Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3  
Autor Wiadomość
Beata1990
 Tytuł: Storczyki Beaty
PostNapisane: 22 lis 2016, o 10:58 
50p
50p

---
Dzień dobry wszystkim :wit Mimo, że czytam to forum od dawna, to zarejestrowałam się u Was dopiero wczoraj. Wypada się przywitać, więc pokazuję się z mojej storczykowej strony. Obecnie kwitną u mnie tylko dwa kwiaty, jednak wiele phalków przygotowuje się do kwitnienia, więc będę miała co pokazywać :D

Poniżej możecie zobaczyć Cymbidium hybrydę oraz Zygopetalum Mackayi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

dziadek22
 Tytuł: Re: Storczyki Beaty
PostNapisane: 23 lis 2016, o 08:51 
1000p
1000p

---
Masz przepiękne storczyki. :shock:

madelain
PostNapisane: 23 lis 2016, o 09:16 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Witaj na forum Beata :wit :) :)

Ja też jestem tutaj od całkiem niedawna, zapraszam i do mnie :)) Piękne kwitnienia u Ciebie, z niecierpliwością czekam na zdjęcia reszty towarzystwa :)

Beata1990
PostNapisane: 23 lis 2016, o 23:29 
50p
50p

---
Bardzo Wam dziękuje :D Z cała pewnością będę pokazywała inne bo na parapetach sporo storczyków u mnie rośnie.

Beata1990
PostNapisane: 25 lis 2016, o 15:12 
50p
50p

---
Korzystając z wolnego dnia pokażę Wam, co jeszcze kryją moje parapety. Obok przedstawionego ostatnio Zygopetalum, na oknie kuchennym bez kaloryfera rosną sobie jeszcze dwie Masdevallie. Jedna jest różowa, a druga pomarańczowa. Mimo chłodu na zewnątrz, staram sie utrzymywać im cały czas odpowiedni poziom wilgotności i trzymam je na wilgotnym keramzycie. Całkiem chętnie puszczają nowe listki, chociaż czasem zdarzy się, że młode sa trochę poskręcane.

Obrazek

W kuchni, na wyspie rośnie mi też Miltonia Sunset. Ma tu chyba całkiem dobry poziom wilgotności, a przy okazji nie pada na nią bezpośrednie słońce.

Obrazek

Obrazek

kasia74
PostNapisane: 25 lis 2016, o 17:19 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Miltonia sunset pęknie rozrośnięta. Masdevalie widać spore, obu chciały zaszczycić Cię swoimi kwiatuszkami.

Beata1990
PostNapisane: 26 lis 2016, o 13:30 
50p
50p

---
Kasiu, Miltonia daje radę ;) Mam nadzieje, że następnym razem zakwitnie mi z kilku psb i będę mogła cieszyć sie ogromną ilością ilością kwiatów. Masdevallie zgubiły kwiaty kilka tygodni temu i idą w liście. Mam nadzieje, że wkrótce znów zakwitną :D

MirkaS
PostNapisane: 26 lis 2016, o 20:25 
1000p
1000p

więcej niż 1
Miltonia Sunset śliczna. Cymbidium miałam dawno temu ale pozbyłam sie bo nie mogłam ich doprowadzić do kwitnienia a były jednymi z pierwszych. Masdevwallie pięknie rozrośnięte - gąszcz :D Jakoś nigdy nie wpadła mi w ręce.

Beata1990
PostNapisane: 26 lis 2016, o 21:33 
50p
50p

---
Mirko ja mam za to problem z cambriami. Mam dwie, ale szczerze mówiąc to nie potrafię sie chyba nimi zajmować. Jedna ma już pewnie z 6 lat, była przez jakieś dwa lata moja, ale pózniej wzięła ja do siebie moja mama, a ja przywiozłam ja do siebie w maju tego roku. Zaatakowana przez mączlika szklarniowego była i w sumie jest w opłakanym stanie do tej pory chociaż szkodnika wytępiłam. Ten przy okazji przeniósł sie na moją howearę. Drugą kupiłam w Ikea i z dnia na dzień wyglada gorzej :(

Za to Cymbidium jest świetne pod tym kątem, że im bardziej je ignoruje tym ładniej kwitnie :wink: w tym roku miało 6 pędów.

A poniżej pokażę Wam moją Vandę i kupione ostatnio Liodoro. Vanda w tym roku kwitła mi dwa razy. Liodoro ma kwitnienie sklepowe, ale może i u mnie samodzielnie zakwitnie.
Obrazek

Obrazek

kubasia
PostNapisane: 28 lis 2016, o 20:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Wpadam z rewizytą i widzę, że wątek ciekawie się zapowiada. ;:333

Beata1990
PostNapisane: 3 gru 2016, o 14:00 
50p
50p

---
Śpieszę do Was z moim całkiem, który dziś rozwinął pierwszy kwiat. To jeden z moich reanimowanych storczyków, mieszka ze mną od maja, a dziś dowiedziałam sie jak kwitnie ;:167
Obrazek

Obrazek

MirkaS
PostNapisane: 4 gru 2016, o 18:41 
1000p
1000p

więcej niż 1
Śliczny, lubię wszelkiej maści piegusy. Najbardziej cieszy ,że udało Ci się go uratować :heja

Beata1990
PostNapisane: 5 gru 2016, o 17:04 
50p
50p

---
To fakt :wink: Ratowanie zakończone sukcesem zdecydowanie daje satysfakcje. A element niespodzianki w postaci kwitnienia, które widzi się po raz pierwszy daje motywacje do wkładania serca w te wszystkie działania.

Też lubię pieguski. Mam nadzieję, że wśród tych, które nie wiem jak kwitną znajdą się jeszcze takie urokliwe kwiatuchy :D

aknit13
PostNapisane: 13 gru 2016, o 20:19 
50p
50p

---
Piękne storczyki. Bardzo ciekawi mnie Twoja miltonia. Jest trudna w uprawie? Sama jestem właścicielką 10 storczyków (8 phalenopsisów i 2 cambrie) jak na razie jedna z nich wychodowała pączki nie mogę się doczekać rozkwitnięcia. Bardzo kusi mnie dendrobium ale oszalałam na punkcie łaciatka z białymi płatkami z fioletowymi plamkami na końcach i jasno zielonym środkiem. Muszę znaleźć czas na obfotografowanie moich piękności i założenie wątku z nimi w roli głównej.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 33 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości