Moje kaktusy - WioLinKa

Awatar użytkownika
DawidS28
200p
200p
Posty: 248
Od: 1 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

WOW

Echinopsis śliczny. :D :D
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Tak, tak echinopsis CUDO!! (ptfu, ptfu ;-) )
Też go mam i też rok w rok kwitnie ale skłamałabym twierdząc, że aż tak obficie :?
Wiolinko, czym Ty go karmisz?? hę?
W tym roku muszę go przesadzić i za Chiny nie mam pojęcia jak się do tego zabrać :roll: Masz jakiś sprawdzony sposób?
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

DorkaWD pisze:Tak, tak echinopsis CUDO!! (ptfu, ptfu ;-) )
Też go mam i też rok w rok kwitnie ale skłamałabym twierdząc, że aż tak obficie :?
Wiolinko, czym Ty go karmisz?? hę?
W tym roku muszę go przesadzić i za Chiny nie mam pojęcia jak się do tego zabrać :roll: Masz jakiś sprawdzony sposób?
DorkaWD mojego przesadzałam cchyba w zeszłym roku... :?: dokładnie nie pamietam. Ziemię wzięłam zwykłą ogrodową. Karmię go ... wszystkim tzn jak podlewam np. pelargonie to mu się dostanie nawóz do pelargonii - po prostu dostaje to czym akurat dysponuję.
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A jak sobie poradziłaś z kolcami? Mój jest ogromny i ciężki a do tego jeszcze te kolce, 2cm każdy brryyy... Próbowałam w rękawicach ale nie wyszło :(
Ziemia to nie problem... też mam w ogrodzie troszkę takiego piachu w sam raz dla kaktusa ;-)
Mówisz nawóz do pelargonii? Sprawdzimy ;-) No w sumie może i racja, skoro ma kwitnąc to i nawóz do roślin kwitnących może być (ale chyba bardziej rozcieńczony?).
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

DorkaWD pisze:A jak sobie poradziłaś z kolcami? Mój jest ogromny i ciężki a do tego jeszcze te kolce, 2cm każdy brryyy... Próbowałam w rękawicach ale nie wyszło :(
Ukręcić grrruby pas z grrrubego materiału. Przepasać nim zbója i powinien dać się podnieść ;).

Pozdrawiam,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje kaktusy- WioLinKa

Post »

Maja Mamilaria bardzo urosła i ma potomstwo ;:138 i młodą narośl na sobie, nie wiem tylko w jaki sposób je odłączyć od matki aby posadziać młodzika ? ukręcić czy odciąć, mam wrażenie, że jak odetnę to uszkodzę a ukręcić nie ma jak...? Jak zrobie fotkę to wstawię.
Awatar użytkownika
LUKASxd
500p
500p
Posty: 897
Od: 30 wrz 2012, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jawor (okolice Legnicy)

Re: Moje kaktusy- WioLinKa

Post »

Witam :D
Masz bardzo śliczne echinopsisy :D
Czekam na jakieś aktualne zdjęcia :wink:
Pozdrawiam :D
Zapraszam was do mojego wątku :wink: :
Kaktusiki - LUKASxd
Łukasz
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje kaktusy- WioLinKa

Post »

Lukas dziękuję :D Najwiekszy a tym samym najbardziej kwitnący padł mi w czasie ulewnych deszczy :( niestety był tak cięzki, że nie mogłam go wnieść z balkonu, ale mam też dość duże jego "dzieci" więc nie ma problemu :) znajomi mówią, że u mnie kwiaty rosną na deożdżach :wink:
Awatar użytkownika
LUKASxd
500p
500p
Posty: 897
Od: 30 wrz 2012, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jawor (okolice Legnicy)

Re: Moje kaktusy- WioLinKa

Post »

To dobrze, że potomstwo zostawił :wink:
A w ogóle ta reszta echinopsisów też tak często kwitnie ?
Pozdrawiam :D
Zapraszam was do mojego wątku :wink: :
Kaktusiki - LUKASxd
Łukasz
AleksandraBdg

Re: Moje kaktusy- WioLinKa

Post »

Echinopsis ;:167
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kaktusy- WioLinKa

Post »

Witaj.
Kwitnienia Echinopsisa robią oszałamiające wrażenie! :) ale uważam, że trzymanie kaktusa w kuflu to nie najlepszy pomysł, no chyba, że zrobiłaś w kuflu drenaż (dziurki) i nadmiar wody znajduje ujście.
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje kaktusy- WioLinKa

Post »

Lukas pozostałe dzieci tez kwitna :D oczywiście są mniejsze to i kwiatów jest mniej, urosną to kwiatów przybędzie :D Inez to był malutki szklany mini kufelek po miodzie, kaktusik rósł w nim dobrze i ciekawie wyglądał, gdy nie mieścił się w kuflu to go przesadziłam. Lubię ładne i ciekawe osłonki :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”