Parapety DAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Parapety DAK

Post »

Wspaniały czerwony bukiet, bardzo "rozgrzewający" ;:215 zwykły multiplex jest niezwykle ładny i do tego pachnący, brawo ;:138
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Wczoraj przestraszyłam się co nieco, bo nad ranem za oknem było -1 stopni C. Pozbierałam więc szybko z balkonu moje sukulenty. Na szczęście nic im się nie stało, a przy okazji zobaczyłam, że Grubosze mają pąki (czy nie za wcześnie???)

Bardzo lubię sukulenty, ale nie ma gdzie ich zimować. Każdego roku kupuję jakieś i potem sprawdzam czy zimowanie u mnie przeżyją. Na razie egzamin zdały grubosze. Ale każdego roku kupuję coś do sprawdzenia. :wink:
Gruboszom u mnie dobrze i pierwszy raz będą teraz kwitły -pączków sporo. :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Najbardziej dumna jestem z Hobbita - twarda sztuka, rozrasta się pięknie i też będzie kwitł. To jego zmiany od 2 lat 2016-2018:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapety DAK

Post »

Ślicznie zielono-kolorowa jest Twoja zieleninka. ;:173
Rośliny wyglądają doskonale, rozrastają się i jeszcze ponoć rokują kwitnienia... Brawo! ;:138
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Parapety DAK

Post »

Hobbit pięknie się rozrósł ;:333
Podoba mi się także Peperomia dolabriformis :) Ciekawa roślinka :wink:
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Piękne!
Uwielbiam sukulenty, a do gruboszy mam szczególną słabość.
Jestem pod wrażeniem Hobbita, bardzo się zmienił w tak krótkim czasie.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Parapety DAK

Post »

Pokazujesz rośliny wypielęgnowane, jakiś czas temu, interesowałem się niektórymi z pokazanych, fascynowało mnie ich przystosowanie do egzystencji, nie zawsze w znośnych warunkach. Ckassule prowadzisz na bardzo ładne drzewko i jak się super rozrosła ;:138 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parapety DAK

Post »

Danusiu, jak widzę, Twoje zainteresowania cały czas ewoluują ;:215 , ba nawet sansewierie się pojawiły :D . Uważaj z nimi, bardzo uzależniają :lol: .
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Parapety DAK

Post »

Jakie niesamowite roślinki ;:oj Piękne i widać że dobrze im u Ciebie ;)
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Parapety DAK

Post »

Niesamowite, jak szybko rozrósł się Hobbit, w ciągu dwóch lat taka zmiana, widać, że gruboszkom Twoje warunki bardzo odpowiadają ;:138 myślę, że równie dobrze będą miały u Ciebie nowości, nie inaczej ;:215
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parapety DAK

Post »

Gratuluję nie tylko zielonej ręki, ale też wizji, umiejętności kształtowania i tych roślin. Żeby mieś takie piękne Crassule, ręka do roślin, to za mało - trzeba jeszcze je umieć prowadzić, Ty robisz to doskonale. Czapki z głów ;:303
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Basiu, Sansewierie to tylko przygarnięte - na korytarzach różnych biur, urzędów szkół zawsze ich pełno, a ja odwracam od nich głowę, bo wszędzie stoją przeważnie zaniedbane i aż mnie ręka świerzbi by tak się zająć, przesadzić itp. Więc chociaż u siebie w szkole sukcesywnie po kilka w sezonie przygarniam, przesadzam, odnawiam i jak już są zdrowe odstawiam na miejsce. Niestety czasem z powrotem trzeba zabrać, a podarowane znów mi oddają jako podrzutki, bo u nich marnieją - tak właśnie zaczęła się moja przygoda gruboszowa. Tylko Uszy Shreka i te małe nowinki to mój zakup, reszta to podrzutki.

Lidia, Hobbit to chyba jakieś super geny. Kupiłam go jako taki gadżet w markecie za 4zł - ukorzeniona mała odnóżka. Od początku rośnie jak szalony. Ukorzeniłam teraz dwie jego odnóżki dla córki, bo tak dobre geny trzeba chronić i powielać. W jego urodzie i kondycji nie ma żadnej mojej zasługi - on musi mieć to po przodkach. ;)

Monika, bardzo dziękuję za uznanie, ale chyba niewiele w tym mojej zasługi (jak napisałam wyżej). Zwykłe Crassula ovata to rzeczywiście tu uszczknę, tam czasem przytnę, ale jeśli chodzi o Hobbita to rośnie sam jak chce (prawda, że robi to pięknie) i nawet listka mu nigdy nie urwałam, bo mi było dotychczas szkoda. Dopiero w to lato postanowiłam mu coś tam ukraść, ale dla przedłużenia gatunku, a nie dla urody i kompozycji.

A jeśli chodzi o poszerzanie zainteresowań to te skubane sukulenty siedzą mi we łbie od lat, ale większości nie umiałam przezimować. Jednak jesienią każdego roku nachodzi mnie Sukulentyzm Uparty i co zrobiłam dziś, gdy poszłam po sukieneczkę dla wnuczki? Wróciłam z sukieneczką, bluzeczką, piżamką, getrami i ............
......... ;:306 pięcioma doniczuszkami:

Obrazek

To teraz przesadzanko :;230 :;230 :;230
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Parapety DAK

Post »

Co poradzić, że gdy się je widzi to aż serce szybciej bije. Trzeba je mieć i już :lol: ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Parapety DAK

Post »

Jestem pod wrażeniem Hobbita jak i innych Crassuli. Ale hobbit - aż nie wierzę, że w tak krótkim czasie taka zmiana, pięknie rośnie. Również borykam się z brakiem dobrego miejsca na zimowanie, co prawda jeden pokój jako taki będzie z oknem zachodnim co mogę grzejnik przykręcić.
Moje Crassulki w takie na prawdę zdaje mi się, że teraz w dobre podłoże przenoszę, liczę, że będą ładnie rosły.
Ty swoje cokolwiek dokarmiasz troszkę czymś? No i ile czasu aklimatyzujesz przed wystawieniem w pełne słońce? Zastanawiam się jak to rozegrać wiosną u siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”