Echinopsis i kolczaki - chmara3

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Echinopsis i kolczaki

Post »

Odrost to jednak nie to samo, co siewka uzyskana z nasion. W zależności jak duży jest ukorzeniony pęd rebucji to może on zakwitnąć nawet w tym samym sezonie, w którym zaczął rosnąć na własnym korzeniu. Przy wysiewanych roślinkach rebucje najszybciej potrafią dać kwiaty w trzecim sezonie od wysiewu, ale przez pierwsze dwa lata muszą być intensywnie uprawiane.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Echinopsis i kolczaki

Post »

Tomek, przyszło mi do głowy, że odrost a siewka to dwie różne sprawy. Ale już edytować nie chciałam. Mam nadzieję, że Aga się nie pogniewa, ale co masz na myśli pisząc - intensywne uprawianie? Moje na wiosnę będą miały 3 sezon.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Echinopsis i kolczaki

Post »

Intensywne uprawianie to oznacza ciepło, wilgotno i raczej półcień. Do tego cały czas wilgotne podłoże i duuużo nawozu mineralnego lub bardzo żyzny substrat. Czyli typowo produkcyjna hodowla. Można tak pogonić roślinki przez 10 miesięcy w roku i wtedy w jeden sezon urosną tyle, co u mnie we foliaku w ciągu trzech.
Dodatkowo można roślinkę zaszczepić. Ale wtedy to są szanse na kwiaty w tym samym sezonie, w którym siewki wykluły się z nasionek.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Echinopsis i kolczaki

Post »

Ciekawe, czy właśnie takie trafiają do marketów, jako kaktusy kwitnące...
Cóż, ja nie zamierzam pomagać naturze więcej, niż niezbędne minimum. Niech sobie rosną "naturalnym" rytmem, o ile można tak powiedzieć w przypadku domowych warunków.
Wybacz Aga, że tak w Twoim wątku...
Awatar użytkownika
rufin1988
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 21 maja 2012, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Echinopsis i kolczaki

Post »

Witaj chmara 3 ślicna jest ta palma ile już masz tą palmę madagskaru?Szybko rośnie mnie zaraziła teściowa i zastanawiam sie ile takie małe sadzonki rosną.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”