Pustynni strażnicy - Spy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bibi56
500p
500p
Posty: 589
Od: 27 cze 2009, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Witaj Krzysiu wśród "kaktusowo zakręconych" fajne te Twoje kaktusiki, bardzo mi się podoba to pierwsze zdjęcie, a na nim taki ciepły klimat aż się rozmażyłam ;:91
U mnie też Echinopsis Multiplex króluje :D kiedyś tylko od czasu do czasu wypuszczał odrosty a w tamtym roku coś mu się pomieszało i nawypuszczał tego tyle, że już nie wiem co z tym robić, ale podobnie jak u Ciebie nie był odpowiednio zimowany. Także teraz z zapartym tchem będę także twoje Echinopsisy obserwować po zimowaniu i trzymać kciuki za pączka :D
pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

blabla pisze:Echinopsis multiplex pochodzi z ciepły rejonów Brazylii i by zakwitnąć nie potrzebuje chłodu zimą. Brak kwiatów może być spowodowany niewystarczającą ilością światła lub zdegenerowanym genotypem roślinki, która jeśli jest od wielu lat rozmnażana przez odrosty to "zapominała" po co się kwitnie.
Moje Echinopsisy-staruchy miały chyba 10 lat, gdy pierwszy raz zakwitły. I słowo daję Bilobilem-forte ich nie podlewałam, nie zapomniały zdolności kwitnienia. Jak dostały odpowiednią porcję słoneczka, to przestały przyrastać odrostami, za to kwitną - przeżywają drugą młodość. Odrostów nie usuwam i teraz będą kwitnąć i na matecznym i na odrostach - ciekawie wygląda taki obrośnięty całkiem dorosłymi "dzieciakami".
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Post »

Mi z kolei - poza wszystkimi roślinkami, wpadła w oko szczególnie opuncja. Coś maja te płaskie cholery w sobie, że nawet glochidy mnie nie zrażają :D
A co do e.multiplex - przyjmę chętnie nadwyżkę - mam różne dziwadła, a tego akurat, dość popularnego - jeszcze nie miałam okazji przetestować.
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Zgadzam się z Tobą. :D Ja mam 2 i jakoś tak mało. Fajnie wyglądają, bo mają całkiem inny kształt niż inne sukulenty.

Dzięki Krzysiek za fote opuncji. Niezła, niezła :wink:
Na ogrodach zamkowych byłem. Świetne wzory z żywopłotów. Najbardziej mi się to podobało:
Obrazek
A w palmiarni siostra była to mówiła, że fajnie.

Co do Echinopsisów to mam 2 małe multiplexy. Bardzo szybko się ukorzeniły.
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Awatar użytkownika
bibi56
500p
500p
Posty: 589
Od: 27 cze 2009, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Moje Echinopsisy-staruchy miały chyba 10 lat, gdy pierwszy raz zakwitły. I słowo daję Bilobilem-forte ich nie podlewałam, nie zapomniały zdolności kwitnienia. Jak dostały odpowiednią porcję słoneczka, to przestały przyrastać odrostami, za to kwitną - przeżywają drugą młodość. Odrostów nie usuwam i teraz będą kwitnąć i na matecznym i na odrostach - ciekawie wygląda taki obrośnięty całkiem dorosłymi "dzieciakami".[/quote]

DAK to mnie bardzo pocieszyły Twoje słowa. Mój też ma około 10 lat, więc może doczekam się kwiatka po zimowaniu?
Maniu jeśli tylko masz ochotę na E. multiplex to nie ma sprawy daj znać jak sie zdecydujesz :D
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

W swojej kolekcji mam roślinki z grupy Echinopsis multiplex uzyskane z nasion. Kwitną przy średnicy pędu ok. 5cm jakieś 5 lat od wysiewu. Zatem zdecydowanie chętniej niż te, które przez lata rozmnażane są jako odrosty.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Spy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1860
Od: 25 lip 2009, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Post »

No to Beatko, będziemy wspólnie czatować na kwiatki echinopsów. Mój najstarszy ma troszkę ponad 10 lat, więc może jakimś trafem się uda. W następnym roku, jak tylko pojawi się słońce, to w miarę możliwości postaram się go trzymać jak najdłużej na balkonie.
Pewno masz rację Tomku, nie ma to jak z nasionka. Choć i tak łatwiej uzyskać kwiat w foliowcu, niż na parapecie w mieszkaniu.

Hej Mania. Jeśli któreś Ci się szczególnie podobają, to chętnie lecz nie wcześniej niż w połowie sierpnia. Tylko ostrożnie odbierać w razie czego, bo się można ładnie pokłuć, co widać w moim przypadku na avatarze.

Bartku, teraz tym bardziej zachęcam do zawitania do palmiarni. Otóż jest tam do zobaczenia niezła sensacja. Wczoraj się dowiedziałem. Otóż zakwitła czterdziestoletnia agawa!
Wraz z kwiatostanem ma wysokość ok. 10m! Przeczytaj w necie zresztą. Warto to ujrzeć na własne oczy. Pojutrze lecę sfotografować.
Pozdrawiam. Krzysztof.
/Pustynni Strażnicy/
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2331
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Post »

podaj link ze fotką ciekawy jestem :)
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Awatar użytkownika
Zgredo
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1291
Od: 1 maja 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Bardzo podoba mi się Twoja kolekcja - wygląda całkiem rozwojowo ;) Urzekające jest pierwsze zdjęcie, jakie wstawiłeś - pełne uroku :)
"Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"
Moje... wszystko
Czy wolność oznacza anarchię?
Awatar użytkownika
Spy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1860
Od: 25 lip 2009, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Post »

Kilka zdjęć E. multiplex, gwoli utwierdzenia w słuszności tej nazwy ;-)

Obrazek
Obrazek Obrazek

Dwa z osobna:

Obrazek

Obrazek

I jeszcze promieniujący cierniami gymnolek:

Obrazek
Pozdrawiam. Krzysztof.
/Pustynni Strażnicy/
Krzysztof N
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 16 lut 2009, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post »

Witam cię Krzysztofie,ja również zaczynałem od jednego echinopsisa,doczekałem się póżniej wspaniałych kwiatów i nawet roczne odrosty spokojnie kwitły z tym że rosły na "matce"
Awatar użytkownika
Spy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1860
Od: 25 lip 2009, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Post »

Witaj imienniku. U mnie matka jeszcze nie była zimowana, a jej odrosty były regularnie odrywane i ew. sadzane (cała reszta jest wyłącznie od matuli). Tak czy owak, liczę na jej ukwiecenie w przyszłym lub jeszcze następnym sezonie (choć i bez kwiatów jest dla mnie najcenniejszym i najokazalszym okazem).
Pozdrawiam. Krzysztof.
/Pustynni Strażnicy/
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Ja na wiosnę dostałam echino, który jest pięknie rozrośnięty, zadbany, ale nigdy nie kwitł, bo nie był zimowany.
Mierzy już z 30cm, więc liczę, że wiek ma odpowiedni do wytworzenia kwiatów.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”