Nie licz na oklaski, Tomaszku.

Awatar użytkownika
Spy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1860
Od: 25 lip 2009, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Nie licz na oklaski, Tomaszku.

Post »

Ciekawe z tym przypalaniem. U mnie horstii również w jednym roku łatwo się przypaliło pomimo cieniowania, a teraz wszystko w porządku.
Podobnie miałem raz z G. schickendantzii, który wyjątkowo łatwo zaczął się przypalać, aż myślałem że to może taki wrażliwy gatunek. Jednak teraz mam inną roślinę tego gatunku i nie ma problemu.
Może rośliny mają czasem gorszą kondycję w sezonie hm.

Super nowości i trzymam kciuki za siewki. Ze wschodami nasion bywa różnie, raz z rzutu mi z 5 gatunków w ogóle nie wzeszło, część po kilka sztuk, a tylko dwa mocne gatunki blisko 100% :uszy
Pozdrawiam. Krzysztof.
/Pustynni Strażnicy/
Tomaszek89
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 16 kwie 2018, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nie licz na oklaski, Tomaszku.

Post »

Cieszy mnie bardzo, że dzielicie się swoimi opiniami nt. opalenizny poszczególnych podopiecznych. Coraz bardziej jestem przekonany, że jednak był jakiś sens założyć wątek i coś wartego uwagi będzie można w nim od czasu do czasu przeczytać. Ja niestety z moim stażem w hobby, nie jestem w stanie, dodać nic więcej od siebie na tę chwilę. Poza tym, że uswiadczylem, jak w przypadku G.denudatum z zielonego jabłuszka zrobiło się pieczone :wink:
PiotrAPD pisze:Super zestaw ;:108 Oj będzie się działo ;:204
Piotrze, miejmy nadzieję, że w pozytywnym tego słowa znaczeniu :)

Dzięki za uświadomienie w przypadku siewek. Zapytam, bo widuję, że dość często pomagasz innym użytkownikom w identyfikacji roślin. Mógłbyś polecić jakąś literaturę, której tematyka jest poświęcona rodzajowi Gymnocalycium? Najlepiej w języku polskim, jeżeli jest taka pozycja godna uwagi.
ejacek pisze: dlaczego doniczka w pierwszym szeregu lekko przekrzywiona :?:
Zupełny przypadek i moje niedopatrzenie przy ustawieniu doniczek. Na codzień wydaje się stać prosto :)
Spy pisze: Super nowości i trzymam kciuki za siewki. Ze wschodami nasion bywa różnie, raz z rzutu mi z 5 gatunków w ogóle nie wzeszło, część po kilka sztuk, a tylko dwa mocne gatunki blisko 100% :uszy
U mnie nie wyglądało to ciekawie, bo z tego co wyczytuję, ogólny wynik około 20% to raczej słabo. W tym jeden gatunek ani siewki, inny około 50%. W ogóle jednak się niczym nie przejmuję, bo jestem na początku przygody, a rozpoczęta nauka jest wliczona w koszta :D

Teraz pytanie z innej beczki.
Czy Wy też byliście niezdrowo podnieceni, oczekując na swój pierwszy raz? (czyt. pierwszy kwiat)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Regulamin
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nie licz na oklaski, Tomaszku.

Post »

To rzeczywiście inna beczka :;230 , nie odpowiem, ale zapytam, dlaczego masz po kilka egzemplarzy jednego gatunku, bo tak Ci się te rośliny podobają, czy robisz jakieś eksperymenty, z podłożem na przykład?
Tomaszek89
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 16 kwie 2018, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nie licz na oklaski, Tomaszku.

Post »

Mam po 2 sztuki z gatunku maksymalnie. Gdyby jeden padł np., zawsze zostaje drugi. Na eksperymentowanie z podłożem 2 egzemplarze to raczej mało. Jak moje siewki dotrwają przyszłego sezonu, to na pewno podzielę je na połowę i wylądują w różnych mieszankach :)
Regulamin
cactus habitat
200p
200p
Posty: 313
Od: 25 cze 2017, o 11:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nie licz na oklaski, Tomaszku.

