Parapety DAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapety DAK

Post »

Śliczne fotki kwitnących lobivii. Jestem pod wrażeniem! ;:333
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Parapety DAK

Post »

Jestem mile zaskoczony, że lobivie też już Ci kwitną ;:204
Bardzo podoba mi się kwiat na lobivia haematantha v. densispina ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Piotrze, dla mnie to też zaskoczenie, ale kwitnienia w tym roku są przyspieszone co najmniej o cały miesiąc. Ta Lobivia już przekwitła pierwszymi pąkami, jak wróciłam z wyjazdu 6 maja to zastałam tylko 8 zwisających resztek po kwiatach, a tu w wątku można obejrzeć jej zeszłoroczne rozpoczęcie kwitnienia z 9 czerwca (strona 11 tego wątku), drugi rzut boczny był 6 lipca (strona 16), więc pewnie ten boczny teraz będzie w pierwszych dniach czerwca. Ale ta druga to zakwitła niemal o 2 miesiące wcześniej. Wydaje mi się, że oprócz pogody znaczenie dla przyspieszenia ma fakt, że w zeszłym roku były wszystkie przesadzanie w lutym, a więc w tym sezonie nie musiały tracić energii na odbudowywanie korzeni.

Trzeci rok pod rząd nie było tzw. Zimnych Ogrodników - ciekawe czy to trend, czy przejściowa anomalia?
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parapety DAK

Post »

Lepiej żeby to był trend bo nie trzebaby się martwić o to czy nic nie zaszkodzi wcześniej wyciągniętym roślinkom i wahać czy można już normalnie podlać czy jeszcze nie. Zazdroszczę tak obficie kwitnącej Lobivia haematantha v. densispina - obserwuję ją już któryś sezon, ale ona ma siły żeby to wszystko wykarmić :idea: ;:oj
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Gymnoki bardzo Cię kochają ;:108 , to widać, szaleństwo ;:oj ;:138
Fajna miejscówka w pracy, same kaktusy również piękne, świetnie się prezentują ;:215
Pozdrawiam, Zuza
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Parapety DAK

Post »

Porcja szalejących gymnoli rewelacyjna, same piękności ;:oj ale wyróżnię jednego kaktusika - Gymnocalycium uebelmannianum ;:168 Widać, że pełne słońca patio to wymarzone miejsce dla kaktusów, czują się tam doskonale ;:215 Kwitnące Lobivie ? pełnia szczęścia ;:138
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Parapety DAK

Post »

Ale u Ciebie kwieciście ;:138 ;:138 co do patio, to zastanawiam się, czy by i moje niektóre leniuchujące w wzroście kaktusy nie wynieśc pod chmurkę... skoro im nasz klimat tak dobrze robi... muszę się nad tym zastanowić... a kartę z prądem na patio wystawiłaś? czy po remoncie znikły zagrożenia teleportacji?
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Klucha 64
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 lut 2018, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Parapety DAK

Post »

Ale wywaliłaś zdjęcia ;:oj piękne :!: gymnol są wdzięczne za dobą opiekę takie kwiaty ;:138
Te echinoki i feraki chętnie przygarnę :D
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Na razie groźba teleportacji zmniejszona, ale całe patio szukuje się do remontu, więc nie wiem, czy w środku lata nie powędrują wszystkie znów pod dach :(
Ostatnio byłam odcięta od komputera, ale i od możliwości fotografowania swoich pociech, bo miałam swoje dwunożne pociechy 24/dobę. Czasem tylko udało mi się zerknąć, choć nie wszystko udało się utrwalić, bo i też łapać trzeba było w pośpiechu, bo kwiaty na drugi dzień już padały w tym upale.

Ale udało mi się trochę, przede wszystkim utrwaliłam bukiet na mojej bukietoproduktywnej Lobivii. ! maja miała na czubku ok. 12 kwiatów, ale po powrocie zastałam tylko zaschnięte pąki. Teraz w drugim rzucie miała ich 19 i to nie jest jej ostatnie słowo w tym sezonie, bo coś tam jeszcze niżej produkuje. Rebutia flavistyla też dała czadu, ale chyba rekordu z przed 2 lat nie pobiła. Gymnole, echinopsisy i astro też pięknie kwitły, ale nie udało mi się wszystkiego przyłapać - upał ścina je już po 1 dniu:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parapety DAK

Post »

Cudnie musi wyglądać na żywo ta Twoja L.densispina, ilość kwiatów i ich kolor zachwyca.
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Parapety DAK

Post »

"Wysyp" roślin, kwitnących pięknymi kwiatami i tak jak napisała moja Poprzedniczka, widok kwitnących roślin "na żywo", zapewne daje więcej wizualnych odczuć ;:138 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
ARHIZ
500p
500p
Posty: 529
Od: 12 wrz 2009, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Parapety DAK

Post »

Kłaniam się nisko i chylę czoła przed Twoja wspaniałą kolekcją. :) Całość naprawdę robi wrażenie.
Awatar użytkownika
Yaku
100p
100p
Posty: 193
Od: 8 lip 2016, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie SW

Re: Parapety DAK

Post »

Tyyyyle kwiatków dostaliśmy....
To na Dzień Dziecka ???

"Poramańczowa" Lobivka najfajniejsza :D
Pozdrawiam
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”