Mój storczykowy nałóg

Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

Udany zakup. Dendrobium za mną, ani ja za nimi nie przepadamy. Kiedyś miałam i się zmarnował. Ale Twój piękny, kolorek też w moim guście.
Pozdrawiam - Justyna
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

Fajne to Twoje nowe Dendrobium. To połączenie kolorystyczne bardzo mi się podoba. A za reanimki trzymam mocno kciuki, na pewno przyjdzie czas, że zdecyduje się odbić pełna parą. Już widać pozytywne zmiany ;)
Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

Dorello, Olciu, Duju i Beatko bardzo dziękuję za miłe słowa. Oprócz podlania Dendrobium również je przesadziłam. Wyobraźcie sobie że rosło w tak drobno zmielonej korze że miała konsystencję zwykłej ziemi do kwiatków. Bałam się żeby korzenie nie zgniły bo strasznie to wciągało wodę i ani myślało odcieknąć. Przesadziłam do zwykłego podłoża do storczyków tylko powybierałam takie drobniejsze kawałki.

PS piszę teraz z telefonu i tutaj kolor kwiatków jest dokładne taki jaki jest w rzeczywistości. Jak widać nasze monitory nas okłamują. :) pozdrawiam
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

Jak kupowałam takie Dendrobium tez rosło w czymś strasznie trzymającym wodę. Szybko je przesadziłam w obawie o gnicie korzeni. Mój dobrze to zniósł i fajnie sie odwdzięcza wiec sadze, że u Ciebie będzie podobnie ;)
Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

Dziękuję Beatko, mam nadzieję, że przesadzenie mu posłuży :)

Nareszcie mogę pokazać moje Dendrobium zakupione na aukcji jako Dendrobium Kingianum. Co prawda nie powala wielkością, ale według mnie jest urocze. Jest zamontowane na kawałku kory, ale z racji rozmiaru roślinki zamieszkało w kieliszku na wino gdzie mam zamiar codziennie spryskiwać mu korzonki odstaną przegotowaną wodą, tak jak spryskuję liście pozostałym storczykom. A oto i ono, moje długo wyczekiwane cudo:

Obrazek

W doniczce po lewej możecie dostrzec rosnący pędzik Phalaenopsisa Kimono, swoją drogą szybko rośnie, niedawno go dostrzegłam a już ma około półtora centymetra :)
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

Ogłaszam:

1. 10 cm pęd Phalaenopsisa Kimono

2. nowy listek (2 cm) u mojego białego Phalaenopsisa + 2 najprawdopodobniej korzonki

3. 2 niezidentyfikowane mikroskopijne wyrostki na moim średnim Phalaenopsisie (Naolina 9)

4. jeszcze jeden nowy przyrost (już 4) u Cymbidium

Oprócz tego mój zielonasek tak kwitnie (od grudnia), że w dalszym ciągu nie zgubił ani jednego kwiatka z siedmiu więc przesadzenie do większej doniczki to odległa przyszłość a tak mi szkoda bo korzenie mają bardzo ciasno i lada moment rozsadzą plastikową doniczkę.

Jest też niewesoła wiadomość o Dendrobium Kingianum, z kieliszka trafiło do doniczki z podłożem dla storczyków bo strasznie szybko przesychające korzonki powodowały odpadanie listków, niestety w podłożu się nie poprawiło więc na razie jest łyse, liczę, że może pokaże jakąś chęć życia i wypuści listki.
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

Nadszedł czas na dość niemiły wpis pod adresem sieci sklepów z czerwonym owadem w czarne kropki. Dostałam od mojego mężczyzny ślicznego storczyka na dzień kobiet. Niestety tu ochy i achy się kończą. Ja nie wiem co pracownicy sobie myśleli ale dosłownie roślina się kisiła w szczelnie zamkniętej folii. Zamiast przeciąć ją na górze żeby kwiatek dostawał powietrza to jak gdyby nigdy nic został tak zostawiony. Przy zakupie owszem ładnie wyglądał ale 2 dni po zakupie stracił większość kwiatków. Obecnie zgubił już wszystkie łącznie z 4 liśćmi niestety listek został 1 i nie wiem jak długo wytrzyma. Wymagał również przesadzenia bo korzenie zaczęły gnić co prawda większość jest silnych i zdrowych ale fakt pozostaje faktem. Czy ktoś z was spotkał się z aż takim zaniedbaniem działów ogrodniczych???
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

Spotkałam się z większym szczerze mówiąc. Ostatnio w Carr. pani podlewała storczyki lejąc wodę od góry w folie. Woda stała na liściach, między nimi i wszędzie gdzie nie powinna.
W Biedr. natomiast pani miała w pudle naszykowane storczyki, które miały już uschnięte kwiaty, ale kolor dało się jeszcze rozpoznać. Zapytałam czy może mi dać na nie jakąś przecenę i chętnie kupię. Powiedziała, że nie może mi ich sprzedać i idą do śmieci. Super, nie? Uważam, że jakby lubiła kwiaty to by mi je po prostu dała zamiast zanieść do kontenera. A może myślała, że jestem jakimś kontrolerem w przebraniu i straci pracę ... He, he taki kraj, że każdy każdego podejrzewa.
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

aknit13 śliczne storczyki naprawdę pięknie Ci kwitną ;:oj
Macie rację w marketach nie dbają o kwiaty wgl nawet nie interesuję ich to czy są podlane czy nie ,liście opadają, kwiaty więdną i marnieją a obsługa nic z tym nie robi :evil: :evil:
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

Milenaa bardzo dziękuję. Od dłuższego czasu zabieram się do sesji i aktualizacji wątku co kwitnie a co nie i co nowego u mnie zagościło ale niestety ciągle nie mam tyle czasu ile bym chciała.
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

anit13 proszę bardzo będę zaglądać częściej do Ciebie ;:196
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

Z chęcią również popatrzę. Lubię oglądać piękne kwitnienia ;:63
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”