Miłe ciernie - carabus1

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Dobra zmiana - piękne rośliny! ;:138

Ale... Jakoś mi się Twoje hybrydy bardziej podobają... ;:218 ;:173
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Wcale się temu nie dziwię, ale niestety na ten rok już wyczerpałem zapas zdjęć hybryd :)
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Cóż - wydaje się że powinieneś znacząco powiększyć swoją kolekcję tych roślin. Co innego pozostaje? ;:204
Awatar użytkownika
bool
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1338
Od: 26 lip 2010, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Uwielbiam hybrydy za te kwiaty! Mam kilka, ale niestety nie doczekałem się jeszcze nigdy kwiatów.
Może ten rok coś da... :)

Piękne rośliny!

Pozdrawiam,
Artur
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Większość moich hybryd też jeszcze nigdy nie kwitła i w tym roku liczę, że w kilku przypadkach to się zmieni :)
hen_s pisze:Cóż - wydaje się że powinieneś znacząco powiększyć swoją kolekcję tych roślin. Co innego pozostaje? ;:204
Henryku i taki mam zamiar :) Przez zimę udało się zgromadzić budżet - chociażby sprzedałem kilka moich roślin. Może ten budżet nie jest jakiś okazały, ale chyba największy jaki do tej pory miałem. I plany zakupowe ograniczają się praktycznie tylko do hybryd :) Już staram się obserwować czy coś ciekawego się nie pojawiło w ofercie. Do końca sprecyzowanych planów zakupowych nie mam, ale jedną z roślin, które chciałbym nabyć jest TH Super Windigo. No i tu pojawia się mały problem, bo podobają mi się drogie hybrydy, więc raczej dużo tych zakupów nie będzie, ale za to powinny być ciekawe jakościowo ;:215 . Jak znam życie budżet pewnie przekroczę :wink:
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Wiosna już się zbliża wielkimi krokami, więc czas na ostatnie wspomnienia z lata.
Wszystkie kaktusy oczywiście jeszcze mam na zimowisku, ale już są przesadzone i czekają na wiosnę :D

1. Obrazek 2.Obrazek

3. Obrazek 4.Obrazek

1. Lobivia densispina
2. Echinocereus subinermis
3. Rebutia archibuiningiana
4. Aylostera albiareolata
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Już za niedługi czas takie cudne widoki będziemy mieli na bieżąco. Mimo wszystko jednak do początku sezonu jeszcze kilkanaście tygodni pozostało i coś w tym czasie wypadnie jeszcze fotek wspomnieniowych pokazać... :wink:
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Myślę, że lepiej będzie się pochwalić zakupami, bo ostatnio mocno się już rozglądam za nowymi nabytkami. Chciałbym zacząć nabywać nowe rośliny już od wiosny, by miały czas na ukorzenienie i zadomowienie się w mojej kolekcji. Rok temu kupiłem rośliny jesienią i do końca nie zdążyły się one ukorzenić.
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Jak powiedział tak też i zrobił :lol: Krótko mówiąc pierwsze w tym roku zakupy za mną. No i muszę powiedzieć, że zacząłem zakupy z przytupem. Kupiłem tylko dwa kaktusy, ale za to z niesamowicie pięknymi kwiatami ;:138 . Przynajmniej moim zdaniem :) Te rośliny to Echinopsis Buttermilk i Trichocereus Leuchtfeur. Ich kwiaty możecie zobaczyć na zdjęciach. Oczywiście dostałem zgodę autora zdjęć na ich publikację. Szczerze to nie mogę się doczekać, kiedy dotrze do mnie przesyłka z tymi hybrydami.


1. Obrazek 2.Obrazek

1.Trichocereus Leuchtfeur
2. Echinopsis Buttermilk
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Cuda!! ;:oj

Szczególnie Trichocereus hybr. Leuchtfeur robi wrażenie, jeśli tak zakwitnie jak na zdjęciu to klękajcie narody... ;:219 ;:173
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Piękne,życzę Ci Piotr,aby tak zakwitły jak na fotkach. ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Tym razem pozwolę sobie... nie podziękować za Wasze miłe słowa. By nie zapeszyć :wink: A kaktusy w końcu do mnie dotarły, jak wyglądają można zobaczyć poniżej.


youtu.be/U5Vmiwe80X8
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Z prawdziwą przyjemnością obejrzałem filmik. ;:333

Roślinki obiecujące - że pięknie kwitną pokazałeś wcześniej. Myślałem jednak że będą większe... Ale przecież urosną. ;:173

Faktycznie kwiaty trichocereusów zachwycają pięknem i wielkością. Nawet te jednobarwne wyglądają przy wielkości rzędu 14-17cm oszałamiająco, a wielokolorowe są jeszcze piękniejsze. :)
U mnie największy kwiat TH miał "tylko" 17cm ale rosną u mnie takie egzemplarze które wg. opisów mają sporo więcej... I na te czekam najbardziej.
Niestety aby wydać taki kwiat sama roślina musi być duża a na to potrzeba czasu i oczywiście odpowiednich warunków. Niektóre moje rośliny mają już kilka(naście) lat i wciąż nie kwitną... Ale nadziei nie tracę. Może w tym sezonie? :wink:

A na oglądanie kwiatów trichocereusowych hybryd zapraszam do Kraśnika. Z Gdyni niedaleko! :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”