Parapety DAK

ODPOWIEDZ
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parapety DAK

Post »

Gdyby moje chamaki wyglądały tak jak twoje ;:oj Powodzenia z wielkoludami!
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: Parapety DAK

Post »

Piękne chamaczki, robią wrażenie.Ale i koryfanty wspaniałe:)
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

WIOSNA! A więc czas na wyprowadzkę na dwór. Zawsze w okolicach Pierwszego Dnia Wiosny opuszczają sypialnię, więc tradycji stało się zadość.
Wszystkie 201 sztuk wyniesione i budzone ciepłą mgiełką, by mogły już zacząć karmić się porcjami słońca.
Parapety poszerzone (o 10cm każdy) i zamontowana półka na wąskim oknie. I efekt przeszedł moje najskrytsze marzenia - wszystko się zmieściło i nawet trochę luzu dało się zrobić. Naprawdę nie spodziewałam się, że te 10cm i niewielka półeczka dadzą taki efekt.

Większość powierzchni zajmują Gymnocalycium (cały duży parapet, niższe piętro wąskiego i prawie całe na półce wyżej), a na drugim dużym parapecie trochę zbieraniny - 37 sztuk różności: Coryphantha, Lobivia, Mediolobivia, Rebutia, Echinocereus, Echinopsis, Astrophythum, Parodia, Eriosyce i po 1 sztuce: Echinocactus, Solisia, Epithelantha, Aylostera, Matucana, Pelecyphora, Mammillaria, Ferocactus, Sulcorebutia, Turbinicarpus.
Do tego dochodzą jeszcze chamaki, które tkwią w doniczkach zawieszonych na bocznych ściankach.
Tak wyglądają teraz parapety, szczególnie podoba mi się ten z półką.
A pod obiektyw pchały się dzisiaj te niegymnolowe - nie samymi gymnolami maniak gymnolowy żyje.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1808
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Parapety DAK

Post »

Pięknie to wszystko wygląda.
Danusiu, czy Echinocereus rigidissimus ma taki intensywny kolor u Ciebie?
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Tak, bo zaraz po zamgławianiu na pobudkę. ;) Jak wyschnie to przestaje być tak intensywny.
Ale mam 2 i jeden jest bardziej czerwony, a drugi bardziej wyblakły, bo tę czerwień ma tylko u nasady ciernia, a potem przechodzi w zieleń, podczas gdy ten intensywny ma ciernie całe czerwone.
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Parapety DAK

Post »

Danusiu musisz koniecznie podać przepis na poszerzanie parapetów ;:306 ;:306 z pewnością niejednego taka opcja zainteresuje :-) A Twoi podopieczni wyglądają, jakby w ogóle nie spały ;:138 zapowiada się u Ciebie piękny kwiecisty sezon i chyba można również to już głośno powiedzieć... zakupowy sezon :heja :heja
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Grażynko, to widać na zdjęciu z Portosem - wysuwamy barierki o 10cm poza parapet, mocujemy do ścian i do barierek przymocowujemy tackę (u mnie 3 tacki, bo takie były pod ręką). I już większa chałupa dla cierniaków. ;:108

Obrazek

Zarzekałam się, że na Kaktusiadzie niczego już nie kupię. Ale skoro trochę luzu się zrobiło, to kto wie. ;:224
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapety DAK

Post »

A u Ciebie już początek wiosny. ;:204 Niestety akurat pogoda niefajna, u nas deszcz ze śniegiem, w nocy mróz... Dobrze, że masz osłonięty balkon. ;:333

Doskonale wszystko zaplanowałaś. Nie dziwi mnie super kondycja Twoich roślin bo naprawdę o nie dbasz. Potrafisz - i Ci się chce. Brawo! ;:138
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

;:138 ;:138 ;:138 WIOSNA!!!
Ślepię za pączkami, a te rosną bardzo powolutku. Ale dojrzałam wianuszek na Solisia pectinata - cieszę się z nich jak wariatka. Wyłazi ich coraz więcej, ale przyrastają w tempie żółwiowym. Pewnie gdybym więcej podlała, to popchnęłoby to szybciej, ale wszystkie są przesadzone w lutym i trzeba raczej zadbać o wzrost ich warstwy podziemnej, wolę więc nie narażać ich na zbytnie zamoczenia. Minęło ponad miesiąc od przesadzania, a mimo to dopiero teraz czuję, że się ukorzeniły. U niektórych to niestety jeszcze trwa i kołyszą się w podłożu. Ale większość już tkwi bardzo stabilnie. Najgorzej jest u michasiopodobnych.

Obrazek Mediolobivia haagei var. orurensis HS 170 przespała całą zimę na dworze i jak widać dobrze jej to służy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Gymnocalycium bruchii też zimowały na dworze, w takie zimy jak ostatnia to większość mogłabym tak przetrzymać :)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapety DAK

Post »

No, tutaj dopiero będzie się działo. Już nie mogę się doczekać fotek które wtedy pokażesz. ;:173
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1808
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Parapety DAK

Post »

Tia, ja się cieszę jednym kwiatkiem, a tu całe wianki i bukiety się szykują ;:333
Czy ten Gymnocalycium bruchii po prawej stronie to jakaś specjalna odmiana? Ma bardzo ładne ociernienie.
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Aga, kupiłam go w Jaszowcu (albo w Czechach, albo Słowacji) z opisem jako Gymnocalycium bruchii cv. HAKUJO, ale moim zdaniem on jest Gymnocalycium bruchii var. niveum i tak go nazywam. Pierwszy raz będzie u mnie kwitł, w zeszłym roku był bez kwiatka, a przemrożenie zimą mu chyba pomogło.
Awatar użytkownika
bool
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1338
Od: 26 lip 2010, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Parapety DAK

Post »

Gymnocalycium wytrzymują takie spadki temperatur?
Gratuluję tylu pąków, sezon u Ciebie zapowiada się ciekawie! :)

Pozdrawiam,
Artur
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”