Kaktusy i sukulenty - Carol1

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Post »

Ostatnio baaardzo spodobały mi się kaktusy Epiphyllum, mam już 3 szczepki tych kaktusów, jedna to Epiphyllum oxypetalum (królowa jednej nocy), dwóch pozostałych nie znam, każdąrośline ukorzeniałem inaczej (królową w wodzie, jedną przez pocięte liście i jednąprzez wsadzenie liścia do ziemi), królowa już rośnie, a jedno epiphyllum zaczyna:

Obrazek


Mam nadzieje, że za 2 lata już zakwitnie tak jak roślina z której robiłem szczepki (rośline tą dostałem do przesadzenia ale zaczeła kwitnąć, więc opiekuje się nią i mam zdjęcia jej kwiatów), czyli:

Obrazek


No a tak wygląda moje epiphyllum oxypetalum:

Obrazek


Szkoda, że te rośliny są tak drogie.

Chciałem jeszcze pokazać moje kaktusowe wysiewy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Co wy na to?
oloix
200p
200p
Posty: 201
Od: 12 gru 2008, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łosice

Post »

Fajne :) :)
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Fajnie w tych kaktusach masz, aloes ościsty super! Ciekawa kolekcja, i szybko rośnie. Czy roślinki spokojnie przezimowały?
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Post »

Nie zimowałem wszystkich roślin... przyznaje siębez bicia, kilka kaktusów po prostu miało łyżeczke wody na miesiąc, aloesy siedziały w domu i miały takie porcje wody jak kaktusy i zdechł mi jeden żywy kamień (zgnił, stał za blisko okna widaći miałza wilgotno, chociaż w pokoju było tak suche powietrze że....), a kaktusy, które zimowały w chłodzie mają siędobrze, rosną już, ale niestety nie zapowiada sięna to żeby miały zakwitnąć :( W lato chce wszystkie rośliny wywalićna dwór, a zimą sukulenty idą do zimnej piwnicy :) (niestety nie u mnie w domu :/ ).

P.S.
Ten aloes ościsty ma pąk i chce kwitnąć, ale on nie ma korzeni przecież... i nie wiem co się stanie...
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

Super nasionka:) ale masz żlobek;) juz pikowane? są ciągle zasłonięte, czy odsłonione
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Post »

Są odsłonięte, ciągle wyrastają nowe, a na pikowanie chyba jeszcze za wcześnie. :)
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

nno a wczesnie, ale tak równiutko stoja, wiec sie spytałam;)
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Post »

Cześć wam :) Chciałbym was zapytać kiedy moge przesadzić moje kaktusy? Są dopiero lekko podlewane, już rosną, ale ziemie mają troche niezbyt (kilka) ponieważ dostały się do mnie bardzo późno. Tylko Mammilaria backebergiana ssp. backebergiana (o co chodzi z: "ssp. backebergiana" ? ) przygotowuje się do kwiatka, więc przesadze po kwitnieniu. Kaktusy chciałbym przesadzić do piasku i ziemi dla sukulentów, mam nadzieje, że dobrze...
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

Carol ja mieszam ziemei do kaktusów, ze zwirkiem i piaskiem. Na dno dam troszkę keramzytu i jest ok? Wg mnie możesz przesadzić, bo to sie robi na wiosnę:) Tylko najpierw sprawdz czy ziemia nie jest zbyt wilgotna, a jeśli jest to osusz ją. Ja np. wysypałam na papier ziemię i tak lezala z jeden dzień. I moim kaktusom nic nie jest:)
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Post »

Patrzcie! W końcu doszukałem się takiego jakiego szukałem :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jeszcze nie wiem jak się nazywa, ale wierze, że mi pomożecie :D Poza tym czy on chce kwitnąć teraz? Bo ma takie dwa pąki jak na zdjęciach. Aha! mam go głęboko zasypać w ziemi czy tylko wysoko kamyków nasypać? bo zazwyczaj takie kaktusy chowacie w kamykach albo ziemi....
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

slicnzy pewnie gymnolek jakis. Zmien mu ziemie. Bo toorf sie nie naddaje:) Piękny jest. Zycze by ladnie zakwitl
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Post »

k-arolka dziękuję za odpowiedź odnośnie przesadzania kaktusów :) zapomniałem podziękować, sorry :oops:
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

a za co ty przepraszasz?;p hehe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”