Domownicy Zgredo

Awatar użytkownika
Haim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2515
Od: 19 cze 2009, o 01:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tczew

Post »

Dominiko, śliczne nowości masz :D
Senecio bardzo fajny, takiego jeszcze nie widziałam a i ten zwisający też cudny :D
W ogóle cała Twoja kolekcja bardzo mi się podoba Obrazek
Moje Kochane Storczyki ;:167

Pozdrawiam serdecznie, Asia :)
Awatar użytkownika
bibi56
500p
500p
Posty: 589
Od: 27 cze 2009, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

No! W końcu się dorwałam do Twojego wątku Dominiko! Widzę że tak na poważnie zaczęłyśmy chorować mniej więcej w tym samym czasie :wink: Dla mnie to będzie też takie pierwsze zimowanie, zobaczymy jak nam pójdzie, będę trzymać kciuki mocno za Twoje piękności ;:172 Twój dziadunio to już na wstępie po prostu mnie powalił - cóż znaczy to moje maleństwo przy Twoim? :shock: Piękny okaz z niego. Długo go masz? Jestem ciekawa ile sobie poczekam aż mój osiągnie takie rozmiary
Fajna ta mammillaryjka nana duwei, bardzo sie spodobała mojemu facetowi, który stara się być bardziej powściągliwy jeśli chodzi o kaktusowy szał, jednak widzę ze bardzoby ją chciał :lol: Chciałam mu nawet sprawić niespodziankę i kupić, ale niestety nie mogę jakoś na nią trafić na all... A Echinopsisika wydaje mi się ,że mamy takiego samego, ale oczywiście jeszcze nie jestem na tyle biegła w tym temacie - z pewną taką nieśmiałością powiem zatem iż wygląda mi on na Echinopsis multiplex :D
Pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
Zgredo
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1291
Od: 1 maja 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Bartku, Asiu - dziękuję :)

Beatko - Kupiłam go w poznaniu - chyba w 2001r. M. nana duwei kupiłam w kwiaciarni - tak więc myślę, że ma spore szanse na znalezienie się również u Ciebie :) Ja również nie jestem biegła i bardzo dziękuję za podpowiedź - jestem właśnie na etapie rozpoznawania swoich zasobów :wink:


Chciałabym pochwalić moja stapelię (nie się - nią, bo to nabytek dość nowy jeszcze ;) )
Obrazek
Będzie miała śmierdziuszka :D Straszliwie się cieszę :D

Diso musiałam podzielić i niestety część odrzucić - podróż zrobiła z niego plaskatka i nie chciał się podnosić
Obrazek

Powolutku zbieram też crassulki - chciała bym chociaż ovaty uzbierać, ale wszystkie gruboszki mi się podobają, więc na razie brakuje mi niemal wszystkiego :D Kolejne pozyskane maluchy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"
Moje... wszystko
Czy wolność oznacza anarchię?
magi
500p
500p
Posty: 627
Od: 30 maja 2009, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

gratuluję śmierdziuszka :lol: - gdzieś musze wypatrzeć to cudo. bo bardo podobają mi się takie rozrośnięte kępy stapelli

mój diso tez jest płaski :? , ale miał bryłę korzeniową to myślę że mu się uda rosnąć, :roll:
reszta sukulencików też super , kiedyś miałam całą doniczkę tych "kuleczek" ale skutecznie je przelałam :oops: , jeszcze wtedy pojęcie kaktus i sukulent do mnie nie docierało :oops: :oops:
Awatar użytkownika
bibi56
500p
500p
Posty: 589
Od: 27 cze 2009, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Będę szukała w takim razie po kwiaciarniach, bo zależy mi na tym kaktusiku. A Stapelkę masz super! Wiesz już jaki kolor kwiatka będzie miała, czy jeszcze CI nie kwitła? Takiej Crassulki z różowymi brzegami nie widziałam, bardzo fajna
Z tymi sukulentami to też właśnie taka niewesoła sprawa :D jak ja wybierałam sobie sukulenty ostatnio to padłam jak zobaczyłam te wszystkie Crassulki, Echeverie, czy Stapelki właśnie, także rozumiem Cię bo wybór jest taki, że głowa boli i trudno się zdecydować co by się chciało - najlepiej wszystkie, nie? :D :D :D
To maleństwo na dole to chyba Mammillaria decipiens ssp camptotricha :wink:
Pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
Zgredo
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1291
Od: 1 maja 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Madziu - gdyby Ci się nie udało, to będę o Tobie pamiętała przy odmładzaniu mojej roślinki :) Sencio też już obiecałam, więc jeden kawałek więcej się na pewno znajdzie :)
Dobrze, że miał korzonki - mój w zasadzie też, ale powietrzne, więc je odwróciłam i do ziemi :D

Beatko - nie wiem, jaki będzie miała kolor, sądzę jednak że czerwony - taki miały rośliny w Rumii, gdzie kupiłam swoją. Oj tak - najlepiej wszystkie - już nawet przesiadam się na kwadratowe doniczki (jada do mnie ;) ) aby zyskać trochę miejsca ;D
Maluszek to kawałek tego:
Obrazek
nie jestem pewna co to jest, padła propozycja że Mammillaria (Dolichothele) longimamma ale nie dotarłam jeszcze do źródeł które pozwoliły by mi mieć pewność.
"Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"
Moje... wszystko
Czy wolność oznacza anarchię?
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

zgadza się, to dawny rodzaj Dolichothele obecnie zaliczany do Mammillaria, też mam takiego:)
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja chyba też będę zbierała gruboszki, ale wiele dopiero przede mną. :wink: Kaktusik super miałam go, niestety wygrały z nim wełnowce. :?
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
bibi56
500p
500p
Posty: 589
Od: 27 cze 2009, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Becia pisze:zgadza się, to dawny rodzaj Dolichothele obecnie zaliczany do Mammillaria, też mam takiego:)
To dobrze, że zagadka się rozwiązała :D
A taki mi się wydawał podobny, do mammilarii decipiens, bo na zdjęciu widzę białe ciernie no i te wypuski ma podobne. To znaczy, że one później zmieniają kolorek na czerwony, czy ja już kurde ślepnę i on ma czerwone ciernie? :wink:
Awatar użytkownika
Haim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2515
Od: 19 cze 2009, o 01:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tczew

Post »

Dominiko, gratuluję pączusia na Stapelli, Diso i tak superancko wygląda a crassulki bajeranckie, szczególnie ta variegata ;)
Same piękności nam tu pokazujesz:D
Moje Kochane Storczyki ;:167

Pozdrawiam serdecznie, Asia :)
Awatar użytkownika
Zgredo
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1291
Od: 1 maja 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Beatko - on ma tylko białe kolce.

Dziękuję za komplementy i podpowiedzi :) Idąc za nimi i czytając to i owo postanowiłam poprawić nieco kondycję kolekcji. Przesadziłam większość małych (ok 50 sztuk), duże niestety jeszcze muszą poczekać. To kilka z nich:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

udało mi się też zdobyć nowe okazy:

Obrazek
Obrazek

Obrazek
"Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"
Moje... wszystko
Czy wolność oznacza anarchię?
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

:shock: co to jest na przedostatnim zdjęciu?
Awatar użytkownika
Zgredo
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1291
Od: 1 maja 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Senecio articulatus. Dostałam kawałek nieukorzeniony, ale widziałam, że przyjął się nieźle, nawet listeczki puścił :)
"Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"
Moje... wszystko
Czy wolność oznacza anarchię?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”