Post »

Witam ziomala z Podkarpacia :wit
Jako coraz większy fan roślin z rodzaju Gymnocalycium będę regularnie zaglądał.
Pytanie pierwsze: Czy one rosną u Ciebie pod gołym niebem czy w jakimś foliaku ?
Pozdrawiam,
Sławek
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Nie licz na oklaski, Tomaszku.

Post »

Tomaszek89 pisze:Mógłbyś polecić jakąś literaturę, której tematyka jest poświęcona rodzajowi Gymnocalycium? Najlepiej w języku polskim, jeżeli jest taka pozycja godna uwagi.
Jak w języku polskim to polecam Ci książkę Gymnocalycium - Dmitrti Rogackin
Gymnole z pąkami wyglądają super ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nie licz na oklaski, Tomaszku.

Post »

Tomaszek89 pisze:Tutaj kilka nowych Gymnocalycium spod ręki Harvi'ego, nad którymi przejmuję opiekę. Miejmy nadzieję, że roślinom nie zaszkodzi zmiana właściciela. Póki co, odnajdują się w nowym otoczeniu, oczekując na podlewanie, po którym napiszę może coś więcej, jeżeli obejdzie się bez komplikacji.
Rośliny posadzone do nowych doniczek, są naklejki z opisami. Dobrze to wygląda i zmiana miejsca zamieszkania na pewno im nie zaszkodzi. Widziałem poprzednie zdjęcia z zadbanymi, pączkującymi roślinami i jestem przekonany, że w przyszłości te spod mojej ręki też też będzie można zobaczyć w tym wątku kwitnące.
D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nie licz na oklaski, Tomaszku.

Post »

Bardzo ładne gymnolki, już od początku zaopatrujesz się w same najlepsze :)

Słuszne jest gromadzenie po kilka roślin z jednego gatunku, numeru polowego, właśnie na wypadek straty rośliny.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Nie licz na oklaski, Tomaszku.

Post »

Tomaszek89 pisze:Teraz pytanie z innej beczki.
Czy Wy też byliście niezdrowo podnieceni, oczekując na swój pierwszy raz? (czyt. pierwszy kwiat)
Odpowiedź na to pytanie nie nadaje się do publikacji przed 22. :;230 :;230
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nie licz na oklaski, Tomaszku.

Post »

Chciałam tylko dodać, że dopisek w nawiasie pojawił się dużo później, już po moim wpisie 8-) :;230 .
Klucha 64
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 lut 2018, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Nie licz na oklaski, Tomaszku.

Post »

Piszą w mądrych książkach że gymnole lubią półcień Ty faktycznie je zjarałeś ;:oj ale nic im nie grozi one tak się bronią przed nadmiernym słońca ale często zostaje im tak na zawsze.
Awatar użytkownika
Sukulentowy
200p
200p
Posty: 340
Od: 7 wrz 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nie licz na oklaski, Tomaszku.

Post »

Witaj, ciekawie być z kimś w wątku od początku. Widać mowy wątek z tego roku, który ładnie się zapowiada. Będę regularnie zaglądał. Zacząłeś tak skromnie, a tu pokazujesz już ładną, zadbaną i pokaźną kolekcję. Ja też zaczynałem gymnocalycium i zamierzałem sonie zrobić porządny zbiórek, ale przerzuciłem się szybko na astrofyta. Stale cieszą oko, wzorki, plamki na korpusie. Ale skubance drogie. Puściłem się na głęboką wodę z ich wysiewami(mój drugi w życiu). Ale widzę że w gymnocalycium też muszę się zaopatrzyć. Tez są super. A i ta satysfakcja jak samodzielnie zapylony owoc da 800 nasion i się ma z tego teraz 200 siewek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”