/ Zresztą większośc z podpisu już niby miałem, dlatego marudzę, ech...
No i w ogóle to co mam w podpisie to muszę mieć, ale zbieram wszelkie lokalizacje, w poszukiwaniu jakichś ciekawych form, w tym roku np. z numerami RH kilka ciekawostek wysiałem. A na poniższych fotkach ciekawa forma elegantulki.

Obrazek
U mnie coś się dzieje w miniszklarence. Następne dwa dni to będzie przesilenie. A potem będzie jeszcze z 5 kwiatów i koniec z medio ;]



ObrazekObrazekObrazekObrazek
WR 632 Mediolobivia atrovirens var. yuquinensis - jedna z moich faworytek (dwie fotki) :]
WR 296 Mediolobivia steinmannii var. parvula
WR 650 Mediolobivia atrovirens var. zecherii

ObrazekObrazekObrazekObrazek
WR 484 Mediolobivia haagei var. nazarenoensis - kwiat mógłby być ciut ciemniejszy, ale ciernie raczej przeczą, że to mudanensis
WR 208 Mediolobivia steinmanii (czy płatki nie powinny mieć zaokrąglonych końcówek, jak na fotkach eucalyptanek na samym dole?)
WR 300 Mediolobivia steinmannii var. cinncinata
WR 502 Mediolobivia haagei var. elegantula

ObrazekObrazekObrazekObrazek
WR 520 Mediolobivia atrovirens var. ritteri
WR 700a Mediolobivia atrovirens var. ritteri
WR 578a Mediolobivia pygmaea
WR 676a Mediolobivia pygmaea var. knizei

ObrazekObrazekObrazekObrazek
WR 492a Meidolobivia steinmannii var. christanae (dwie fotki)
RH 204 Mediolobivia atrovirens var. pseudoritterii
RH 1123 Mediolobivia steinmannii

ObrazekObrazekObrazekObrazek
RH 1103 Mediolobivia haagei var. elegantula - ciekawa forma z silniej zaznaczonymi paskami na płatkach i lekko fioletowawych końcówkach (dwie fotki)
RH 1083 Mediolobivia pygmaea var. gavazzii
MPL 98 Mediolobivia pygmaea

ObrazekObrazekObrazekObrazek
FR 1113 Mediolobivia pygmaea var. rutiliflora - czyli klasyk (dwie fotki)
FR 1120 Mediolobivia pygmaea var. iscayachensis
FR 1122 Mediolobivia pygmaea var. iscayachensis

ObrazekObrazekObrazekObrazek
RH 2501 Mediolobivia steinmannii var. rauschii
KK 973 Mediolobivia euanthema var. oculata
KK 873 Mediolobivia sp. (euanthema?)
KK 968 Mediolobivia haagei var. orurensis

ObrazekObrazekObrazekObrazek
KHM 9840 Mediolobivia malochii
HS 170 Mediolobivia haagei var. orurensis
sobie 56 Mediolobivia haagei var. elegantula
WR 305 Mediolobivia leucanthema

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Mediolobivia einsteinii var. aureiflora (a nie schmiedcheniania, jak kupiona. Pierwsza moja einsteinii, więc sięnie pozbędę z sentymentu :])
Mediolobivia einsteinii var. aureiflora f. eburnea
Mediolobivia einsteinii var. aureiflora f. rubelliflora
Mediolobivia haagei var. eratensis (kupione nasiona jako pallida - niestety częsty błąd w Czechach, ta forma haagejki występuje również pod nazwą eratensis, ale nie jest to nazwa z żadnego opracowania. Mam identyczne roślinki z numerkami RH 1090, RH 1094 - znaczy roczne siewki. Generalnie poza tym, że to 'fake' to forma fajna z kremowo białymi kwiatami i zielonkawymi końcówkami płatków)

ObrazekObrazekObrazekObrazek
WR 304 Mediolobivia haagei - która trochę mnie martwi, bo wygląda trochę, jak orurensis.
FR 1114 Mediolobivia pygmaea var. tropaeoleptica (podejrzana o bycie graciliflorką)
Kupione, jako WR 208, ale ciernie, jakieś nie bardzo (M. cincinnata?).
AVF 37/2 Mediolobivia haagei - nie wiem czy to powinno być to, stare numery Frica. Identyczną roślinę mam pod numerem AVF 38

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Kolejny fake - moja WR 742 to na bank nie violaceostaminata, a zaś forma M. atrovirens v. haefneriana, którą Czesi sprzedają, jako wszystko inne :/ Na szczęscie mam jeszcze materiał z 2 innych źródeł
Mediolobiwki steinmannii bez numerków, dwie eucalyptanki, a trzecia to nie wiem (rauschii/cincinnata? bardzo ciemna skórka)
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

super roślinki :D
Ja od Czechów też mam niezgodne z opisem np. WR 676A z czerwonym kwiatkiem i WR 502 z żółtym
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”