Kaktusy - Pio1986

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Półeczki rewelacyjne, już chwaliłam :) . Rośliny bardzo w moim stylu, a do tego pomarańczowa lobiwka - L. pampana v.mistiensis WR433 ;:138 .
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Doskonałe kolory kwiatów dziś nam zaserwowałeś. Jestem pod dużym wrażeniem! ;:oj

Lobivia pampana var. mistiensis WR433
Chamaecereus silvestrii
;:138
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Piękny początek dnia, wspaniałe kwiatuszki ;:138 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Bardzo wszystkim dziękuję:) Półeczki są naprawdę pierwsza klasa, dzięki nim zmieściłem więcej niż marzyłem na tym małym balkoniku. Co do światła, to na przód dałem te bardziej światłożądne rośliny. Ale półeczki są też trochę nachylone, więc na razie jest ok. Cały czas obserwuję, czy żaden kaktus się nie wyciąga.

Z moich obserwacji wynika, że kwiaty "pod chmurką" są mniejsze niż szklarniowe, ale za to "mocniejsze" i lepiej wybarwione. Płatki wydają się być bardziej mięsiste. Dlatego właśnie postanowiłem zainwestować w półeczki na balkonie i pokazać górale w mojej kolekcji (chociaż większość kojarzy mnie raczej z roślinami Meksyku). Troszkę Ameryki Północnej tam jest, ale to raczej tak dla urozmaicenia i sprawdzenia jak będą dawały radę (pomijając Echinocereus, i Thelocactus bo te na razie dają sobie świetnie radę - co ciekawe na balkonie u Rodziców thelo w ogóle nie chciały rosnąć a i echino jakoś tak bez szału)
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1813
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Bardzo mi się echinocereusy podobają, ale ona zdaje się potrzebują porządnie chłodnego zimowiska. U mnie z tym słabo. I dlatego chętnie zaglądam w wątki gdzie można je podejrzeć. Piękne kwiaty, piękne korpusy i ciernie.
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

To jest właśnie minus. Nie zawsze jest miejsce. A jak za ciepło to przędziorki i grzyby niszczą roślinę na zimowisku. Kaktusy, które zimuję na parapecie z grzejnikiem od spodu (a Tata potrafi ostro grzać w domu) i kwitnące na wiosnę niezawodnie to Astrophytum (asterias, ornatum, myriostigma, senile,capricorne oraz ich formy i odmiany). No i czasami jakaś Mammillaria. Frocactusy mi jeszcze nie kwitły, ale też są zimowane w cieple. Trzeba tylko mieć pewność, że nie ma żadnych robali zanim rośliny postawię na parapecie-robale w cieple błyskawicznie się mnożą na korzeniach i korpusach i zawsze zniszczą roślinę.
visa77
50p
50p
Posty: 73
Od: 7 maja 2017, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skawina

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Echinocereusy mają piękne kwiaty ;:138 dlatego postanowiłam sobie zakupić dwa i zobaczymy czy moje zimowanie pozwoli im zakwitnąć na przyszły rok :shock:
Kasia
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Wszystkie super, zwłaszcza Echinocereusy ;:167 ;:333
Pozdrawiam, Zuza
cactus habitat
200p
200p
Posty: 313
Od: 25 cze 2017, o 11:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Obrazek

Ale jak to się stało, że masz sześć egzemplarzy tego samego Echinocactusa ;:oj Świadoma decyzja ?
Pozdrawiam,
Sławek
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Echninocereusa* Decyzja była świadoma. I jest ich 5:) Marzą mi się łany kwiatów, a ten gatunek zakwita niezawodnie:)
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Dzień dobry.
Przepiękne, zadbane, dorodne rośliny, aż miło popatrzeć!
Jako fanka sukulentów (oraz Astrophytum) to ich głównie wypatruję na zdjęciach i liczę na więcej ;)

Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
cactus habitat
200p
200p
Posty: 313
Od: 25 cze 2017, o 11:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Pio1986 pisze:Echninocereusa* Decyzja była świadoma. I jest ich 5:) Marzą mi się łany kwiatów, a ten gatunek zakwita niezawodnie:)
Ja zamierzam zebrać kilkanaście różnych gatunków Echinocereusów. Fajnie byłoby gdyby zakwitły różnymi kolorami w tym samym czasie :D
Pozdrawiam,
Sławek
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Black Rose pisze:Dzień dobry.
Przepiękne, zadbane, dorodne rośliny, aż miło popatrzeć!
Jako fanka sukulentów (oraz Astrophytum) to ich głównie wypatruję na zdjęciach i liczę na więcej ;)

Pozdrawiam serdecznie.
Dziękuję! U mnie będzie dużo astrofytów, więc zapraszam:)

-- 28 maja 2018, o 12:46 --
cactus habitat pisze:
Pio1986 pisze:Echninocereusa* Decyzja była świadoma. I jest ich 5:) Marzą mi się łany kwiatów, a ten gatunek zakwita niezawodnie:)
Ja zamierzam zebrać kilkanaście różnych gatunków Echinocereusów. Fajnie byłoby gdyby zakwitły różnymi kolorami w tym samym czasie :D

Wejdź sobie na portal na a. i tam nawet dzisiaj zdobędziesz kilkanaście gatunków:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”