Parapety DAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Parapety DAK

Post »

Piękne kaktusy na tym patio ;:333 , szkoda że teraz pogoda im się popsuła :?
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapety DAK

Post »

Duże, dorodne rośliny. Na takie to aż miło patrzeć! ;:173
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Parapety DAK

Post »

Niesamowite kaktusy ;:oj
Przejrzałem każde zdjęcie i jestem pod ogromnym wrażeniem ;:180
Zniewalające widoki ;:333 Sam też posiadam trochę "większych" kaktusów ale na razie to jeszcze przedszkolaki i życzył bym sobie aby dorosły takich wielkości :D
DAK pisze:Dwóch ostatnich nie znam nazwy, może ktoś pomoże?
Jakbym widział kwiaty było by o wiele łatwiej. Ale moje typy to Trichocereus grandiflorus (obecnie to Echinopsis huascha) a ostatni to Cereus peruvianus. Kwiaty bardzo by pomogły :)
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Dziękuję za nazwy - miałam takie kierunki poszukiwań identyfikacji, a teraz poczekamy na kwiatki, jeśli się doczekam w ogóle, bo ten Cereus to rzeczywiście rośnie w tempie zawrotnym i nie wiem kto go potem będzie dźwigał na zimowisko. Szczerze mówiąc to miałabym ochotę ciachnąć mu ten nowy przyrost i ukorzenić na nowo, ale jak nie ciachnę to doczekam się być może kwiatka - fajnie by było.

Wszystkie swoje kaktusy hoduję od małego pypcia i do tej pory najbardziej lubiłam te maluchy-niemowlaki. Ale w miarę jak dorastają zakochuję się w ich dojrzałych formach i coraz bardziej podobają mi się w tych większych rozmiarach. Lobivia longispina tak mocno ucierniona i Parodia maxima są coraz piękniejsze:

Obrazek Obrazek

A i Gymnocalycium w tych większych rozmiarach przykuwa mój wzrok tak, że oczu od nich oderwać nie mogę:

G. mostii, G. saglionis:
Obrazek Obrazek

G. monvillei x2:
Obrazek Obrazek

G. chubutense, G. anisitsii Strigl:
Obrazek Obrazek

Średniaki też zapowiadają się ciekawie i już nie mogę się doczekać ich dojrzałych i większych rozmiarów.

G. neuhuberi, G. rhodantherum:
Obrazek Obrazek

G. euryplerum, G. schickendantzii:
Obrazek Obrazek
D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parapety DAK

Post »

Gymno robią wrażenie, świetnie zaprezentowane ;:138
Z przyjemnością odwiedzam ten wątek, żeby je pooglądać :)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapety DAK

Post »

Śliczne gymnokalicja - aż się do nich oczy śmieją. ;:173

Ale to Parodia maxima skradła show - moim zdaniem to najwspanialsza, najpiękniejsza roślina w tej serii. Jestem pod ogromnym wrażeniem. ;:oj
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

:wit Wiedziałam Henryku, że tym razem to dogodzę twoim gustom. I czekałam tu na ciebie - i nie zawiodłam się. Wszystkie te gymnole, ale także i ta parodia to efekt twoich właśnie miłości do nich i ich zachwalania. I bardzo jestem z tego zadowolona - im dłużej je mam, tym bardziej doceniam ich piękno.
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parapety DAK

Post »

Mnie z kolei najbardziej urzekły G. mostii oraz G. rhodanterum. Ale i tak na wszystkie wyglądają fenomenalnie ;:303
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
GTC111
50p
50p
Posty: 61
Od: 15 gru 2015, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sleschien

Re: Parapety DAK

Post »

Fajne te Gymnole.Aż miło popatrzeć.
Goryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 691
Od: 20 gru 2013, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parapety DAK

Post »

Chyba Parodia maxima to jednak najpiękniejsza roślina. A u niektórych gymnokalycjów widać już pączki kwiatowe.
Pozdrawiam Jacek
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Parapety DAK

Post »

Danusiu wspaniałe rośliny, naprawdę nie można oderwać oczu. Lobivia longispina i Parodia maxima to prawdziwe perełki. Gymnole w większych rozmiarach wszystkie mi się podobają ;:215
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Parapety DAK

Post »

DAK pisze:Cereus to rzeczywiście rośnie w tempie zawrotnym i nie wiem kto go potem będzie dźwigał na zimowisko. Szczerze mówiąc to miałabym ochotę ciachnąć mu ten nowy przyrost i ukorzenić na nowo, ale jak nie ciachnę to doczekam się być może kwiatka - fajnie by było.
Danusiu nic nie ciachaj :) Jak masz możliwość to niech sobie rosną :wink: Może już w tym roku zobaczymy je kwitnące ;:173
Doniczki wyglądają na ciężkie. Zastanawia mnie jednak jak poradziłaś sobie z problemem dużych wiatrów?
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Właśnie trochę problemu z tymi wiatrami było. To jest patio, a więc budynek z 4 stron, więc wiatr nie ma szans się rozhulać, ale pomimo to trochę czasem wieje. Dlatego z jednej strony stoją przy murku, a wokół donic kładę duże kamienie zabezpieczające przed przewracaniem (to widać na zdjęciu). Tydzień temu nie zdążyłam tego zrobić i zastałam Cleistocactus strausii przewróconego, a całe białe puchate ciernie w błocku. Leżał też ten duży Cereus, na dodatek najwyższy człon wygięty pod kątem 90 stopni, bo przewrócił się na świerk. Ale po postawieniu wyprostowałam go i okazało się, że stanął i trzyma się w pionie. Teraz już wszystkie wysokie kaktusy mają donice zabezpieczone kamieniami.
No to go na razie nie ciacham, ale na kwitnienie małe szanse, bo w budynku (w piwnicach) był remont i stały niestety w cieple. Poza tym niewykluczone, że na lato będę musiała je wnieść do budynku, bo będzie termomodernizacja i latem ocieplanie i tynkowanie na patio właśnie. :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”