Moje cudeńka - miaaa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darekcn4
500p
500p
Posty: 783
Od: 19 wrz 2008, o 22:23
Lokalizacja: Kraśnik

Post »

Słyszałem, że coś zakupiła Dorotka :wink:
kaktusy kaktusy kaktusy i jeszcze raz kaktusy :)
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Gosiu bo to wszystko tak na szybko było, w ostatniej chwili się dowiedziałam, że w końcu tam pojadę :P A w ogóle byłam nastawiona tylko i wyłącznie na wystawę stortczyków :lol: a tu niespodzianka :wink: Miła oczywiście :D Pierwszy raz byłam w łódzkiej Palmiarni, ale z pewnością tam wrócę :P a jak będę się wybierać to na pewno dam Ci znać :D

Kochani mam nowości ale to nie są "wystawowe łowy" :) tylko skromny zakup u pana Nalaskowskiego :D

Dopiero co je wsadziłam, narobiłam fotek i już jestem :D

Obrazek

Po kolei:

Wymarzony Thelocactus bicolor
Obrazek

Chamaecereus silvestrii
Obrazek

Mammillaria bocasana
Obrazek

Lobivia aurea
Obrazek

Lobivia cinnabarina nuevo m. zudanes
Obrazek

Sulcorebutia hertusii
Obrazek

Notocactus rutilans
Obrazek

Mam pytanie do naszych forumowych ekspertów:
Jak zimować Notocactusy :?: :?: :?: >>> wyczytałam, że odpoczywają one w zimie tylko 3 miesiące, inaczej niechętnie kwitną.

Na koniec prośba >>> Jeśli macie dobre serduszka ;:167 i chcielibyście dać choć odrobinkę radości maluszkim bez rodziców , przy okazji zostać Świętymi Mikołajami>>> Zajrzyjcie na podany niżej wątek :
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... sc&start=0
Awatar użytkownika
darekcn4
500p
500p
Posty: 783
Od: 19 wrz 2008, o 22:23
Lokalizacja: Kraśnik

Post »

Kaktusy kupiłaś widzę tam gdzie polecałem :). Bardzo dobrze, jak zwykle nienagannie, zadbane kaktusy, czasami jak się kupi od jakiegoś sprzedawcy ,,x" to kaktusy nie są kaktusami, tylko czymś kaktusopodobnym... Widzę, że sulkę kupiłaś :). Gratuluję. Bardzo ładne roslinki. Zaskoczyłaś mnie Dorotko. Co do Notocactus, to ja zimuję je troszeczkę krócej, rozbudzam je gdzieś ze 2 tygodnie wcześniej niż inne roślinki. Ja też kiedyś tak słyszałem, ze krócej powinno się je zimować.

Pozdrowionka. :lol:
kaktusy kaktusy kaktusy i jeszcze raz kaktusy :)
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Darku pana Nalaskowskiego mam na allegro w ulubionych już od dawna, cały czas śledzę jakie roślinki ma w ofercie, tylko dopiero teraz się zebrałam z zakupem :lol:
Cieszę się, że Ci się podobają :P Głównym kryterium wyboru były kwiaty :) na Thelocactusa bicolor chorowałam od dawien dawna :twisted: na rebutie ostatnio zachorowałam, ale w ofercie była tylko muscula ( a taka już mam) więc zdecydowałam się na sulkę :D A powiem Ci, że jestem bardzo zadowolona z zakupu:) Roślinki dotarły do mnie w idealnym stanie, zdrowe, sprzedawca przy okazji udzielił mi kilka rad dotyczących zimowania :D Muszę się jeszcze o Notocactusy dopytać :P
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Roślinka opisana jako Lobivia pugionacantha to tak naprawdę forma Lobivia aurea. Prawdziwa Lobivia pugionacantha wygląda tak: http://www.ptmk.eia.pl/lobivia/pugionac ... antha.html
Kiedyś pisałem do sprzedawcy, że ma źle opisaną lobiwkę w swojej ofercie, ale upiera się przy swoim. No cóż, pewne argumenty do faceta nie docierają.

