Moje początki - Demek

Demek
50p
50p
Posty: 60
Od: 22 kwie 2018, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje początki - Demek

Post »

Dziękuję za odpowiedzi. Kontynuacja Poloneza.
Nadwyżki z kolekcji powędrowały do stryjka. Niestety nie mam zdjęcia, żeby Stryjenka nie wiedziała do kogo Stryjek na wódkę chodzi, i skąd wraca zygzakiem. Cereusy wylądowały u matuli.
Obrazek

Kaktusy podlane 2 raz przez podsiąkanie, po podlaniu mopsilanem, odkurzeniu spryskiwaczem i spryskaniu nawozem (patent DAK).
Mammilarie i Acanthocalycium:
Na końcu Oreocereus celsianus i Polaskia chichipe. Planuje jeszcze A. spiniflorum v. violaceum i A. klimpelianum=peitscherianum, jeśli mi się nawiną, prostopadle do A. thionanthum.
Obrazek

Astrophytum i na końcu Trichocereus (wg Tomka) pasacana (wg mnie):
Mam nadzieję że jeszcze gdzieś dopadnę A. onzuka i postawię między A. coahuilense i A. myriostigma, lub A. capricorne v. crassipinum /A. capricorne v. aureum między większym A. ornatum i Trichocereusem.
24 maja jest wystawa w Krakowie, 31 maja w Łodzi.
Obrazek

Gymnocalycium:
Niestety G. andreae (2 od góry od lewej)przegrywa walkę z rdzawym grzybkiem, ale mam ukorzenione odrosty.
Fairy castle w lewym górnym rogu, jeszcze za mały na bezpośrednie słońce.
Cleistocactus strausii przejściowo, mammilarka w lewym dolnym rogu po długiej walce z wełnowcami, być może zostawię tylko największą część.
Planowane G. schickendantzii, G. marsoneri, G. griseo-pallidum, G. damsii, przy okazji. Ewentualnie kilka Tephrocactusów w tym roku jeśli mi się uda znaleźć pozostałe, i za parę lat Copiapoa jak się bardziej podszkolę. Zobaczymy.
Obrazek

Dzięki za uwagę.
Pozdrawiam
Demek
Demek
50p
50p
Posty: 60
Od: 22 kwie 2018, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje początki - Demek

Post »

Niestety poza reorganizacją kolekcji nie mam nic ciekawego do pokazania :/. Piwnica okazała się niewystarczająco zimna, żeby zakwitło coś poza okazjonalnym astrophytum i g. mihanovichii.
Podrasowany balkon rodzinny.
Obrazek
Udało mi się przy pomocy doświadczonego kaktusiarza znaleźć dwustopniowy patent na nie przypalanie się kaktusów na południowym parapecie zewnętrznym, (Nie gotują się bo jest duży przewiew).
Niestety nie cieszą wzroku ale rosną dobrze. Mam nadzieję, że w sierpniu będę mógł stopniowo to wszystko zdejmować i nacieszyć oczy częściej niż raz w tygodniu.
ObrazekObrazek
Pojeździłem po wystawach i się obkupiłem. Kolekcja Astrophytum na ten rok zakończona.
Obrazek
Reszta po staremu. Trochę ubyło po rodzinie, trochę przybyło, trochę podrosło. Zdjęcia poglądowe dla mnie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Dziękuję za uwagę.
Pozdrawiam
Demek
Demek
50p
50p
Posty: 60
Od: 22 kwie 2018, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje początki - Demek

Post »

W związku z utratą wszystkich zdjęć proszę moderatora o skasowanie wątku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”