Górale z Andów - blabla cz. 3

Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Staram się wynosić pygmecereusy na zimowisko nieco wcześniej niż lobiwki ale kilka razy nie udało mi się to i zaczynałem zimować je w okolicy 0*C i nic się im nie stało. Zimuję je w chłodzie, jak wszystkie inne górale, w czasie mrozów jest to temperatura w okolicach 5*C. Nie widzę jak do tej pory większych problemów jeśli chodzi o niską temperaturę. Natomiast jest problem z Pygmaeocereus bieblii - on mocno zimą się wysusza i sporo roślin na własnych korzeniach już mi wypadło zasychając na śmierć. Natomiast Pygmaeocereus bylesianus jest mistrzem przetrwania jeśli chodzi o suszę. On bez podlewania jest w stanie przetrzymać wieczność.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Właśnie przesadzałem bylesianusa ma może 1cm ale w porównaniu z lobiviami o tej wielkości ma rekordową rzepę. Chodzi mi o to czy on nadaje się na typowe parzenisko z naszymi chłodnymi nocami czy też szklarnia jest lepsza?
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Lepsza będzie szklarnia. W naturze on rośnie blisko oceanu, temperatura w dzień i w nocy jest podobna. Tam niewiele jest opadów ale za to powietrze jest wilgotne i woda pochodzi głównie z mgieł.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

W święta zacząłem wynosić kaktusy. Po dwóch dniach mam jakieś 2/3 roboty za sobą. W przyszły weekend zakończę temat, mam przynajmniej taką nadzieję. Kilka fotek poniżej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Przed chwilą patrzyłem na prognozę pogody na noc - zapowiadają w Gdańsku nawet poniżej zera...
Nie za wcześnie na akcję? Od wtorku prognozy są bardziej optymistyczne i ja zamierzam swoich ulubieńców eksmitować na odkryty balkon właśnie wtedy...

Swoją drogą widok niesamowity. :)
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Jest mi trudno wyobrazić sobie opiekę nad taką ilością roślin, fotki robią wrażenie, ale widok w realu dałby dopiero pogląd na ilość roślin i ilość pracy jaką trzeba "włożyć", przy doglądaniu takiego "areału" - wspaniały widok ;:180 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Rynio2
500p
500p
Posty: 701
Od: 11 cze 2013, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toszek

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Mnie też widok twojej kolekcji szokuje, nie wyobrażam sobie jak ty z tym dajesz wszystkim radę.
W tym szaleństwie musi być jakaś metoda.
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Mistrzowski tunel ;:215
Wynoszenie naszych podopiecznych z powrotem na letnie stanowisko także daje sporo ekscytacji :D
A kiedy usłyszę od żony, że mam za dużo kaktusów to zawsze warto pokazać Twój foliak :lol:
Fantastyczne miejsce ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Klucha 64
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 lut 2018, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Dzwoniłem wczoraj do cioci z Gdyni ta melduje że nad morzem armagedon plaże białe od razu pomyślałem o Tobie ale mówie Tomek wynosi kaktusy w maju a tu patrzę :shock: połowa foliaka zagospodarowana :D
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Rzeczywiście dziś w nocy ma być, w zależności od prognozy, od -5*C do 0*C. Mam przygotowane farelki, będę w razie czego grzał. Święta to była jedyna okazja by wynieść rośliny na zewnątrz i nie można było tego zmarnować. Na początku maja chcę jechać na kaktusiadę i do tego czasu kaktusy muszą się do światła przyzwyczaić. Nie chcę, by jak w ubiegłym roku, przypaliły się, bo były późno wystawione.

Póki mam dość czasu by zająć się roślinkami to nie jest źle. Martwi mnie brak miejsca. W tej chwili już mam jakieś 2-3m2 za mało przestrzeni. Rozłożył mnie na łopatki ubiegłoroczny niespodziewany zastrzyk parodii.Do tego to ja bym jeszcze chciał rozwijać kolekcję. Mam kolejne nasiona do wysiewu, siewki do rozsadzenia i tereny w Ameryce Południowej do odwiedzenia. Nie wiem jak to będzie w przyszłości.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Klucha 64
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 lut 2018, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Tomuś Parodie u mnie mile widziane :idea: jak jest coś do odstąpienia to napisz.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

blabla napisał(a):
Rozłożył mnie na łopatki ubiegłoroczny niespodziewany zastrzyk parodii.
To akurat wydaje mi się być doskonałym uzupełnieniem Twojej kolekcji. Rośliny piękne, ślicznie kwitnące i stosunkowo rzadkie.
Ja bym się cieszył... :tan

Jeśli Ci się nie mieści kilka(naście) z tych klejnotów to zapraszam je do Kraśnika - tu pomimo chronicznego braku miejsca na półkach akurat one się zmieszczą! ;:173

Oczywiście parodii nie wystawiłeś - one tych temperatur mogły by nie wytrzymać. :roll:
Klucha 64
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 lut 2018, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Moim marzeniem jest kilka Parodia mutabilis od niej zacząłem przygodę z kaktusami :D
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”