I jeszcze odnośnie Lobivia cinnabarina nuevo m. zudanes - Zudanes to miasteczko w Boliwii. Słynie z tego, że na górce nad miastem rośnie Sulcorebutia rauschii - jest to jej jedyne znane stanowisko. I razem z tą sulką rośnie forma Lobivia cinnabarina, czasem określana jako L.cinnabarina v.grandiflora. Wydaje się, że to właśnie ta roślinka.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Dorotko, gratuluję wspaniałego zakupu. Mam nadzieję, że za jakis czas pochwalisz się pięknymi kwiatami.
Tomku, takie opowieści sprawiają, że hodowla roślin staje się jeszcze bardziej ciekawa, proszę o więcej. :lol:
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

Ale sie obłowiłaś!!!!!!super, niech rosną zdrowo
muszę zobaczyć ofertę tego Pana na allegro :wink: :wink:
Awatar użytkownika
darekcn4
500p
500p
Posty: 783
Od: 19 wrz 2008, o 22:23
Lokalizacja: Kraśnik

Post »

Pan Paweł ma naprawdę dobre jakościowo rośliny, zawsze docierały do mnie w nienagannym stanie. Zabezpieczone bardzo skrupulatnie, same rośliny są zadbane. Ostatnio kupiłem u niego myriostigmę i naprawdę nie widziałem tak ładnych siewek. Cętki na roślinie nie były szare, tylko są śnieżnobiałe.

Tomku, ja też czasami poprawiam sprzedawców z Allegro, bo czasami takie bzdety wypisują, że hej...

Dorotka zrobiła super zakup.
kaktusy kaktusy kaktusy i jeszcze raz kaktusy :)
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Dorotko ale żeś poszalała :lol: Tego pana też mam w ulubionych sprzedających choć jeszcze ssie nie skusiłam na kupno, ale może na wiosnę... zobaczymy :wink:
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Dziękuję Wam za miłe słowa :)

Tomku rzeczywiście jest różnica :D dzięki za skorygowanie nazwy :P I historia mnie zaciekawiła :twisted:

Mirabilis ja też mam taka nadzieję, że kiedyś zakwitną :wink:

Beciu, Ewciu jak najbardziej polecam zakupy u tego pana :twisted: na wiosnę tez się może skuszę ponownie :wink:
Awatar użytkownika
darekcn4
500p
500p
Posty: 783
Od: 19 wrz 2008, o 22:23
Lokalizacja: Kraśnik

Post »

Dzisiaj wysiałem dorotko 631 nasion i nie wiem co z tego będzie... Wydaje mi się, że jakieś staruchy były. Jak z 50 wyrośnie to będzie oki... Gymocalycium i Copiapoa... Pozdrowionka serdeczniusie dla wszystkich.
kaktusy kaktusy kaktusy i jeszcze raz kaktusy :)
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Darku trzymam kciuki, żeby jak najwięcej wzeszło ;:215

miaaa pisze:Bielutkie :D jest u mnie od niepamiętnych czasów :P miała kilka wypadków :lol: ale dobrze się trzyma , w tym roku nawet zakwitła :P
Michałku - małe sprostowanie i pisałam o m. gracilis, a elongaty mam 2 - ze złotymi i brązowymi cierniami :D Jak zwykle je pomyliłam :oops: :lol:
Awatar użytkownika
darekcn4
500p
500p
Posty: 783
Od: 19 wrz 2008, o 22:23
Lokalizacja: Kraśnik

Post »

Dziękuję Dorotko. No oby wzeszło jak najwięcej. Siałem moją sprawdzoną jak do tej pory techniką. Poczekamy, zobaczymy. Pozdrowionka.
kaktusy kaktusy kaktusy i jeszcze raz kaktusy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”