Parapety DAK

ODPOWIEDZ
wiera
200p
200p
Posty: 374
Od: 11 lip 2014, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Parapety DAK

Post »

No co ja mogę Danusiu napisać?
Wytrzeszczu dostałam,oj dostałam.
Jak to wszystko zakwitnie to będzie szał. ;:108
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Parapety DAK

Post »

Cudnie, kwieciście, a będzie jeszcze piękniej ;:138 Prawdziwe kwiatowe szaleństwo się zapowiada :D
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

bool pisze:A tak z ciekawości spytam, czy Twoje wszystkie giganty są u Ciebie w pracy, czy coś sobie zostawiłaś w domu?
Giganty to wszystkie wędrują do pracy, bo ja nie mam nawet balkonu, tylko wszystko na parapetach zewnętrznych, więc każdy co nie mieści się na nich idzie na "wygnanie". Nie muszą być gigantem, by taki wyrok dostać, bo jak się nie mieści, a nie jest gymnolem to nie ma wyjścia. Wywędrowały tam już wszystkie notki, feraki, mamilarki (poza maleńkimi perełkami), echinopsisy i cereusowate.

Jak bym miała ogród to na pewno byłyby ze mną. Jak będę odchodzić z pracy będę musiała poszukać komu oddać w dobre ręce, bo tam nie będzie nikogo, kto chciałby się nimi zająć. A tam już chyba jest ok. 50 sztuk (dużych i małych).
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Parapety DAK

Post »

Jak o dobre rece chodzi to ja sie zgłaszam :wink:
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: Parapety DAK

Post »

Piękne rośliny przygotowane do sezonu.Ja najbardziej kibicuję E.rigidissimus:)
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Parapety DAK

Post »

DAK pisze:Jak będę odchodzić z pracy będę musiała poszukać komu oddać w dobre ręce, bo tam nie będzie nikogo, kto chciałby się nimi zająć.
- nie zazdroszczę rozstania z podopiecznymi, po tylu razem spędzonych latach :( szczególnie, że są to rośliny zadbane i "przyzwyczajone" do Opiekunki i Jej sposobu opieki. Wybór, którymi nadal się opiekować, będzie dość trudny, bo wszystkie ładne, zadbane i szykujące się do obfitego kwitnienia.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Basiu, będę pamiętać. :)

Jaszowiec 2019 był dla mnie przeżyciem 4 pór roku w ciągu 5 dni. Przyjechałam w pluchę jesienną, potem była wiosna i lato, a ostatniego dnia obudził mnie zimowy śnieg.
Zakupy niewielkie (i tak większe niż planowane ograniczenia), ale nastawiłam się na Gymnocalycium damsii i to zrealizowane - 4 różne G. damsii przywiezione. Mam szczególną słabość do G. damsii, może przez to, że mój pierwszy gymnol był taki, a może co innego decyduje o wyjątkowym uczuciu do nich - są różnorodne i bardzo wdzięczne w kwitnieniu. Zaraz po przywiezieniu przesadzone i dziś już sobie zajęły swoje miejsca na parapetach.
Ochłodzenie zadziałało jednak pozytywnie na te pozostawione na parapetach - wszystkie pąki ani drgnęły i poczekały na mój powrót. Od jutra ma się zacząć ocieplenie to po podlaniu pąki powinny ruszyć z kopyta.

A to te moje zakupy:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
bool
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1338
Od: 26 lip 2010, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Parapety DAK

Post »

Piękne zakupy! Niech rosną i kwitną! :D

Zawsze z wszelakich targów chce wynieść tylko jednego kaktusa, takiego którego poszukuje, a wychodzę z kilkoma innymi... :wink: W weekend w Krakowie wystawa ogrodnictwa i już się boje tam iść, nawet chyba nie powinienem.

Pozdrawiam i miłego dnia!
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Parapety DAK

Post »

DAK pisze:Od jutra ma się zacząć ocieplenie
- oby ta przepowiednia się sprawdziła, trzymam kciuki. Mam już dość wynoszenia na dzień i wnoszenia na noc moich Adenium.
DAK pisze:to po podlaniu pąki powinny ruszyć z kopyta.
- będzie co podglądać, oglądać ;:138 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapety DAK

Post »

Doskonałe zakupy. ;:333
Co prawda póki co nie wyglądają jak powinny ale przecież będzie lepiej, dużo lepiej. ;:108
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1807
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Parapety DAK

Post »

Trafiły w dobre ręce ;:215
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Heniu, masz rację - u mnie wypięknieją. :)
Dziś zobaczyłam wspaniałą niespodziankę - Gymnocalycium saglionis wreszcie zakwitnie. Czekałam na pąki aż równe 6 lat. Kupiłam go jako malucha w OBI za 7zł i cierpliwie czekałam, w tym czasie z 3cm urósł do 16cm średnicy. Na razie naliczyłam 7 sztuk pąków, ale chyba będzie więcej, bo do wczoraj były jeszcze pod wacianą pierzynką, a trochę takich górek waty widzę.

Obrazek Obrazek

Zapowiada się chyba rekordowy rok na kwitnienia. Niemal wszystko co tylko może pokazuje pąki. Wiele zakwitnie pierwszy raz m.in. G. rodantherum, G. tilianum, G. taningaense, G. megatae v. piricarpum, Lofcia diffusa, Echinocereus reichenbachii var. albispinus. Pąki mają też wszystkie co nie każdego roku zaszczycały kwieciem np. G. achirasense, a na dodatek wychodzą całymi bukietami, a nie pojedynczo.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapety DAK

Post »

Doskonałe wieści - oby się sprawdziły. ;:173

Również zauważam, że ten rok powinien być dobry dla kaktusów. Pąków jest dużo. Jednak niepokoją mnie obecne bardzo zimne noce... Rośliny mam podlane a tu blisko zera. Niedobrze, oby im nie zaszkodziło.

A Gymnocalycium saglionis extra! ;:138
Przyrosty masz naprawdę imponujące, u mnie w 15 lat rośliny tak nie przyrastają jak u Ciebie w 5. Faktem jest jednak, że "hamuję" je specjalnie mało podlewając i nawożąc oraz praktycznie nie przesadzając. U mnie one mają kwitnąć a nie rosnąć bo miejsca nie ma. ;:218
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”